051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » چگونه کلمه کلیدی مناسب را انتخاب کنیم ؟
چگونه کلمه کلیدی مناسب را انتخاب کنیم ؟
سئو و بهینه سازی سایت 2 جولای 2020

چگونه کلمه کلیدی مناسب را انتخاب کنیم ؟

افسانه آشفته افسانه آشفته

چگونه کلمه کلیدی مناسب را انتخاب کنیم ؟

اول یک لیست از کلمه کلیدی انتخاب کنید اندازه کلمات کلیدی که در لیست قرار می دهید محدودیتی ندارد. سعی کنید در حدتوانتان از منابع مختلف استفاده کنید برای جمع آوری کلمات کلیدی مثلا میتوانید از سایتهای رقیب در یافتن ایده‌های مناسب برای کلمات کلیدی بهره بگیرید، غلط‌های املایی احتمالی را لحاظ کنید و عبارت‌های دو، سه و چهار کلمه‌ای را نیز در کلمات کلیدی خود بگنجانید. برای بهینه سازی سایتتان و سئو سایت خود کلمات کلیدی را دست کم نگیرید این کلمات کلیدی در سئو نقش مهمی را ایفا میکنند پس این کلمات را با بی دقتی انتخاب نکنید و واقعا برای آنها زمان بگذارید. لیست اولیه کلمات کلیدی شما می‌تواند در حدود 300 یا 400 کلمه و عبارت را شامل شود کاما این حجم از کلمات کلیدی برای تازه کاران خوب به نظر میرسد

بهترین کلمه کلیدی و انتخاب آن

اول از همه باید کلمات کلیدی را مرتب کنید ، بله کلمات کلیدی که انتخاب کرده اید را و آنها را در لیست قرار داده اید را باید مرتبط کنید اما بر اساس چه چیزی باید این کلمات را مرتب کنیم ؟شما این کلمات کلیذدی را بر اساس شاخص بازدهی مرتب میکنید سپس همانطور که قبلا اشاره کردیم اگر شاخص کلمه کلیدی شما بالا باشد نشان دهنده بالابودن قدرت سایت شما و انتخاب بهتر کلمات کلیدی است و این به شما میگویید که شما در انتخاب کلمات کلیدی خود موفق بوده اید .شما برای افزایش بازدید سایتتان از موتورهای جستجو نیاز به کلمات کلیدی زیادی ندارید.

۵ کلمه کلیدی برتر را انتخاب کنید

۵ کلمه کلیدی برتر را انتخاب کنید و به آنها رنگ سبز دهید سپس ۳۰ کلمه کلیدی مناسب بعدی را انتخاب کرده و با رنگ زرد مشخص کنید و ۶۵ کلمه کلیدی بعدی را بعنوان مکمل با رنگ قرمز متمایز کنید.

کلمه

بعد از انجام این کارها شما یک لیست خوب از کلماعت کلیدی را خواهید داشت که رنگ سبز را بعنوان اولین انتخاب، رنگ زرد را بعنوان گزینه بعدی و رنگ قرمز را تنها در موارد خاص بکار بگیرید.

لیست کلمات کلیدی مناسب سایتمان را چگونه انتخاب کنیم ؟

اگر میخواهید کلمه کلیدی مناسب برای سایت خود انتخاب کنید ابتدا باید به این نکته توجه کنید که انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای سئو در واقع قلب سئو بوده و اکثر شکست ها در پروژه به خاطر انتخاب کلید واژه نامناسب یا بسیار سخت اتفاق می افتد.

کلمه

روش های زیادی وجود دارد که شما میتوانید از سایت خود کلمه کلیدی را استخراج کنید . اما این به این معنی نیست که تمام این روش ها باعث شوند ما بهترین کلمات کلیدی برای سئو را انتخاب کنیم؟ برای انتخاب کلمات کلیدی سئو و همین طور یافتن بهترین کلمات کلیدی برای انجام سئو، می باید با انواع کلمات کلیدی آشنا شویم.

در واقع می توان گفت مهم ترین امر قبل از انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای سئو ، آشنایی با انواع حالت های کلمات کلیدی می باشد. به صورت کلی آن ها را می توان در سه دسته کلی زیر قرار داد:

کلمه کلیدی نیاز محور

این نوع کلمات کلیدی بر اساس نیاز کاربران جستجو می شوند دف از جستجوی این کلمات و بهتر است بگوییم مهم ترین دلیل جستجو کلمات کلیدی نیاز محور در گوگل یا سایر موتورهای جستجو تقریبا بالای 90% فقط خرید محصول یا خدمات است . این نوع کلمات بیش از سه کلمه می باشند و تقریبا حجم جستجوی پایینی دارند مثلا خرید لپ تاپ 15 اینچی اچ پی مدل RA008 – A دلیل اصلی پایین بودن حجم جستجوی این نوع کلمات دقیقا نیاز محور بودن آنها است چون کسی که لپ تاب نمی خرد هیچ وقت کلمه ی لپ تاپ 15 اینچی اچ پی مدل RA008 – A را جستجو نمی کند و این نوع کلمات فقط توسط خریداران واقعی جستجو می شوند. علی رغم پایین بودن حجم جستجوی پایین این نوع کلمات کلیدی در مورتورهای جستجو بیشترین نرخ تبدیل بازدیدکنندگان سایت به خریداران را این نوع کلمه ها و عبارت تشکیل می دهند.

