051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » اشتباهات صفحه تماس با ما در طراحی سایت بخش 1
اشتباهات صفحه تماس با ما در طراحی سایت بخش 1
طراحی سایت, نکات طراحی سایت 8 اکتبر 2019

اشتباهات صفحه تماس با ما در طراحی سایت بخش 1

پرستو بخشی پرستو بخشی

اشتباهات صفحه تماس با ما در طراحی سایت بخش 1

در مطالب قبلی به این موضوع اشاره کرده بودیم که یک وب سایت کاربر پسند و اصولی دارای صفحات مناسب و کاربردی است . در واقع می توان این گونه گفت که یک وب سایت استاندارد دارای یک صفحه اصلی یا همان HOME PAGE است، یک صفحه درباره ما یا همان About us در طراحی سایت، یک صفحه تماس با ما در طراحی سایت یا همان Contact Us و یک صفحه وبلاگ، محصول، خدمات و … ( این ها بستگی به حوزه فعالیت وب سایت دارند ) .

در بخش های قبلی راجب به ویژگی برخی از این صفحات توضیحاتی را ارائه دادیم . در این بخش می خواهیم بپردازیم به اشتباهات صفحه تماس با ما در طراحی سایت تا به شما عزیزان کمک کنیم تا بهترین صفحات را برای وب سایتتان طراحی کنید .

اما قبل از این که به اشتباهات رایج بپردازیم برای شما توضیح می دهیم که چرا صفحه تماس با ما از اهمیت ویژه ای بهره مند است و چرا باید به ایتن صفحه اهمیت زیادی بدهید .

دلیل انتخاب صفحه تماس با ما در طراحی سایت

قطعا می دانید که یکی از پر بازدید ترین یا به قول معروف یکی از پر رفت و آمد ترین صفحات وب سایت، صفحه اصلی آن می باشد . به همین دلیل یکی از اولین صفحاتی که هنگام بررسی نرخ تبدیل یا همان conversion rate به آن توجه می کنیم صفحه اول وب سایت ها است . اما آیا تا به حال به این فکر افتاده اید که برای افزایش نرخ تبدیل وب سایتتان بر روی دیگر صفحات وب سایتتان کار کنید . برای مثال صفحه تماس با ما . صفحه تماس با ما در طراحی سایت دارای اهمیت زیادی است چرا که این صفحه راه ارتباطی اصلی میان شما و مخاطبین است .

از آن جایی که صفحه تماس با ما یکی از پر بیننده ترین صفحات وب سایت است، محل بسیار مناسبی برای تبدیل بازدید کننده به مشتری نیز می باشد . این دلیل مهم بعدی است که شما باید این صفحه را به طور ویژه ای طراحی کنید . دلیل نوشتن این مطلب این است که شما را از انجام اشتباهات رایج و نا خواسته در این صفحه بازداریم و شما را برای داشتن یک صفحه تماس با ما استاندارد کمک کنیم .

صفحه تماس با ما

اشتباهات صفحه تماس با ما

اگر می خواهید ارتباط بهتری بر قرار کنید باید در طراحی این برگه همه تلاش خودتان را به کار گیرید . بدین منظور ما نکاتی را دسته بندی کرده ایم تا به شما در این مسیر کمکی کرده باشیم تا آگانه تصمیم بگیرید .

  • سایت به کلی صفحه تماس ندارد
  • دسترسی به صفحه تماس سخت است
  • فیلد های غیر ضروری در طراحی فرم تماس
  • از نوع درخواست های ارسالی برای بهبود صفحه تماس با ما استفاده کنید
  • فرم تماس به تنهایی کارایی لازم را ندارد
  • استفاده از روش های آنتی اسپم
  • کاربران از ارسال پیام خود مطمئن شوند
  • فرم هایی که کار نمی کنند

سایت به کلی صفحه تماس ندارد

اکثر صاحبین وب سایت ها و طراحان سایت ها تصور می کنند که تنها برخی از کسب و کار ها به این صفحه نیاز دارند و دیگر وب سایت ها نیازی به این صفحه ندارند و این تنها اشغال فضا می باشد . اما باید در جواب این عزیزان بگوییم که صفحه تماس با ما بخش ارتباطی شما و مشتریانتان می باشد و وجود آن برای وب سایتتان ضروری است . امما طراحی آن صفحه بستگی به نوع کسب و کار و حوزه فعالیت شما دارد که متفاوت می شود .

