051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » وردپرس » آموزش وردپرس » چگونه می توان با پنل مدیریت وردپرس کار کرد ؟
چگونه می توان با پنل مدیریت وردپرس کار کرد ؟
آموزش وردپرس 30 ژانویه 2019

چگونه می توان با پنل مدیریت وردپرس کار کرد ؟

پرستو بخشی پرستو بخشی

چگونه می توان با پنل مدیریت وردپرس کار کرد ؟

بعد از این که سیستم مدیریت محتوای وردپرس را دانلود و نصب کردید و بعد از اشنایی مختصری که در مقاله ی ” وردپرس چیست ؟ ” کسب کردید حال در این مقاله به شما توضیح می دهیم که چگونه می توان با پنل مدیریت وردپرس کار کرد .

پنل مدیریت وردپرس از روی عنوانش کاملا مشخص است که چه کاری انجام می دهید . در واقع بخشی است که شما می توانید به کمک امکاناتی که در این بخش قرار داده شده است وب سایت وردپرسی خود را مدیریت و کنترل و برسی کنید . لازم به ذکر است که این کار در واقع دسترسی به پنل مدیریت وردپرس تنها توسط صاحب سایت و کاربران معتبر امکان پذیر است . اما چگونه می توان به پنل مدیریت وردپرس دسترسی پیدا کردم ؟

ورود به پنل مدیریت وردپرس

اولین قدمی که باید برای ورود به پنل مدیریت وردپرس انجام دهید این است که به ادرس ” example.com/wp-admin” و یا ” example.com/wp-login “ بروید . یک پنل مدیریت وردپرس به شکل زیر است که به ان صفحه ی پیشخوان وردپرس نیز می گویند .

 پنل مدیریت وردپرس

در ادامه به توضیح مواردی درون پنل مدیریت وردپرس قرار دارد می پردازیم .

منوی مدیریت

نوار تیره ای که در سمت راست صفحه ان را مشاهده می کنید منوی مدیریت وردپرس نام دارد . در منوی مدیریت وردپرس موارد و امکانات زیادی قرار دارد که دسترسی به بخش های مختلف وب سایت را در اختیار شما قرار می دهد .

نوار مدیریت

به نوار تیره ی بالای صفحه نوار وردپرس می گویند که حاوی اطلاعاتی مفید و چندین لینک کارامد است . البته که این نوار تنها برای کاربرانی معتبر به نمایش در می آید .

اطلاعات کاربر

در این بخش اطلاعات کسی را به نمیش می گذارد که وارد صفحه شده یا به عبارتی صفحه را Login کرده است . زمانی که شما موس را بر روی ان می برید اطلاعات بیشتری را در مورد پروفایل شخص وارد شودنده در اختیار قرار می دهد . در ضمن یک دکمه برای خروج نیز وجود دارد .

محیط محتوا

این بخش را می توانید در مرکز پنل مدیریت وردپرس مشاهده کنید . در واقع در این بخش شما می توانید تمامی اطلاعات را مشاهده کنید . البته صفحات متفاوت اطلاعات متفاوتی را نیز به نمایش می گذارند و محتوا های متفاوتی دارند . اما مواردی نیز همیشه ثابت هستند . در واقع نوار مدیریت و منوی سمت راست همیشه به صورت یکسان در صفحات مختلف حضور دارند .

تنظیمات صفحه

چیز هایی که شما در این بخش می بینید شامل یک سری المان ها برای انجام برخی تنظیمات است . برای مثال شما می توانید به کمک برخی از این المان ها بعضی از بخش های مختلف صفحه که در نظر دارید را مخفی کنید و یا این که تصمیم بگیرید ان ها را نمایش دهید .

راهنما

این بخش شامل لینک هایی می شود که شما را به وب سایت وردپرسی ارجاع می دهد .

خوش آمدید

خوش آمدید به وردپرس

در این بخش می توانید اطلاعات مفیدی را مشاهده کنید که در اختیار افرادی قرار می گیرد که برای اولین بار وارد سیستم وردپرس می شوند . برای راحت شده از ان می توانید گزینه ی لغو را کلیک کنید .

