051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » تکنیک های سئو » عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل بخش2
عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل بخش2
تکنیک های سئو, سئو و بهینه سازی سایت 13 آوریل 2019

عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل بخش2

پرستو بخشی پرستو بخشی

عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل بخش2

زمانی که وب سایتتان را بهینه سازی می کنید در واقع دارید سئوی سایتتان را راتقا می دهید و این موضوع باعث می شود که در طی زمان شما جایگاه و رتبه ی وب سایت شما تغییر کند و بهبود یابد . برای این که بتوانید این کار ها را انجام دهید باید نکااو قوانیم و فاکتور های موثر بر سئو را یاد داشته باشید . قصد ما نیز از نوشتن این مطلب این است که شما را با ” عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل ” اشنا کنیم و راه و رسم ان ها را به شما اموزش دهیم . برای این که این موضوع بسیار گسترده است تصمیم گرفته شد تا ان را به صورت بخش هایی جداگانه ارائه کنیم . نکاتی که در این مطلب می خوانید همان طور که از عنوانش نیز پیدا است راجب به ” عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل ” است .

خوده مطلب ” عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل ” دارای دو بخش است که این بخش دوم ان است و برای مطالعه ی بخش اول ان می توانید اینجا کلیک کنید .

عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل به شرح زیر است :

این مطلب که شامل عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل است در واقع در ادامه ی مطلب ” عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش دوم “ نوشته شده است و مکمل ان می باشد .

سئو و بهینه سازی

کیفیت لینک های خروجی

اکثر سئو کاران و متخصصان سئو معتقد اند که لینک دادن به وب سایت هایی که اتوریتی بالایی دارد تاثیر زیادی در ارتقای رنک سایت نزد گوگل دارد .

موضوع لینک های خروجی

موتور های جست و جو از لینک هایی که شما به سایت های دیگر می دهید به عنوان سیگنال استفاده می کنند . از این طریق ان ها برسی می کنند که ایا موضوع فعالیت سایت شما به وب سایتی که به ان لینک فرستاده اید مرتبط است یا خیر .

دستور زبان و املا

یکی از عوامل نشان دهنده ی کیفیت یک محتوا به کارگیری صحیح گرامر و املا می باشد .

محتوای غیر کپی

این که محتوای تولید شده انحصاری از خودتا است و یا این که ان را از یک سایت ایندکس شده کپی کرده اید بسیار حائز اهمیت است . اگر متن شما کپی باشد قطعا وب سایت شما مانند سایت و متن اورجینال ان نمی تواند کسب رتبه کند .

محتوای تکمیلی مفید

یکی از عوامل مهم در رتبه بندی ها داشتن محتوا های تکمیلی مفید در سایت ها است . منظور از محتوا های تکمیلی مفید مواردی مانند : مبدل های ارز، ماشین حساب بهره وام و دستورالعمل های تعاملی و … است .

سئو و بهینه سازی

تعداد لینک های خروجی

افراط در هر موضوعی نتیجه ی خوبی ندارد چه برسد به موضوع مهم مانند لینک ها . اگر از لینک های خروجی dofollow به میزان زیادی در سایت استفاده کنید می تواند تاثیر منفی بر روی رتبه سایت داشته باشد .

عناصر چند رسانه ای

استفاده از فایل های چند رسانه ای در محتوا نشان دهنده ی کیفیت بالای ان است . منظور از فایل های چند رسانه ای مواردی مانند : تصاویر، فیلم ویس و … است .

تعداد لینک های داخلی به یک صفحه

استفاده کردن از این تکنیک برای گوگل به منظور مرتبط بودن صفحات سایت به یک دیگر است و این برای گوگل مهم است .

کیفیت لینک های داخلی یک صفحه

قطعا می دانید که لینک گرفتن از صفحاتی که معتبر هستند و دارای یک دامنه قوی هستند بسیار تاثیر گذار است . پس سعی کنید برای ایجاد لینک های داخلی از این صفحات با ارزش بهره مند شوید .

لینک های شکسته

لینک های شکسته نیز اهمیت دارد زیرا گوگل از ان ها برای برسی و انالیز کیفیت صفحه ی اصلی سایت استفاده می کند . لینک های شکسته در واقع نشان دهندهی این هستند که یک سایت نادیده گرفته شده و یا این که رها شده است .

