051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » تکنیک های موفقیت » چگونه با مشتری صحبت کنم؟ آداب صحبت با مشتری چیست ؟
چگونه با مشتری صحبت کنم؟ آداب صحبت با مشتری چیست ؟
تکنیک های موفقیت 27 ژوئن 2020

چگونه با مشتری صحبت کنم؟ آداب صحبت با مشتری چیست ؟

افسانه آشفته افسانه آشفته

چگونه با مشتری صحبت کنم؟ آداب صحبت با مشتری چیست ؟

این یک عبارت قدیمی که میگفتند “همیشه حق با مشتری است.” را به یاد دارید ؟ نه نمیخواهم بگویم این عبارت درست است ، اما اگر قرار است موجب افزایش مشتری شما شود باید به آن توجه کنید !
آیا این عبارت معروف این را میگوید که هیچ مشتری تاکنون اشتباه نکرده است؟ آیا مشتریان شما واقعاً درست هستند؟ البته که نه.
اما منظور را میتوان این برداشت کرد که دانستن آداب صحبت با مشتری شما را با موفقیت بیشتری رو به رو میکند ، مثلا با آنها با احترام رفتار کنید ، به نگرانی های آنها گوش دهید ، سعی کنید به آنها کمک کنید احساس رضایت کنند.نکته خوبی برای هر کس در تجارت نیست ، درست است؟
شاید شما قبلاً با این ایده کاملاً آشنا باشید. اما شما فقط باید یاد بگیرید که چگونه این کار را انجام دهید.

نکات مهم آداب صحبت با مشتری

ماعلاوه بر چگونه آداب صحبت با مشتری به شما نشان خواهیم داد که در هنگام فروش و برآورده کردن نیازهای آنها چه کاری را باید انجام دهید ما برای چندین موقعیت مهم ، اصطلاحات اساسی داریم ، به علاوه توصیه هایی در مورد چگونگی خوب کردن خود و شرکت شما.

مشتری

اما اول ، بیایید شما را برای دست یابی به موفقیت راهنمایی کنیم
نیل گیمان قانونی را در مورد نوشتن دارد: “اگر کاری را با اطمینان کافی انجام دهید ، شما مجاز هستید هر کاری را که دوست دارید انجام دهید.

این واقعیت در مورد زندگی نیز صادق است ، و حتی توصیه برای ارتباط است. اگر روز اول شغل شماست ، عصبانیت کاملاً خوب است. اما اشتباه نکنید که آن را نشان دهید

و به یاد داشته باشید ، زمانی که شما به اندازه کافی آماده نباشید ، بعید نیست که همه چیز به طرز وحشتناکی پیش رود. فقط کافی است این مراحل را دنبال کنید تا برای مکالمه با مشتری و مشتری آماده شوید

مراحل طلایی صحبت با مشتری

لحن مناسب را بدست آورید:
مکالمه فروش بیشتر مربوط به مودب بودن ، مستقیم و استفاده از زبان ساده است. استفاده از اصطلاحات مودبانه مانند “خوش آمدید” ، “با تشکر از شما” و “یک روز خوب” را عادت دهید.سعی کنید از فعل “ممکن” به جای “میتونم” استفاده کنید (مانند “ممکن است به شما کمک کنم؟” یا “آیا می توانم به شما نمونه ارائه دهم؟”) که مودبانه تر محسوب می شود.

مشتری

از فیلم های آموزش گفتگو در تجارت استفاده کنید:
هرچه بیشتر تمرین کنید ، بهتر می شوید. آموزش گفت و گو در زمینه تجارت در YouTube ، را جستجو کنید و سعی کنید از آنچه می بینید ، تقلید کنید. به زبان بدن توجه کنید. بازی با یک دوست یا تمرین مقابل آینه.
هر ویدئو به شما کمک شایانی میکند این را هرگز فراموش نکنید هیچ کس از روز اول سخن ور عالی نبوده پس به تلاش ادامه دهید و با اعتماد به نفس صحبت کنید بعد از تماشای یک فیلم ، مرتبا تمرینات را ادامه دهید تا اطمینان حاصل کنید که یاد گرفته اید. این یک روش قدرتمند برای تمرین گفتگو با روشی است که گویندگان بومی در محل کار انجام می دهند!

در مورد مشتریان و محصولات خود تحقیق کنید:

اگر کارمند خرده‌فروشی هستید ، شناختن جمعیتی که محصول میفروشید مفید است. اگر با مشتری ملاقات دارید ، پیش از این به پروفایل های رسانه های اجتماعی وی نگاهی بیندازید.آمادگی ارائه دانشنامه (بسیار کامل) در مورد محصولات / خدمات شرکت مورد نظر خود را داشته باشید. از ویژگی ها ، قیمت ها ، دوره های ضمانت و مزایا آن را حفظ کنید و پاسخ سوالات متداول را بدانید.

گفتگو را عجله نکنید:

همانطور که گفتم ، خوب است عصبی باشید اما سعی نکنید برای مکالمه عجله کنید. شما می خواهید مشتری احساس کند که توجه کامل شما را به خود جلب می کند.و مطمئن شوید که تمام صحبتها را انجام نمی دهید. به مشتری گوش دهید و بگذارید آنها نیز صحبت کنند.

مشتری


در اینجا یک راز وجود دارد: مشتریان عاشق گوش دادن هستند! و هنگام گوش دادن ، فراموش نکنید که با چشمان ارتباط برقرار کرده و به شدت علاقه مند شوید.