برخی دیگر اعتقاد دارند که قرار دادن آیکون های شبکه های اجتماعی می تواند جای این صفحه را بگیرد و تنها قرار دادن این آیکون ها در بالای صفحه اصلی و در بخش فوتر می تواند پاسخ گو باشد . باید به این دسته از افراد گوش زد کنیم که بهره بردن از شبکه های اجتماعی کار درستی است اما نمی تواند جای صفحه تماس با ما را بگیرد .

استفاده از شبکه های اجتماعی نشان دهنده این است که شما حضوری فعال در این شبکه ها دارید، اما برای افرادی که در هیچ یک از شبکه های اجتماعی عضو نیستند و یا کسانی که به دنبال کسب اطلاعات در رابطه با محصول یا خدمات شما هستند هیچ راه حلی قرار نداده ید . آن راه حل ساده داشتن یک صفحه تماس با ما است .

صفحه تماس با ما

دسترسی به صفحه تماس سخت است

حتما برای خود شما نیز این اتفاق افتاده است که قصد برقراری ارتباط با صاحب وب سایت را داشته اید اما با مدت ها گشتن و جست و جو کردن نتوانسته اید صفحه تماس با ما را پیدا کنید یا برایتان بسیار سخت و زمان بر بوده است در این حالت حتما شما مدت ها پیش وب سایت او را ترک کرده اید . عده ای تصور می کنند که بهترین حالت این است که لینک این صفحه را در منو و یا فوتر قرار دهند . اما باید بدانید که این کار شاید به نظر مناسب و بدون مشکل باشد اما برای کابران نامفهوم است .

اما راه حل درست چیست ؟ چه کار باید کرد ؟ بهترین حالت این است که همیشه لینک صفحه تماس با ما را در منوی ناوبری وب سایت خود قرار دهید . اما بخش فوتر را فراموش کنید . زیرا کاربر را خسته می شود و وب سایت شما را ترک می کند . این یعنی موضوع یعنی یک طراحی رابط کاربری افتضاح . نتیجه آن هم از دست دادن مشتریان بالقوه ی شما است .

فیلد های غیر ضروری در طراحی فرم تماس

طراحی درست و استاندارد برای صفحه تماس با ما نیازمند تجربه و تمرین است . این که اشتباهی در آن رخ دهد خیلی راحت است پس طراح واقعا باید تجربه داشته باشد . به طور معمول این صفحات به 2 دسته تقسیم می شوند . دسته اول آن هایی هستند که فیلد های کافی ندارد . دسته دوم آن هایی هستند که تعداد فیلد های زیادی دارند به طوری که در برخی از آن ها نام مادربزرگتان را هم طلب می کنند .

شما برای برقراری ارتباط با کارابرانتان نیاز دارید تا آن ها فرم های شما را پر کنند و برای شما ارسال کنند . آن ها نیز مخالفتی ندارند اما نباید آن ها را تحت فشار قرار دهید و تنها موارد ضروری را از آن ها بخواهید این گونه نیز آن ها به شما راحت تر اعتماد می کنند . فرم هایی که فیلد های زیاد و الکی دارند کاربران و مشتریان شما را فراری می دهند و آن ها از تلف شدن وقتشان ناراضی خواهند بود .

