051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » اشتباهات رایج در طراحی سایت 1
اشتباهات رایج در طراحی سایت 1
طراحی سایت, نکات طراحی سایت 29 دسامبر 2018

اشتباهات رایج در طراحی سایت 1

پرستو بخشی پرستو بخشی

اشتباهات رایج در طراحی سایت 1

در بستر گسترده ی اینترنت رقابت شدیدی در بین وب سایت های موجود به چشم می خورد . قطعا برای پیروزی در این رقابت و جلو زدن از رقیبان شما باید یک وب سایت عالی و بی نقص داشته باشید . در این مقاله قصد داریم تا در مورد اشتباهات رایج در طراحی سایت برای شما توضیحاتی ارائه دهیم . تا بتوانید به کمک ان ها اشکالات و باگ های وب سایتتان را بر طرف کنید و همچنین جایگاه وب سایت خود را نزد موتور های جست و جو گر ارتقا دهید .

در ادامه به تک تک نکاتی که جز اشتباهات رایج در طراحی سایت محسوب می شوند می پردازیم و ان ها را برای شما شرح می دهیم . از شما خواهشمندیم که این نکات را با دقت مطالعه کنید و ان ها را به درستی در وب سایت خود اعمال کنید . در صورت تمایل به مشاهده ی بخش دوم مقاله ی اشتباهات رایج در طراحی سایت اینجا کلیک کنید .

استفاده از فونت مناسب در وب سایت

استفاده فونت مناسب یک مسئله ی بسیار حساس در فرایند طراحی وب سایت می باشد . به شما توصیه می کنیم که از فونت های کوچک در طراحی سایت خود استفاده نکنید . طبق برسی های انجام شده کاربران وب سایت هایی را از فونت های درشت و منو های درشت و دارای خوانایی خوب بیشتر بازدید می کنند . استفاده از فونت مناسب به وضوح طراحی سایت شما کمک می کند .

استفاده از موزیک در طراحی سایت

برخی تصور می کنند که اگر از عناصری مانند موزیک در بخش هایی از وب سایتشان مانند پس زمینه استفاده کنند بازدید کننده ی بیشتری را به مخاطبان خود تبدیل می کنند . اما در اشتباه هستند، این یکی از اشتباهات رایج در طراحی سایت می باشد که خیلی از افراد مرتکب ان می شوند . در واقع باید بدانید که استفاده از موزیک در پس زمینه به راحتی تمام بازدید کننده ی وب سایت شما را می پراند .

یک اصل مهم در فرایند طراحی سایت این است که وب سایت شما باید به گونه ای طراحی شود همه پسند باشد و رضایت اکثر کاربران را جلب کند . اما استفاده از موزیک در پیش زمینه ویزیتور های محدودی را برای سایت شما نگه می دارد .

موزیک

استفاده کردن از فلش به صورت مکرر

طراحی کردن هدر وب سایت به صورت تمام فلش باعث می شود تا در برخی سیستم ها که برنامه ی فلش نصب نیست هدر لود نشود . این موضوع فقط راجب به هدر وب سایت شما نیست بلکه کل محتوا و دیزاین وب سایت را نیز نباید به صورت فلش طراحی کرد . یکی دیگر از اشتباهات رایج در طراحی سایت این است که عده ای تصورشان بر این است که استفاده از سایت های فلش نتیجه خوبی را در رتبه های گوگل را برایشان به ارمغان می آورد .

اما این یک اشتباه بیش نیست . استفاده از سایت ها فول فلش سرعت سایت شما را به شدت پایین می آورد و نتیجه ای را که می خواهید نسیبتان نمی کند و حتی در مواردی به رتبه ی وب سایتتان اسیب می رساند .

استفاده از فایل هایی مانند PDF

فایل های PDF سایز بزرگی دارند و برای دیدن تمام صفحه ی ان ها باید اسکرول کرد و همچنین بدون داشتن برنامه PDF Reader کاربران قادر به خواندن آن نمی باشند . استفاده از این فایل ها سرعت وب سایت شما را به شدت پایین می آورد .

PDF

چک نکردن در موتور های جستجو گر مختلف

یکی دیگر از مسائل مهم در فرایند طراحی سایت این است که قبل از مراحل نهایی طراحی سایت باید وب سایتتان را در موتور های جستجو گر متفاوت تست کنید . همه این موضوع را می دانند که ظاهر وب سایت بسیار اهمیت دارد پس شما باید از نمایش درست وب سایتتان بر روی موتور های جستجو گر متفاوت مطمئن شوید .

هر اشکال حتی کوچک در این زمینه جز اشتباهات رایج در طراحی سایت محسوب می شود و نتیجه ی ان از دست دادن کاربران وب سایت و بازدید ان ها خواهد بود . تقریبا اکثر ایرانی ها از مرورگر کروم برای جست و جو های خود استفاده می کنند . پس اگر صفحات طراحی شده شما در این مرورگر به خوبی نمایش داده نشوند، شما نیمی از مشتریان خود را از دست خواهید داد .