سطح خواندن

در این موضوع که گوگل سطح خواندن صفحات یک سایت را تخمین می زند هیچ گونه شکی وجود ندارد . در کل اطلاعات دقیقی از این موضوع وجود ندارد که ایا واقعا این موضوع به رتبه بندی بهتر سایت کمک می کند یا خیر . عده ای موافق هستند و عده ای این موضوع را رد می کنند .

سئو و بهینه سازی

لینک های وابسته

اگر از این لینک ها به میزان استفاده کنید الگوریتم های گوگل روی این موضوع حساس نمی شوند . در واقع این گونه لینک ها به تنهایی آسیبی به رتبه بندی سایت شما وارد نمی کنند . اما اگر تعداد این لینک ها زیاد باشد، الگوریتم گوگل توجه دقیق تری به سایر سیگنال های کیفیت می کند تا مطمئن شود شما یک سایت وابسته نیستید .

خطا های HTML یا اعتبار W3C

اگر دز سایتتان تعداد زیادی از خطا های HTML یا برنامه نویسی نامرتب وجود داشته باشد این موضوع برای موتور های جست و جو به معنی وجود یک محتوای بی کیفیت است . همچنین این که برخی از متخصصان سئو معتقدند که اعتبار W3C یک سیگنال کیفیت ضعیف است .

اعتبار دامنه ی صفحه میزبان

اگر همه موارد یکسان باشد، صفحه ای که بر روی یک دامنه معتبر قرار گرفته است رتبه بالاتری نسبت به صفحاتی که در دامنه های کم اعتبار قرار گرفته اند خواهد داشت .

پیج رنک صفحات سایت

این موضوع هنوز کاملا واضح نیست که پیج رنک بالای صفحات به رتبه بندی بهتری منجر می شود یا نه .

طول URL

طبق نتایج به دست اماده از تحقیقات، طولانی بودن طول URL به رتبه ی شما نزد گوگل اسیب می رساند زیرا مانع بهتر دیده شدن شما می شود .

سئو و بهینه سازی

مسیر URL

بهتر ایست این گونه این موضوع را بیان کنیم که صفحه ای که به صفحه اصلی وب سایت نزدیک است ممکن است اعتبار بیشتری داشته باشد .

ویراستاران انسانی

باید به شما بگوییم اگرچه این گزینه هرگز تایید نشده است اما گوگل حق انحصاری یک پتنت را دارد که به ویراستاران انسانی اجازه می دهد بر روی SERP تاثیر داشته باشند .

دسته بندی صفحات سایت

دسته بندی صفحات سایت نیز یک موضوع مهم در رابطه با نشان دادن ارتباط و مانند یک سیگنال عمل می کند . به این صورت که، صفحه ای که بخشی از یک طبقه بندی مرتبط است نسبت به صفحاتی که در طبقه بندی غیر مرتبط قرار گرفته است، امتیاز مرتبط بودن بیشتری کسب خواهد کرد .

تگ های وردپرس

تگ ها در وردپرس اهمیت زیادی دارند و تنها برای ان نشانه مرتبط بودن دارند . از این موضوع می توان برای نشان دادن ارتباط محتوا به یک دیگر استفاده کرد . این موضوع هم برای ارتقای سئو و بهبود ان بسیار موثر است .

کلمه کلیدی در URL

کلمه کلیدی در URL به عنوان یک سیگنال در رتبه بندی سایت تاثیر دارد .

رشته URL

طبقه بندی در رشته های URL توسط گوگل خوانده می شود و می تواند در درک بهتر گوگل از موضوع محتوای سایت کمک کند .

منابع و مراجع

ذکر منابع و مراجع در مقالات و محتوای تولید شده بسیار موثر است . وجود منبع ها در مقالات نشان دهنده ی کیفیت بالای ان ها است . در این باب گوگل نیز بیان کرده است که بازدید کنندگان و کاربران باید بر روی منابع موجود در یک صفحه خاص دقت بیشتری داشته باشند . در واقع می خواهیم بگوییم که وجود لینک های خارجی برای یک مطلب بسیار مهم ایست زیرا در رتبه بندی ان تاثیر زیادی دارد .