به یاد داشته باشید که هر مکالمه دارای یک هدف است:

شما فقط صحبت های کوچک نمی کنید. هدف شما این است که نیاز مشتری خود را برآورده کنید و در حالت ایده آل ، فروش را انجام دهید.
از آن به عنوان یک بازی حل رمز و راز استفاده کنید ، جایی که هر مشتری چالشی است و هدف شما این است که به راه حلی برسید که هر دو شما را خوشحال کند. نه ، لازم نیست برای این امر متخصص روانشناسی بشوید ، اما در واقع با این تجربیات روزانه چیزهای زیادی در مورد روانشناسی خواهید آموخت.

نحوه صحبت با مشتریان:

نکات ، ترفندها و واژگان ضروری اینها کلید گفتگوی موفق است در برقراری ارتباط روشن و مستقیم. در اینجا نکات و اصطلاحات اساسی برای صحبت موفقیت آمیز با هر مشتری آورده شده است.

به مشتریان مناسب سلام کنید

اگر می دانید چگونه به درستی این کار را انجام دهید ، سلام کردن به کسی بسیار آسان است. هدف این است که مودب و حرفه ای باشید ، نه بیش از حد دوستانه. فاصله را حفظ کنید ، زیرا اگر خیلی مشتاق و یا بیش از حد هیجان زده به نظر می رسید ، مشتری احتمالاً کنار گذاشته می شود.

واژه هایی که حتما باید از آنها استفاده کنید

سلام / به [نام فروشگاه] خوش آمدید. صبح بخیر / عصر ممکن است به شما کمک کنم؟

آیا ممکن است به شما کمک کنم تا چیزی پیدا کنید؟ (به طور معمول در مغازه های خرده فروشی استفاده می شود جملات نمونه این عبارات هستند: سلام، چگونه میتوانم کمکتان بکنم؟

صبح بخیر ، آقا / خانم. آیا می توانم به شما کمک کنم امروز چیزی پیدا کنید؟

به طور اتفاقی خود و شرکت را معرفی کنید

در صورت تماس تلفنی یا مشتری جدید ، همین قوانین اعمال می شوند. واضح و با سرعت متوسط ​​صحبت کنید و هرگز سعی نکنید مکالمه را عجله کنید.

واژگان ضروری زیر را به طور دقیق مطالعه کنید

سلام ، نام من [نام] [نام خانوادگی] است. و در معرفی محصولتان این جمله را بگویید یا معرفی کار خود اخیراً راه اندازی شده است (با اشاره به محصولی که تازه در بازار است)

طیف جدیدی از محصولات / خدمات (مراجعه به گروه یا سری محصولات مرتبط) محصولات مرتبط خود را برای آنها بازگو کنید

جمله نمونه:سلام ، اسم من ریشاو پاتل از خدمات مالکوم است. ما اخیراً طیف جدیدی از محصولات را عرضه کرده ایم که ممکن است مورد علاقه شما باشد. آیا شما علاقه مند به یادگیری در مورد آنها هستید؟

درک و پاسخ به نیازهای مشتری
هر مشتری نیاز خاصی دارد و کار شما این است که دریابید که این چیست. گاهی اوقات نیاز مشتری بسیار خاص است و از این نظر مقدم است. اما اکثریت فقط تصوری مبهم از آنچه می خواهند دارند.

شما باید با آنها صحبت کنید تا دریابید که بهترین محصول / خدمات برای آنها چه خواهد بود. و اگر چیزی گران می فروشید ، باید متقاعد شوید
شما در هر صورت هرگز با مشتری با حالت حق به جانب صحبت نکنید و به او این اطمینان را بدهید که در همه موارد حق با اوست سپس تلاش کمی برای متقاعد کردن او انجام دهید

به اشتراک بگذارید!
افسانه آشفته

افسانه آشفته

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
طراحی سایت زیبایی و ارایشی

طراحی سایت زیبایی و ارایشی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش کاربران انلاین در فضا های مجازی، شیوه ی اکثر کسب و کار ها تغییر کرده است . روش های نوینی برای اداره ی کسب و کار ها و درامد زایی بوجود امده است . یکی از این روش ها راه اندازی فروشگاه خودتان در اینترنت است . برای راه یابی به […]

طراحی سایت خدمات سئو

طراحی سایت خدمات سئو

امروزه بسیاری از افراد برای یافتن کالا و خدمات مورد نیاز خود از طریق اینترنت اقدام به جستجو و دریافت اطلاعات می کنند . اگر شما یک شرکت خدمات سئو دارید، باید برای ارائه ی خدمات خود به طراحی سایت خدمات سئو روی بیاورید . این گونه می توانید خدمات و امکانات خود را به […]

طراحی سایت مجله

طراحی سایت مجله

برای بازاریابی خوب و پرمخاطب نیاز به راه اندازی یک وبسایت اینترنتی هستید. بدون انکه ضرری به کارهای شما وارد شود، می توانید از طریق فضای مجازی نیز به فعالیت خود ادامه دهید. افزایش ضریب نفوذ اینترنت و استفاده مداوم مردم از ان عاملی روشن در بکارگیری از این تکنولوژی است. پیشنهاد گروه طراحی سایت […]

طراحی سایت استاتیک

طراحی سایت استاتیک

اولین و اصلی ترین تقسیم بندی وب سایت ها عبارت است از طراحی سایت استاتیک و داینامیک . در کل همه وب سایت ها به این دو گروه تقسیم بندی می شوند . که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد . انتخاب نوع تقسیم بندی وب سایت بسته به نوع و موضوع فعالیت شما […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.