051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » بازاریابی دیجیتال » منبع درآمد گوگل از کجاست ؟ بخش سوم
منبع درآمد گوگل از کجاست ؟ بخش سوم
بازاریابی دیجیتال 6 جولای 2019

منبع درآمد گوگل از کجاست ؟ بخش سوم

پرستو بخشی پرستو بخشی

منبع درآمد گوگل از کجاست ؟ بخش سوم

هر روزه مطالب زیادی راجب به گوگل می شنویم . برای مثال، اپدیت های گوگل، الگوریتم های جدید گوگل و غیره . اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که منبع درآمد گوگل از چه راهی است ؟ همچین شرکت اینترنتی بزرگ و موفقی در جهان چطور و از چه طریقی می تواند هزینه های زیاد مربوط به زیر ساخت های قوی و گسترده اش را بپردازد .

از چه طریقی هزینه های زیادی را برای ارتقا و بهبود موتور جست و جوی خود پرداخت می کند ؟ در این مطلب می پردازیم به این موضوع که منبع درآمد گوگل از چه راه هایی است . در نوشتن این مطلب به علت زیاد بودن حجم مطلب ناچار به تقسیم بندی آن شدم و این محتوا را در چهار بخش ارائه کردم . امیدواریم از این مطلب راضی باشید .

مطالبی که در دو بخش قبل گفته شد عبارت اند از :

 1. معرفی موسسان شرکت گوگل
 2. معرفی موتور جست و جوی قدرتمند گوگل
 3. معرفی Google Ads
 4. شرح کسب‌ و کار گوگل Adwords
 5. دلایل موفقیت گوگل ادوردز
 6. ویژگی ها و امکانات گوگل ادوردز
 7. معرفی گوگل آنالیتیکس
 8. معرفی سیستم مزایده در گوگل ادوردز
 9. تاثیر سیستم مزایده در نمایش تبلیغات
 10. معرفی Landing Page
 11. مزیت های وجود سیستم مزایده در گوگل ادوردز
 • برای مطالعه ی بخش اول این مطلب می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش دوم این مطلب می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش چهارم این مطلب می توانید اینجا کلیک کنید .
Google Adsense

منبع درآمد گوگل : این بخش سرویس Google Adsense

Google Adsense یکی دیگر از سروی هایی است که توسط کمپانی گوگل برای کاربران ارائه شده است . اگر بخواهیم Google Adsense را معرفی کنیم این گونه می گوییم که :

Google Adsense یک شیوه و ایده‌ی تبلیغاتی بسیار ساده

در واقع شرکت گوگل سرویس Google Adsense را برای صاحبین وب سایت ها به منظور کسب درامد از طریق تبلیغات طراحی کرده است . صاحبین وب سایت ها اگر مایل باشند می توانند متن‌ ها، عکس‌ ها و ویدئو‌ های تبلیغاتی را در وب سایتشان به نمایش بگذارند . شرکت گوگل نیز برای قرار دادن این تبلیغات در وب سایتشان و در واقع به ازای هر کلیک بازدید کاربران بر روی تبلیغات، پول پرداخت می کند . سرویس Google Adsense در بین جامعه کاربران از محبوبیت بالایی بر خوردار است .

از مهم ترین دلایل محبوبیت Google Adsense می توان به استفاده‌ ی بسیار آسان از آن و البته یک تکنیک بسیار جذاب برای درآمد زایی مناسب نام برد . جمعیت کاربرانی که از سرویس Google Adsense در حال استفاده هستند به میلیارد ها در سراسر جهان می رسد . همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم Google Adsense یک منبع درامد برای گوگل است .

منبع درآمد گوگل : این بخش، استفاده از سیستم مزایده در Google Adsense

این سرویس تبلیغات وب سایت‌ ها را در بخش مجزایی در صفحه‌ ی نتایج جست‌ و جوی گوگل به نمایش می‌ گذارد . اما این موضوع که کاربران می توانند در این سرویس نیز تبلیغات خود را در جای بهتری از نتایج گوگل به نمایش بگذارند را مدیون سیستم مزایده ی گوگل ادوردز هستند . یکی دیگر از کارایی های Google Adsense این است که به کاربرانش این امکان را داده است تا درآمد به‌ دست آمده از طریق ادرودز گوگل را به اشتراک بگذارند .

قطعا تا این جا متوجه شده اید که Google Adsense که منبع درامد گوگل است چگونه برای صاحبین سایت ها سود دهی دارد . اما اگر هنوز به طور واضح متوجه نشده اید یک بار دیگر به طور ساده برایتان می گوییم .

