051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی ؟ بخش1
طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی ؟ بخش1
طراحی سایت, قالب های وردپرس 19 ژوئن 2019

طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی ؟ بخش1

پرستو بخشی پرستو بخشی

طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی ؟ بخش1

اغلب افرادی که قصد طراحی وب سایت برای کسب و کار خود دارند این سوال را از طراحان وب سایت می پرسند، که کدام یک از این دو مورد یعنی طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی بهتر است ؟ کدام یک به صرفه تر است ؟ کدام یک برای موضوع وب سایت من مناسب تر است ؟ و …

در واقع این موضوع به یکی از مهم ترین مسائل و سوالاتی تبدیل شده است که اکثریت مشتریان از طراحان می پرسند . طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی هر کدام مزیت های خاص خودشان را دارند و واقعا تصمیم گیری برای مشتریان در این مورد سخت می شود . قصد ما از نوشتن این مطلب همین موضوع است که به سوال ” طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی ؟ ” کاربران و مشتریان پاسخ دهیم تا بتوانند راحت تر و با شناخت بیشتر تصمیم بگیرند .

یکی از دلایلی که مشتریان بر سر این دو راهی و یا چند راهی قرار می گیرند این است که هر شرکت طراحی وب سایت سبک و شیوه ی کاری خودش را دارد و آن را نیز بهترین روش برای طراحی وب سایت به مشتریان معرفی می کند . در این مطلب ما به صورت بی طرف تنها به شرح ویژگی ها و مزایای هر کدارم می پردازیم .

اگر به دنبال عیب یابی و اشکالاتی در یکی از این دو روش می گردید باید به شما بگویم که خودتان را خسته نکنید زیرا این طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی هر دو جز بهترین راه ها هستند . فقط شما بعد از مطالعه و شناخت هر کدارم از این ها باید تصمیم بگیرید که برای نوع و سطح کسب و کار شما کدام یک از این ها مناسب تر است .

تعریف طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی

قبل از این که به تعریف هر کدام بپردازیم می خواهم شما را با مفهوم کلی CMS ها آشنا کنم .

CMS : به معنی سیستم مدیریت محتوا یا همان پنل مدیریت یک وب سایت است . طی سال های اخیر CMS های بسیاری معرفی شده اند که به صورت کاملا رایگان و متن باز در اختیار عموم قرار گرفته اند . شناخته شده ترین CMS های رایگان عبارت اند از :

  • وردپرس
  • جوملا
  • دروپال
  • و …

تعریف CMS اختصاصی : CMS اختصاصی یعنی این پنل مدیریت و معماری دیتابیس تنها برای شما و متناسب با نیاز های وب سایت شما طراحی شده است .

تعریف وردپرس : وردپرس یک نرم افزار تحت وب متن باز یا همان ” open source ” می باشد که در دسته ی سیستم های مدیریت محتوا یا همان ” CMS “ ها که مخفف ” Content Management System “ می باشند، قرار می گیرد که در بالا نیز اشاره کردیم . سیستم وردپرس یک سیستم رایگان است و کاربران و علاقه مندان می توانند فایل ها و امکانات مورد نیاز خود را از طریق ان دانلود کنند و مورد استفاده قرار دهند .

طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی

برسی مزایای طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی

در ادامه به برسی مزایا و معایب هر کدام می پردازیم . درست است حتما الان با خودتان می گویید در ابتدا که گفته شد هیچ عیب و مشکلی وجود ندارد پس چه شد ؟

درست است اما منظور از معایب مسائلی نیستند که نتوان آن ها را حل کرد . برای بخش معایب تنها به موضوعاتی که می پردازیم که هر کدام از این دو روش طراحی سایت نسبت به یک دیگر بهتر و یا ضعیف تر عمل می کنند . منظور این است که از آن جایی که این دو شبیه هم نیستند پس تفاوت هایی دارند و در برخی موضوعات و بخش بهتر از دیگری عمل می کنند .