موضوع دیگری که برای عده ی زیادی اتفاق می افتد این است که طراحی فرم خاص و جدید است و برای کار کردن به آن نیاز است تا توضیحاتی قبل از آن ارائه شود . از قرار دادن توضیحاتی این چنینی غافل نشوید . فرم تماس خود را با توجه به هدف وب سایت و مخاطبینتان طراحی کنید . فرم باید به گونه ای باشد که کاربران حس کنند با پر کردن آن می توانند نیاز هایشان را رفع کنند .

صفحه تماس با ما

از نوع درخواست های ارسالی برای بهبود صفحه تماس با ما استفاده کنید

در نگاه اول این موضوع ربطی به صفحه تماس با ما در طراحی سایت شما ندارد اما اگر دقیق باشید و آینده نگر می توانید از این موضوع برای طراحی هر چه بهتر صفحه تماس با ما وب سایتتان استفاده کنید . در واقع آنالیز کردن درخواست های ثبتی، به شما دید خوبی از علت تماس کاربران با شما خواهد داد . در نتیجه می توانید تغییرات دلخواه را برای افزایش کارایی صفحه و رضایت مشتریان انجام دهید .

موضوعاتی را انتخاب کنید که کاربران در آن زمینه بیشتر پیام ارسال می کنند این گونه عملکرد شما نیز بهتر خواهد بود . حال آن ها را باید در یک منوی dropdown یا همان منوی کشویی قرار دهید . این یک راه حل مرتب و استاندارد و اصولی است و به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند نزدیک ترین موضوع را برای پیام خود از میان این موضوعات انتخاب کنند . تحلیل کردن را فراموش نکنید زیرا باعث آگاهی بیشتر از ایرادات و مشکلات احتمالی می شود .

سخن پایانی …

در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

یک پیشنهاد عالی برای کاربران عزیز دهکده وب اگر به دنبال قالب زیبا و جذاب برای طراحی وب سایتان می گردید به لینک زیر مراجعه کنید و جذاب ترین و باکیفیت ترین قالب های وردپرسی را دانلود کنید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ” اشتباهات صفحه تماس با ما در طراحی سایت ” راضی باشید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
انتقال سایت از جوملا به وردپرس بخش2

انتقال سایت از جوملا به وردپرس بخش2

این مطلب در ادامه ی بخش اول مقاله ی ” انتقال سایت از جوملا به وردپرس “ نوشته شده است . در بخش اول به این موضوعات پرداختیم : برای انتقال سایت از جوملا به وردپرس در مراحل اول باید یک وب سایت وردپرسی ایجاد کنید و سپس یک افزونه نصب کنید . این که […]

معرفی بهترین ویرایشگرهای HTML

معرفی بهترین ویرایشگرهای HTML

در این سال های اخیر صنعت فناوری پیشرفت ها و تغییرات بسیار زیادی را تجربه کرده است . برای بسیاری از این دست آورد ها نیاز به کدنویسان حرفه ای و متخصصی است که بتوانند به صورت درست و بهینه به کد نویسی بپردازند . داشتن یک خروجی خوب نیازمند کد نویسی درست و اصولی […]

نحوه تغییر نام دامنه وب سایت !

نحوه تغییر نام دامنه وب سایت !

اگر مایل به ایجاد یک وب سایت برای تجارت یا وبلاگ خود هستید .ابتدا باید نام دامنه را ثبت کنید.انتخاب نام دامنه مناسب به سایت شما یک هویت متمایز می دهد .که آن را از میلیون ها وب سایت دیگر که در حال حاضر فعال هستند متمایز می کند .زیرا هیچ دو نفر نمی توانند […]

طراحی سایت ترجمه مقاله

طراحی سایت ترجمه مقاله

امروزه دانشجویان برای ترجمه متون و مقالات خود به طراحی سایت ترجمه مقاله مراجعه می کنند و وقت خود را برای مراجعه حضوری به دفاتر ترجمه تلف نمی کنند . بنابراین طراحی سایت ترجمه مقاله نیاز ضروری جامعه امروزی است . طراحی سایت ترجمه مقاله ی هدفمند باعث افزایش درآمد می شود . برای طراحی […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.