هنگامی که صاحب یک وب سایت مکانی را جهت ارائه‌ ی تبلیغات متنی یا تصویری Google Adsense اختصاص می‌ دهد، گوگل نیز قسمتی از سود حاصل از تبلیغات را به او پرداخت خواهد کرد .

تمامی، ساز و کار سرویس Google Adsense به‌ همین سادگی است که گفته شد . قابل توجه صاحبان وب سایت‌ ها اصلا به هیچ وجه جای نگرانی در رابطه با تبلیغاتی که در وب سای هایتان قرار می گیرد نباشید . زیرا گوگل خودش تمامی محتوا های تبلیغات را مدیریت و کنترل می‌ کند . گوگل برای انجام هر یک از فعالیت های خود و برای این که رفتار عادلانه ای با کاربرانش داشته باشد الگوریتم هایی را طراحی می کند . برای این کار نیز گوگل الگوریتم پیچیده و مخفی دارد که محتوا های وب سایت‌ ها را به‌ طور کامل بررسی می‌ کند و سپس تبلیغی مرتبط با محتوای وب سایت را به نمایش می‌ گذارد به همین سادگی .

Google Adsense

وظیفه ی صاحبین وب سایت در رابطه با Google Adsense

تنها کاری که صاحبان وب سایت‌ ها باید انجام بدهند این است که در سرویس Google Adsense گوگل ثبت‌ نام کنند و یک حساب کاربری راه‌ اندازی کنند . بعد از آن شرکت گوگل یک کد برنامه‌ نویسی را در اختیار آن ها قرار می‌ دهد . مدیران وب سایت ها باید این کد را در وب سایت خود وارد کنند تا تبلیغات گوگل در وب سایت آن ها به نمایش گذاشته شود .

همان طور که در گوگل ادوردز شرکت گوگل برای کاربران و مشتریان تعرفه ها و برنامه هایی را تعیین کرده بود در Google Adsense نیز این کار را کرده است تا کاربران بتوانند درامد خود را از طریق آن ها افزایش دهند .

منبع درامد گوگل : این بخش مدل کسب و کار Google Adsense

جالب است که بدانید Google Adsense بیش از ۳۰ درصد سود حاصل از سرویس‌ های تبلیغاتی گوگل را تأمین می‌ کند . در عوض گوگل که علاوه بر قدرتمندی اش یک سرویس مهربان نیز است، حدود ۵۱ درصد سود حاصل از درآمد Google Adsense را به صاحبان وب سایت‌ هایی که از آن استفاده می‌ کنند پرداخت می‌ کند .

نتیجه می گیریم که اگر گوگل از تبلیغی که توسط ادسنس در وب سایتی به اشتراک گذاشته شده است، برای مثال ۱۰۰ دلار به‌ دست بیاورد، ۵۱ دلار آن را به صاحب وب سایت پرداخت می‌ کند و ۴۹ دلار آن را نزد خود نگه می‌ دارد .

شما به عنوان یک مدیر وب سایت می توانید :

 • کد Google Adsense را وارد وب سایت خود کنید .
 • شما می‌ توانید نوع قالب، رنگ‌ آمیزی، شیوه‌ ی نمایش، فونت، قالب تبلیغات را تغییر دهید .
 • حتی می توانید محل نمایش تبلیغات را نیز در وب سایتتان تغییر بدهید .
 منبع درآمد گوگل : Google Adsense

سیستم مزایده در Google Adsense به چه صورت استفاده می شود ؟

 • سیستم مزایده ی ادوردز توسط گوگل در Google Adsense نیز استفاده می شود . به این صورت که گوگل برای این که تبلیغات را بر روی وب سایت شما نمایش دهد با توجه به تعداد بزادید کننده این تبلیغات مزایده می گذارد .
 • هزینه‌ ی به‌ دست آمده از طریق مزایده و بر اساس تعداد کلیک‌ های زده شده بر روی تبلیغات گوگل توسط بازدید کنندگان وب سایتتان، به شما پرداخت خواهد شد .
 • مفهوم و شیوه‌ ی کسب‌ و کار در سرویس Google Adsense بسیار مشابه سرویس گوگل ادوردز است.

منبع درامد گوگل : این بخش، شباهت های سرویس گوگل ادوردز و سرویس Google Adsense

سرویس Google Adsense این موضوع را برای کاربرانش تضمین می کند که تمامی آن ها با استفاده از این سرویس به سود دهی می رسند . جالب است که بدانید این تضمین را گوگل ادوردز نیز به مشتریانش داده است .