کلمه کلیدی اطلاعاتی

این نوع کلمات اطلاعاتی هستند همانطور از اسم آنها نیز مشخص است یعنی اطلاعات خاصی را در رابطه با یک موضوع در اختیار جستجوگر قرار می دهند یا اطلاعاتی که تا به هر نحو مرتبط با موضوع درخواستی بازدیدکننده باشد و عموما از یک یا دو کلمه تشکیل می شوند مثلا فتوشاپ یا عکاسی پس زمانی که کاربران این نوع کلمات را در اینترنت جستجو می کنند هدفشان خرید محصول یا خدمات خاصی نیست صرفا به دنبال اطلاعاتی پیرامون موضوع هستند شاید بعدا بخواهند فتوشاپ یا عکاسی را یاد بگیریند اما در حال حاضر هدفمند و پولساز نیستند! .

کلمه

شاید برایتان جالب باشد که بدانید این نوع کلمات بیشترین حجم جستجو در اینترنت را در حوزه های خاص به خود اختصاص می هند و عموما در ابتدای پروژه های بیهنه سازی سایت انتخاب مناسبی نیستند!.اما چرا آنها در ابتدای پروژه های بیهنه سازی سایت انتخاب مناسبی نیستند ؟ برای این موضوع دو دلیل وجود دارد که آنها انتخاب خوبی به شمار نمیروند اول اینکه چون نرخ تبدیل بسیار پایینی علی رغم حجم جستجوی بسیار بالا دارند و همچنین به شدت رقابتی هستند و ریسک پذیری بالایی دارند و احتمال شکست پروژه های سئو با این نوع کلمات تقریبا بالای 90 درصد است . اگر هم بتوان در این نوع کلمات رتبه هایی خوبی گرفت همانطور که گفتم چون هدفمند نیستند تقریبا نرخ تبدیل خیلی پایینی خواهد داشت.

کلمه کلیدی محصول محور

این نوع کلمات همانطور که از اسمشان پیداست پیرامون یک محصول اطلاعاتی را به کاربر می دهند و این یعنی وقتی کاربر می خواهد اطلاعاتی را پیرامون یک محصول به دست آورد عموما این نوع کلمات را در موتورهای جستجو سرچ می کند در این نوع کلمات کاربر می خواهد خرید کند اما تصمیم قطعی برای خرید را نگرفته است این نوع کلمات بین دوتا چهار عبارت را شامل می شوند یک کلمه ای نیستند! شاید بیشتر از چهار کلمه باشند مثلا لپ تاپ 15 اینچی اچ پی مدل RA008 – A همانطور که مشاهده می کنید بیش از یک کلمه و حتی چهار کلمه است اما محصول محور است.

این نوع کلمات عموما دارای نرخ تبدیل مناسبی نسب به کلمات اطلاعاتی هستند و تقریبا حجم مناسبی از جستجو را دارند نه بیشتر نه کمتر نسبت به کلمات اطلاعاتی شاید نسبتی بین 1 به 4 یا 1/4 . با توجه به اینکه این نوع کلمات محصول محور هستند می توانند حجم مناسبی از بازدید کنند گان تقربا هدفمند وارد سایت کنند.

پس بر اساس ماهیت کلمات کلیدی در سئو اولویت در بهینه سازی با کلمات نیاز محور , محصول محور و در اخر اولویت با کلمات اطلاعاتی است

به اشتراک بگذارید!
افسانه آشفته

افسانه آشفته

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
وظایف پشتیبان سایت چیست ؟

وظایف پشتیبان سایت چیست ؟

قبل از این ما در طی دو مطلب “ پشتیبانی سایت چیست ؟ “ و ” چرا به پشتیبانی سایت نیاز داریم ؟ “ راجب به پشتیبانی سایت و ظایف یک مدیر سایت در قبال این موضوع توضیحاتی را ارئه کرده ایم . در صورت تمایل برای مطالعه ی ان ها می توانید روی ان […]

طراحی سایت نمونه کار

طراحی سایت نمونه کار

فارغ از شیوه فعالیت شما در دنیای حقیقی، سرمایه گذاری برای حضور پر رنگ کسب و کارتان در دنیای آنلاین امری مهم و قابل توجه است . اولین گام برای وارد شدن در این زمینه با طراحی سایت نمونه کار امکان پذیر خواهد بود . شما به کمک طراحی سایت نمونه کار می توانید بهتر […]

چگونه میزبان وب انتخاب کنیم

چگونه میزبان وب انتخاب کنیم

اینکه شما یک ارئه دهنده خدمات مناسب و قابل اعتماد میزبانی وب را استفاده کنید و آن را انتخاب کنید یک راه ورود آنلاین یا همان ورود به دنیای اینترنت است به خصوص اگر کسب و کار تجار ی را راه اندازی می کنید که حتما باید میزبان وب را انتخاب کنید میزبان ها فواید […]

هر آنچه برای  بازاریابی با رسانه های اجتماعی باید بدانید !

هر آنچه برای بازاریابی با رسانه های اجتماعی باید بدانید !

بیایید بهتر در رابطه با بازاریابی به وسیله رسانه های اجتماعی بدانیم !منظور ازبازاریابی رسانه های اجتماعی ، استفاده ما از سیستم عامل رسانه های اجتماعی برای ارتباط با مشتریان خود برای ایجاد نام تجاری شما ، افزایش فروش و رانندگی ترافیک وب سایت است. که این ها انتشار مطالب عالی در پروفایل رسانه های […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.