رنگ لینک های بازدید شده خود را تغییر دهید

به شما توصیه می کنیم که لینک های خود را به صورتی طراحی کنید که وقتی یکی از آن ها توسط کاربری کلیک می شود، رنگ آن تغییر کند تا کاربر مطمئن شود کدام لینک ها را دیده است و کدام ها را هنوز ندیده است . این کار، از گیج شدن کاربران جلوگیری می کند و ان ها را مجبور به صرف وقت برای این که ببینند کدام از لینک بازدید کردند نمی کند .

استفاده از فونت های یکنواخت استفاده نکنید

یکی از اشتباهات رایج در طراحی سایت این است که طراحان تصور می کنند اگر فونت های یکنواخت طراحی وب سایت ها استفاده کنند یک وب سایت کلاسیک ساده را طراحی کرده اند . اما تمام این ها اشتباه است شما باید از فونت های گوناگون برای تنوع چشم کاربران استفاده کنید . وب سایت شما باید حس پویایی و حرکت را به کاربران بدهد نه این که شما با استفاده از فونت های یکسان، چشم ان ها را آزار دهید و خسته یشان کنید .

اما اگر باز هم اصرار دارید که از یک نوع فونت برای وب سایتتان استفاده کنید حداقل سعی کنید سایز آن ها را تغییر دهید تا از خستگی چشم کاربران و مشتریان جلوگیری کنید .

از رنگ هایی استفاده کنید که کاربران اذیت نشوند

از پس زمینه با رنگ های بسیار تیره مثل مشکی جدا اجتناب کنید . زیرا این رنگ در نور شب و در واقع نور کم، چشم را اذیت می کند و کاربر مایل نخواهد بود دوباره وب سایت شما را ببیند .

استفاده از alt و Title

استفاده از alt و Title

همیشه موضوع عکس ها در طراحی وب سایت یک موضوع مهم تلقی می شود . همچنین بهینه سازی ان ها جز موارد بسیار پر اهمیت است . پس طبق اصول درست طراحی سایت به شما توصیه می کنیم که حتما از تگ Alt برای عکسس های وب سایتتان استفاده کنید . این کار دلیل مهمی دارد برای همین هم انجام این کار تاکید شده است .

دلیل ان این است که زمانی که از تگ alt برای عکس های وب سایتتان استفاده می کنید دیگر از نظر مشکلات لود شدن در امان هستید . به صورتی که اگر عکس شما به هر دلیلی لود نشد، لاقل متن داخل تگ برای کاربران و بازدید کنندگان نمایش داده می شود . همچنین استفاده از title ها و یا عنوا های گوناگون نیز نشان دهنده ی تنوع محتوای وب سایت شما است و هم برای کاربران و هم برای موتور های جستجو دارای ارزش می باشد .

در واقع استفاده نکردن از آن ها اشتباهات رایج در طراحی سایت و در کد نویسی سایت شما می باشد.

امیداوریم که از مطالب ارائه شده در زمینه ی اشتباهات رایج در طراحی سایت راضی باشید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید . در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در زمینه ی اشتباهات رایج در طراحی سایت می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
قوانین طراحی سایت مدرن قسمت2

قوانین طراحی سایت مدرن قسمت2

امروزه دیگر کسی نیست که از اهمیت وب سایت در کسب و کار ها چیزی نداند . اما هنوز هم هستند افرادی که عقیده شان بر این است که تنها با ایجاد یک وب سایت تمامی ماجرا تمام شده است . موضوع مهمی که در این جا باید ذکر شود ظاهر وب سایت ها است […]

طراحی سایت اموزشی

طراحی سایت اموزشی

با پیشرفت تکنولوژی و فن آوری های جدید، نیاز انسان ها برای استفاده از راه های جدید ارتباطی روز به روز بیشتر شده است . بسیاری از مشاغل برای دستیابی به اهدافشان استفاده های مختلفی از اینترنت می کنند . در این بین نیاز به استفاده از اینترنت و طراحی سایت برای موسسات اموزشی و […]

شناخت بهترین ترفند های اینستاگرام !

شناخت بهترین ترفند های اینستاگرام !

باسلام به سایت دهکده وب خوش آمدید !ما دراین بخش قصد داریم بهترین و جالب ترین ترفند های اینستاگرام را به شما آموزش دهیم .با ما همراه باشید . ترفند های اینستاگرام : دیدن پست را متوقف کنید شاید میخواهید وقتی از حساب های خاصی دیدن میکنید پست ها نشان داده نشوندبدون اینکه اذیت شوید […]

سئوی عنوان صفحه و مهم ترین نکات ان

سئوی عنوان صفحه و مهم ترین نکات ان

از ” Meta title tag ” یا همان متا تگ عنوان صفحه برای تعیین عنوان صفحات سایت استفاده می شود . این تگ تا حد زیادی نشان دهنده ی محتوای صفحه وب سایت و بدین جهت از اهمیت بالایی در زمینه ی سئو برخوردار است . در صورتی که اگر در انتخاب ان دقت و […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.