زمانی که شما در Google Adsense ثبت نام می کنید و تبلیغات ادسنس را در وب سایتتان به نمایش می گذارید، گوگل بر اساس تعداد بازدید‌ های انجام شده از تبلیغات، سود حاصل از آن را به شما پرداخت می‌ کند . برخی از وب سایت ها از این روش به عنوان یک منبع درامد استفاده می کنند و به شدن از نتایج حاصل شده راضی هستند .

از طرفی، صاحبین وب سایت هایی که قصد دارند تبلیغات را از طریق Google Adsense در وب سایتشان به نمایش بگذارند، باید تلاش کنند تا تعداد بازدید کننده‌ های وب سایتشان را بسیار افزایش دهند . با افزایش تعداد بازدید کننده ها صاحبان کسب‌ و کار می‌ توانند فروش خود را افزایش بدهند .

در نهایت کاربرانی هم که از وب سایت شما بازدید می‌ کنند با توجه به مشاهده‌ ی تبلیغاتی که با محتوای وب سایت شما هماهنگ است، علاوه بر کسب اطلاعات و دانستنی‌ های بیشتر، می‌ توانند تبلیغاتی را که مرتبط با نیاز هایشان است، مشاهده و از آن ها استفاده کنند . از این جهت سرویس Google Adsense مانند سرویس گوگل ادوردز عمل می کند و به عنوان ابزار های بسیار سودآور برای گوگل و تمامی افرادی که از آن استفاده می‌ کنند، هستند .

 منبع درآمد گوگل : Google Adsense

شرح وظایف هر یک از افراد و کاربرانی که از Google Adsense استفاده می کنند به طور خلاصه :

از آن جایی که حجم مطلب راجب به کسب درامد گوگل از طریق Google Adsense زیاد بود و موضوعات زیادی نیز مطرح شد، برای این که رفع ابهام شود از آخرین سوالات ذهنتان تک تک برایتان این چهار موضوع را توضیح می دهیم .

صاحبان وب سایت ها

 • شرکت گوگل سرویس Google Adsense را طوری طراحی کرده است که کار کردن با آن برای هر کاربری در هر سطحی ساده و راحت باشد .
 • در سرویس Google Adsense این موضوع در نظر گرفته شده است که حتی اگر بازدید کننده های ب سایت شما کم باشند باز هم بتوانید از آن استفاده کنید و کسب درامد کنید .
 • سرویسی که گوگل با عنوان Google Adsense ارائه کرده است یک سرویس محبوب و رایگان است و مدیریت تبلیغات نیز به عهده خود گوگل است پس اصلا جای نگرانی نیست و می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید .
 • گوگل تمامی مسئولیت های مرتبط با تبلیغات Google Adsense را بر عهده گرفته است .
 • کسب درامد از سرویس Google Adsense در ابتدا زیاد نیست اما این که این سرویس آیا می تواند به یک منبع درامد برای شما تبدیل شود ؟ باید بوییم که بعله، صد در صد همین طور است .
 • در سرویس Google Adsense شما به سرعت به درامد نمی رسید اما به مرور زمان با بهینه سازی وب سایتتان و افزایش کابران و بازدید وب سایتتان می توانید روی Google Adsense به عنوان منیع درامد دوم از طریق وب سایتتان حساب کنید .

شرکت قدرتمند و مهربان گوگل

شرکت گوگل با طراحی یک استراتژی مناسب و کاربردی کاری کرده است که طرح ها و ایده هایش همگی برد -برد باشند . یعنی این که علاوه بر خودش کابران نیز سود ببرند . در واقع کاری که گوگل کرده است این بوده که، میلیارد‌ ها دلار برای ایجاد سرویس‌ ها و برنامه هایش هزینه کرده است تا در نهایت برای او دو نتیجه داشته باشد . یکی این که به میلیون‌ ها کاربر در سراسر جهان کمک کرده باشد و آن ها را از خود راضی نگه دارد . دومی نیز این که خودش به درامد برسد و بتواند باز هم به ارائه بهتریت سرویس ها به کاربرن بپردازد .

گوگل یک مجموعه‌ ی قیاس‌ پذیر و شفاف برای میزان درآمد زایی سرویس Google Adsense طراحی کرده است که با کمک و همکاری صاحبان تبلیغات، صاحبان وب سایت و بازدید کنندگان، از طریق سرویس Google Adsense درآمد بسیار بالایی کسب می‌ کند .