ابزارک پیشخوان

منظور از ابزارک پیشخوان، موارد و ابزار هایی است که به شما این امکان را می دهند که مواری که مد نظرتان است را به صورت دلخواه کنترل کنید . ابزارک ها معمولا در پاورقی یا همان به اصطلاح فوتر یا ستون کناری یا همان به اصطلاح ساید بار نمایش داده می شوند .

منوی مدیریت وردپرس

منوی مدیریت وردپرس همان طور که کمی پیش گفتیم منوی اصلی مدیریت سایت ما در پنل مدیریتی است . در واقع منوی مدیریت وردپرس صفحه ی پیش فرض صفحه پیشخوان می باشد . و به طور پیش فرض منوی مدیریت شامل موارد زیر است :

 • پیشخوان یا همان Dashboard
 • زیر منو ها
 • خانه یا همان صفحه ی اول
 • به روز رسانی ها
 • نوشته ها یا همان Posts
 • دیدگاه ها یا همان Comments
 • نمایش یا همان Appearance
 • افزونه ها یا همان Plugins
 • کاربران یا همان Users
 • ابزار ها یا همان Tools
 • تنظیمات یا همان Settings
 • جمع کردن فهرست یا همان Collapse menu
به روز رسانی های هسته ی wordpress

به روز رسانی ها

برای به روز رسانی های هسته ی wordpress و همچنین پوسته ها و افزونه ها به این بخش باید مراجعه کنید .

نوشته ها

برای اضافه کردن پست های جدید باید به این بخش مراجعه کنید . همچنین می توانید در این بخش به حذف موارد مورد نظرتان و حتی عمل ویرایش را انجام دهید . همچنین برای ساختن دسته ها نیز باید به این قسمت رجوع کنید .

دیدگاه ها

در این بخش نظراتی که برای سایت شما ارسال می شود را می توانید مدیریت کنید .

نمایش

این بخش مخصوص پوسته های سایت می باشد که می توانید به دلخواه یک پوسته تنظیم کنید و یا حتی آن را ویرایش کرده و شخصی سازی نمایید .

افزونه ها

در اینجا شما همواره می توانید تنظیمات افزونه wordpress را اضافه، فعال، حذف و تغییر دهید .

کاربران

در این بخش می توانید تمامی کاربرانی که در وب سایت شما فعالیت می کنند را کنترل و مدیریت کنید . در این جا این امکان در اختیار شما قرار می گیرد که کاربران سایتتان را عزل و یا نصب کنید . حتی میزان سطح دسترسی ان را می توانید تعیین کنید .

ابزار ها

در اینجا برخی ابزار های اضافی مورد استفاده در wordpress گنجانده شده اند . حتی برخی از افزونه ها و پوسته ها ابزار هایی در این جا دارند .

تنظیمات

تمام تنظیمات در این جا، در یک مکان است . در این جا شما همچنین می توانید تنظیمات افزونه های نصب شده را مشاهده کنید .

جمع کردن فهرست

کارایی این دکمه کوچک کردن منوی مدیریت است . در واقع بیشتر برای دستگاه هایی با صفحه نمایش های کوچک تر استفاده می شود .

نوار مدیریت

همان طور که کمی پیش گفتیم نوار مدیریت وردپرس همان نوار تیره رنگ است که در بالای صفحه قرار دارد . هنگامی که کاربران وارد پنل مدیریت وردپرس می شوند، در بالای صفحه نوار مدیریت برای ان ها نشان داده می شود . این نوار شامل اطلاعاتی مفید در مورد کاربر در حال حاضر وارد شده و کلید های میان بر برای بیشتر گزینه های مفید در پنل مدیریت می باشد . مواردی که را شامل می شود عبارتند از :

لوگو wordpress

لوگو wordpress

این بخش در سمت راست بالای صفحه نمایان می شود . به ان نماد لوگوی وردپرس می گویند . هنگامی که روی ان کلیک کنید، صفحه ایی باز می شود که حاوی اطلاعات مفیدی درباره نسخه ی نصب شده وردپرس است . همچنین اطلاعاتی مبنی بر بهبودی ها نسبت به نسخه های پیشین را به نمایش می گذارد . مواردی و عناوینی را که در این بخش می توانید مشاهده کنید به شرح زیر هستند :

درباره ی وردپرس یا همان About WordPress

این همان صفحه ایی است که با دکمه ی لوگوی وردپرس به آن ارجاع داده خواهیم شد .