مزایای استفاده از CMS اختصاصی برای طراحی وب سایت

به طور حتم استفاده از یک سیستم اختصاصی می تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد که تلاش می کنیم مهم ترین آن ها را با هم بررسی کنیم .

سرعت بالاتر و انعطاف بیشتر در طراحی سایت با CMS اختصاصی :

از مزیت های طراحی سایت با استفاده از CMS اختصاصی می توان به انعطاف پذیری بالای آن اشاره کرد . زمانی که یک طراح وب سایت شما را به طور اختصاصی طراحی می کند دیگر خبری از هر گونه کد اضافی در صفحه و جدول بی استفاده در دیتابیس نیست .

همین موضوع باعث دسترسی سریع به اطلاعات ب سایت می شود . طراح وب سایت در این شرایط به راحتی می تواند خواسته ها و اهداف شما را بدون محدودیتی پیاده سازی کند . از آن جایی که هسته ی این وب سایت را، طراح کد نویسی کرده است در آینده برای ارتباطات داخلی کد ها به او کمک می کند که در زمینه ارتقای آن انعطاف پذیری بالایی داشته و امکانات متنوعی را به آن اضافه کند .

داشتن امنیت بالا با طراحی سایت با CMS اختصاصی :

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در مورد طراحی وب سایت وجود دارد، موضوع امنیت آن است . در مورد طراحی وب سایت با استفاده از CMS های اختصاصی باید بگوییم که از آن جایی که در طراحی سایت با استفاده از CMS اختصاصی، طراح کد های اختصاصی را برای وب سایت شما می نویسد باعث عدم اطلاع سایرین از پشت پرده وب سایت می شود .

فرض کنید که شما یک وب سایت دارید که با یک زبان ناشناخته در تمام دنیا نوشته شده است . هیچ فرد دیگری جز طراح آن نمی تواند متوجه آن شود در این صورت است که جاسوسی و نفوذ به چنین وب سایتی به کم ترین حد ممکن خود می رسد . البته ذکر این نکته نیز ضروری است که اختصاصی بودن CMS به تنهایی دلیلی بر امنیت بالای آن نمی شود و حتی در مواردی ممکن است یک کد اختصاصی بسیار آسیپ پذیرتر از سیستم های مدیریت محتوای رایگان عمل کند .

در واقع سطح امنیتی کد ها بستگی مستقیم به دانش و تجربه تیم توسعه دهنده و رعایت نکات ایمنی از طرف تیم مدیر وب سایت دارد .

مزایای استفاده از وردپرس

مزایای استفاده از وردپرس برای طراحی سایت

ساده و آسان بودن کارکرد آن :

وردپرس هم مانند بسیاری دیگر از سیستم های مدیریت محتوای دنیا احتیاجی به داشتن دانش برنامه نویسی و آشنایی با زبان های مختلف ندارد و این جز بزرگ ترین مزایای وردپرس می باشد . افزونه های بسیار زیادی طراحی شده است که شما می توانید ان ها را به راحتی نصب کنید . در واقع می توانید به راحتی و رایگان از تمامی امکانات ان بهره مند شوید . تمام این ها باعث محبوبیت هر چه بیشتر سیستم مدیریت محتوای وردپرس در بین کاربران می شود .

داشتن یک جامعه ی بزرگ برای پشتیبانی کاربران :

شرکت ها برای ارائه ی پشتیبانی به یکی از امکانات و خدمات خود، باید تعداد کاربران و مشتریان زیادی را در آن قسمت داشته باشند تا برای آن ها صرفه ی اقتصادی داشته باشد . خوشبختانه وردپرس با داشتن حجم زیادی از کاربران این تضمین را می دهد که تا سالیان دراز امکانات جدید و آپدیت های قوی تر و بهتر را دارا خواهد بود .