Google Adsense

بازدید کنندگان و مشتریان

گوگل درباره‌ ی نحوه‌ ی نمایش تبلیغاتش در سرویس‌ های مختلف حساسیت زیادی دارد . این موضوع به این معنی است که تبلیغات گوگل به‌ صورت کامل در ارتباط با نیاز های مشتریان نمایش داده می‌ شوند . زمانی که یک عبارت توسط کاربری جست و جو می شود قطعا در ابتدا به دنبال تبلیغات نیست . در این شرایط کاری که گوگل می کند این است که تبلیغات را به عنوان نتیجه‌ ی جست‌ و جو ارائه می‌ دهد .

برای مثال کاربری را تصور کنید که عبارت ” شیرینی ” را جست‌ و جو کرده است، نتایجی که برای او نشان داده می شود مربوط به انواع شیرینی ها و شیرینی‌ پزی‌ های مختلف است . این کار باعث می‌ شود که کاربر اطلاعات مورد نیازش را راحت‌ تر بیاید و حتی محصولاتی را که نیاز دارد خریداری کند .

صاحبان تبلیغات

جالب است که بدانید صاحبان تبلیغات، مهم‌ ترین عنصر در تمامی مراحل سرویس Google Adsense هستند . در واقع می توان این گونه این موضوع را بیان کرد که منبع درامد گوگل و منبع درامد صاحبین وب سایت هایی که تبلیغات در، وب سایت آن ها قرار می گیرد، از طریق پرداخت های صاحبان تبلیغات تامین می شود که این هزینه ها برای سرویس Google Adsense است .

صاحبان تبلیغات در ازای هزینه‌ ای که بابت آن به Google Adsense پرداخت می‌ کنند، شاهد افزایش چشم‌ گیر بازدید کنندگان واقعی وب سایتشان خواهند بود و این بازدید کننده‌ ها که به‌ صورت کاملا هدفمند به وب سایت ورود پیدا می‌ کنند . در واقع آمار فروش صاحبان تبلیغات را به‌ صورت چشم‌ گیری افزایش می‌ دهند . از طرفی گوگل با ارائه‌ ی خدماتی به صاحبان تبلیغات، به آن ها اجازه‌ ی پیگیری دقیق اطلاعات مربوط به بازدید کنندگان تبلیغاتشان را خواهد داد .

سخن پایانی …

در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید . به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ” منبع درآمد گوگل ” راضی باشید .

منبع : theinvestorspodcast.com

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
ارائه گزارش سایت اسپم به گوگل بخش 3

ارائه گزارش سایت اسپم به گوگل بخش 3

برای خیلی از ما پیش آمده که هنگام وب گردی هایمان به سایت هایی برخورد کرده ایم و آنها را بسیار انباشه از تبلیغات دیده ایم و دیگر آنها را بازدید نکرده ایم و با ناراحتی به خاطر تبلیغات زیاد آنها را ترک کرده ایم و کلی حرص تان در آمده است. به این سایت […]

خبرنامه mailchimp بخش2

خبرنامه mailchimp بخش2

در مقاله ی قبل راجب به خبرنامه mailchimp توضیحاتی را دادیم . توضیحاتی راجب به دلایل محبوبیت ان و اصطلاحاتی که باید قبل از شروع کار با ان یاد بگیریم و همچنین تعرفه هایی که برای کاربرانشان ارائه می دهد . برای مطالعه ی بخش اول این مقاله می توانید اینجا کلیک کنید . اما […]

تاثیر طراحی گرافیک در صفحات وب سایت قسمت2

تاثیر طراحی گرافیک در صفحات وب سایت قسمت2

بر خلاف تصور عده ای طراحی گرافیک جز هنر های مدرن محسوب می شود . به عنوان مثال : طراحی نماد، تصویرسازی، صفحه آرایی و خطاطی یا همان تایپو گرافی هم در آثار هزاران سال پیش دیده می‌ شود و هم در مدرن‌ ترین آثار امروزی . در این مقاله نیز قصد داریم به حضور […]

طراحی سایت شرکت معماری

طراحی سایت شرکت معماری

بازار بساز و بفروش همیشه در تمام نقاط دنیا، داغ و حیاطی بوده است . همچنین عوامل ساخت و ساز در این عرصه ی مهم، به روش های سنتی به دنبال مشتریان خود هستند . اما عده ای از این افراد غافل از روش های نوین برای پیشرفت کسب و کار به مرور زمان مشتریان […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.