وردپرس یا همان org

به این بخش نام مخزن وردپرس داده شده است زیرا تمامی اطلاعات مربوط به وردپرس، دانلود ها، انجمن ها و غیره را شامل می شود .

مستندات یا همان Documentation

وردپرس یکی از بهترین مستندات و ساماندهی شده های CMS می باشد . در این بخش به صفحه ای هدایت می شوید که تقریبا شامل تمام اطلاعات مربوط به هسته ی وردپرس کلاس ها، متد ها، کتابخانه ها و سایر قسمت های دیگر است .

انجمن های پشتیبانی یا همان Support Forums

برای پیدا کردن پاسخ سوال هایتان باید به این بخش مراجعه کنید . زیرا وردپرس توسط میلیون ها نفر استفاده می شود و احتمال دارد که هر گونه سوال که در ذهن شما است درحال حاضر پاسخ داده شده باشد . اگر شما نمی توانید پاسخ خود را پیدا کنید، همواره می توانید در این صفحه سوال کنید و به جواب و راه حلی که می خواهید دست یابید .

 • باید بدانید که : اگر از وردپرس فارسی استفاده می کنید، دکمه ی مستندات شما را به سایت ” wp-persian.com/codex ” هدایت می کند . اما اگر از وردپرس با زبان اصلی بهره می برید، پس از کلیک بر روی ” Documentation ” به صفحه ی ” wordpress.org “ ارجاع داده خواهید شد .

امیداوریم که از مطالب ارائه شده در زمینه ی چگونه می توان با پنل مدیریت وردپرس کار کرد ؟ راضی باشید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس و ایمیل مارکتینگ سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید . در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در زمینه ی چگونه می توان با پنل مدیریت وردپرس کار کرد ؟ می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
30 افزونه اساسی WordPress باید نصب کنید بخش 2

30 افزونه اساسی WordPress باید نصب کنید بخش 2

امروزه به دلیل استفاده زیاد از WordPress در طراحی سایت پیدا کردن یک افزونه یا افزونه هایی که باعث بالا رفتن عملکرد سایت شود ضروریست ما در این مقاله 30 مورد از افزونه هایی را که برای WordPress ضروریست را برای شما جمع آوری کرده ایم که این مقاله افزونه های زیر را را توضیح […]

معرفی بهترین نرم افزار های طراحی سایت 2019

معرفی بهترین نرم افزار های طراحی سایت 2019

اگر قصد طراحی یک وب سایت را دارید و به دنبال یک نرم افزار مناسب و کاربردی برای این کار می گردید باید به شما مژده بدهم که این مقاله دقیقا همان چیزی است که شما به دنبال آن می گردید . در این مطلب می پردازیم به معرفی لیستی از بهترین نرم افزار های […]

8 نمونه نویسندگی وب سایت چشم نواز

8 نمونه نویسندگی وب سایت چشم نواز

در نویسندگی وب سایت ، اصلا این مسئله را کسی از خودش نمیپرسه که چه کسی آنها را ایجاد کرده است ، تنها کاری که هنگام مواجه شدن با یک وب سایت خوب انجام می دهیم این است که وب سایتهاییکه یک نویسنده خوش ذوق آنها را نوشته است را تحسین کنیم و ادامه مطالب […]

طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی ؟ بخش2

طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی ؟ بخش2

در بخش قبلی این مطلب به معرفی طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی به صورت جدا گانه پرداختیم و مزایای استفاده از هر کدام را شرح دادیم . هدف ما از نوشتن این مطلب این است که به شما در تصمیم گیریتان کمک کنیم . با مطالعه ی این مطلب و بخش اول آن […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.