فهرست های شماره دار و نشان دار شده

این موضوع به کاربر پسند بودن محتوا ها کمک می کند . این گونه مطالب برای کاربران کوتاه تر و راحت تر می شود و زمانی که یک موضوع برای کاربران جذاب باشد مورد توجه گوگل نیز قرار می گیرد .

اولویت صفحه در نقشه سایت

اولویتی که به یک صفحه از طریق فایل Sitemap.xml داده می شود ممکن است بر روی رتبه بندی تاثیر بگذارد .

سئو و بهینه سازی

لینک های خروجی بیش از حد

قبلا هم گفتم که افراط در هر موضوعی نتایج خوبی را به دنبال نخواهد داشت . اگر از لینک های خروجی زیادی در مطالبتان استفاده کنید باعث سردرگمی کاربران می شود و این اصلا خوب نیست .

تعداد کلمات کلیدی فرعی برای رتبه بندی سایت

برخی از کارشناسان معتقدند که در وب سایت هایی که دارای رتبه بندی های دیگری برای کلمات مختلف هستند، در واقع نشان دهنده کیفیت محتوا های ان ها است .

عمر صفحه

محتوا های تازه ایجاد برای گوگل اهمیت دارد اما به روز رسانی مطالب قدیمی به مراتب تاثیرات بیشتری بر روی رتبه بندی دارد .

صفحه بندی کاربر پسند

این کار باعث قابل دیدن بودن محتوا های اصلی می شود پس توصیه می کنیم که این کار را انجام دهید .

دامنه های پارک شده

دامنه های پارک شده یا همان ” Parked Domains ” در گذشته اهمیت زیادی داشته است اما امروزه دیده شدن دامنه های پارک شده در موتور های جستجو کاهش یافته است اما هم چنان اهمیت دارند .

محتوای مفید

گوگل می تواند بین محتوای با کیفیت و مفید تمایز قائل شود .

از زمانی که برای مطالعه ی مطلب ” عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل ” گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس و ایمیل مارکتینگ سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست می کنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

حال اگر برای طراحی سایت کسب و کار خود قدمی بر نداشته اید، لطفا با شماره تلفن های موجود در وب سایتدهکده وب تماس بگیرید . ما در شرکت طراحی و توسعه ی سایت دهکده وب با تیم پشتیبانی و مشاوره ی خود اماده ی کمک به شما هستیم . امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل راضی باشید .

در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در باره ی عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
طراحی سایت ادارات دولتی

طراحی سایت ادارات دولتی

در گذشته به علت کم بودن جمعیت، مردم برای انجام امور خود به حکومت یا دولتی مرکزی نیاز نداشتند . اما امروزه با افزایش جمعیت و میزان مصرف منابع، جوامع به یک ارگان و یک ساختار نیاز دارند تا کار ها را برای آنان مدیریت کنند . بهترین راه حل برای انجام این کار در […]

مشاوره طراحی سایت

مشاوره طراحی سایت

قبل از این که به طراحی وب سایت شما مشتری عزیز بپردازیم تیم فنی شرکت توسعه و طراحی وب سایت دهکده وب برسی های مورد نیاز در زمینه ی کسب و کار شما را انجام می دهد . در طی این برسی ها و آنالیز ها ما به این موضوع پی می بریم که چه […]

چه عواملی باعث افزایش نرخ کلیک می شود ؟

چه عواملی باعث افزایش نرخ کلیک می شود ؟

CTR یا همان نرخ کلیک یک موضوع پر اهمیت در زمینه ی سئوی سایت است زیرا تاثیر زیادی در رتبه بندی سایت ها در موتور های جست و جو دارد . اما قبل از این که راجب به عوامل موثر در افزایش نرخ کلیک سایت، صحبت کنیم می خواهم یک تعریف ساده از این که […]

نکات طراحی سایت برای موبایل 1

نکات طراحی سایت برای موبایل 1

در این مقاله قصد داریم تا در مورد یکی دیگر از موضوعاتی که بر سئوی وب سایتتان تاثیرات مثبت چشم گیری می گذارد توضیحاتی ارائه دهیم . همچنین می دانید که اگر فرایند طراحی سایت به صورت درست و اصولی انجام شود می تواند مزایای زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد . حال اگر […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.