داشتن خزانه ای از فزونه ها برای بهینه سازی قالب ها :

همیشه پلاگین های رایگان وردپرس مورد توجه و استقبال کاربران ان قرار گرفته است . تعداد بسیار زیادی از افزونه ها برای وردپرس وجود دارند که استفاده از آن ها کیفیت کار و لذت بخش بودن کار را برای شما افزایش می دهند . این مورد یکی از جذاب ترین مزایای وردپرس به شما می رود .

تنوع بالا در قالب ها :

با توجه به حجم بالای کاربران و تنوع زیاد وب سایت های وردپرس، هزاران هزار قالب متفاوت و متنوع برای آن وجود دارد که شما با سلیقه ی خودتان می توانید هر کدام از آن ها را بنا به کسب و کار مورد نظرتان انتخاب و استفاده کنید .

بخش منوی مدیریت :

منوی مدیریت وردپرس به گونه ای طراحی شده است که دارای امکانات مختلفی می باشد . همچنین این امکان را به شما می دهد که از آن ها برای بهتر مدیریت کردن محتوا و وب سایت خود استفاده کنید .

ایجاد طراحی دلخواه :

یکی دیگر از مزایای وردپرس این است که شما می توانید با استفاده از افزونه ها و امکاناتی که در آن مشاهده می کنید بخش های مختلفی را به هر قسمت از وب سایت که می خواهید اضافه کنید . در واقع این امکان برای شما فراهم شده است که وب سایت مورد نظر خود را به صورت خاص و اختصاصی طراحی کنید و ان را آن گونه که می خواهید تغییر و ویرایش کنید .

حال اگر برای طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی خود تصمیمی نگرفته اثید و هنوز قدمی بر نداشته اید، لطفا با شماره تلفن های موجود در وب سایت دهکده وب تماس بگیرید . ما در شرکت طراحی و توسعه ی سایت دهکده وب با تیم پشتیبانی و مشاوره ی خود اماده ی کمک به شما هستیم .

از زمانی که برای مطالعه ی این مطلب گذاشتید از شما متشکریم . در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” انتخاب طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی ” راضی باشید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
تاریخچه طراحی سایت بخش 1

تاریخچه طراحی سایت بخش 1

طراحی سایت دگرگونی عظیمی در دنیا ایجاد کرد . این تغییرات به حدی بود که حتی زندگی افراد را نیز درگیر کرد و ان ها را نیز تغییر داد . طراحی سایت موارد بسیار زیادی را شامل می شود . برای مثال : طراحی رابط کاربری، تولید محتوا، کدنویسی، تجربه کاربری، سئو و بهینه سازی […]

از نقشه وب سایت چه میدانید ؟

از نقشه وب سایت چه میدانید ؟

نقشه سایت خیلی مبحث پیچیده ای نسبت و شما با کمی توضیح و خواندن این بخش آن را به خوبی فرا خواهید گرفت ما در سایت دهکده وب سعی کرده ایم نقشه سایت را برای شما به زبانی روان و ساده تعریف کنیم شما در ادامه خواهید دانست که نقشه وب سایت چیست -برای تهیه […]

مهمترین عوامل افزایش سرعت سایت بخش4

مهمترین عوامل افزایش سرعت سایت بخش4

در این مطلب مهمترین عوامل افزایش سرعت سایت را می خوانید و اگر این موارد را به درستی در وب سایتتان اعمل کنید قطعا سرعت سایتتان افزایش خواهد یافت . افزایش سرعت سایت مزایای زیادی را به دنبال دارد که مهمترین ان این است که رتبه ی سایتتان بهبود خواهد یافت . جالب است که […]

کسب درامد از طراحی سایت تفریحی

کسب درامد از طراحی سایت تفریحی

وب سایت های تفریحی مکان هایی هستند که افراد با هر سنی و با هر سطح تحصیلی می توانند در ان جا اوقات خوش و جالبی داشته باشند . پس شک نکنید که اگر قصد طراحی سایت تفریحی را دارید بازدید کنندگان شما تامین هستند . تنها به علت رقابتی که در بین این گونه […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.