051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » نرم افزار کاربردی » نرم افزار کاربردی بخش 2
نرم افزار کاربردی بخش 2
نرم افزار کاربردی 18 جولای 2020

نرم افزار کاربردی بخش 2

افسانه آشفته افسانه آشفته

نرم افزار کاربردی بخش 2

نرم افزار ها بخش وسیعی از کارهای انسان را در حوزه های مختلف انجام می دهند و به وسیله آنها میتوانیم برخی از کار های خود را به سر انجام برسانیم که در این نوشته قصد داریم کارهایی را که نرم افزار های کاربردی انجام میدهند نام ببریم انواع مختلف نرم افزار های کاربردی را ذکر کنیم نوع طبقه بندی نرم افزار ها و اینکه بر اساس چه چیزی طبقه بندی می شوند را نام ببریم

نرم افزار دامنه عمومی نوعی FOSS است

برنامه های نرم افزاری FOSSتحت مجوز رایگان منتشر می شوند آنها ممکن است دائمی و بدون حق امتیاز باشد. شاید هر یک از موارد زیر را برای استفاده از مجوز داشته باشند :

 • مالک استفاده از مجوز
 • دارنده استفاده از مجوز
 • مجری شخص ثالث هرگونه حق استفاده از مجوز
 • (حق چاپ ، علائم تجاری ، حق ثبت اختراع ، یا ius in re aliena)
 • مجاز به اضافه کردن موارد استثنا استفاده از مجوز
 • محدودیت استفاده از مجوز
 • کاهش زمان استفاده از مجوز
 • تاریخ انقضاء استفاده از مجوز
دامنه

نرم افزار دامنه عمومی نوعی FOSS

نرم افزار دامنه عمومی نوعی FOSS است این دامنه بدون حق امتیاز و به صورت علنی و محفوظ است – می تواند در کارهای مشتق شده بدون هیچگونه حق چاپ موارد زیر را انجام دهد :

 1. ابطال اجرا شود
 2. توزیع شود
 3. اصلاح شود
 4. معکوس شود
 5. منتشر شود
 6. ایجاد شود
 7. حتی می تواند فروخته شود

اما این انتقال بدون انتقال اموال مالکیت عمومی به سایر موضوعات مجرد خواهد بود . دامنه عمومی SW می تواند تحت یک بیانیه قانونی مجوز (غیر) آزاد شود ، که این شرایط و ضوابط را برای مدت نامحدود اعمال می کند.

با کد نویسی نرم افزار کاربردی

از زمان توسعه و پذیرش تقریبا جهانی ، یک تمایز مهمی که بوجود آمده است ، بین برنامه های وب قرار گرفته است – با HTML ، JavaScript و سایر فن آوری های بومی نوشته شده است و معمولاً نیاز به آنلاین بودن و اجرای یک مرورگر وب دارد. برنامه های بومی سنتی تر که به هر زبان دیگری برای نوع خاص رایانه در دسترس است. بحث و گفتگو در جامعه محاسبات در مورد برنامه های وب که جایگزین برنامه های بومی برای بسیاری از اهداف بخصوص در دستگاه های تلفن همراه مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها شده اند ، بحث و گفتگو ایجاد کرده است. برنامه های وب در واقع برای برخی از کاربردها محبوبیت زیادی پیدا کرده اند ، اما مزایای برنامه های کاربردی باعث می شود که بعید به نظر برسد که اگر به زودی از بین بروند.

براساس هدف و خروجی

شما میتوانید نرم افزار کاربردی را افقی یا عمودی مشاهده کنید . اینطور به نظر می رسند که برنامه های افقی محبوب تر و گسترده تر هستند ، زیرا آنها هدف کلی هستند ، به عنوان مثال پردازنده های کلمه یا پایگاه داده را در نظر بگیرید برنامه های کاربردی عمودی محصولات مانند طاقچه ای هستند که برای یک نوع خاص از صنعت یا تجارت یا بخش در یک سازمان طراحی شده اند. مجموعه های یکپارچه نرم افزار سعی خواهد کرد تا جنبه های خاصی را که ممکن است مثلاً کارگر ساخت یا بانکی یا حسابداری یا خدمات به مشتری باشد ، مسئولیت پذیر سازند.

انواع مختلف نرم افزار کاربردی وجود دارد:

مجموعه برنامه شامل چندین برنامه مختلف است که در کنار هم قرار گرفته اند. آنها معمولاً توابع ، ویژگی ها و رابط های کاربری مرتبط دارند و ممکن است قادر به تعامل با یکدیگر باشند ، به عنوان مثال پرونده های یکدیگر را باز کنید. برنامه های تجاری اغلب به صورت مثال در سوئیت ها قرار می گیرند. مایکروسافت آفیس ، LibreOffice و iWork ، که یک پردازنده کلمه ، صفحه گسترده و غیره را جمع می کنند. اما سوئیت ها برای اهداف دیگر وجود دارد ، به عنوان مثال گرافیک یا موسیقی.

نرم افزار

نرم افزار Enterprise

نرم افزار Enterprise نیازهای فرآیندهای یک سازمان و جریان داده های کل سازمان را در چندین بخش ، غالباً در یک محیط توزیع گسترده ، برطرف می کند. نمونه ها شامل سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی ، سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و نرم افزار مدیریت زنجیره تأمین هستند. دپارتمان نرم افزاری یک زیر نرم افزار سازمانی با تمرکز بر سازمانها یا گروههای کوچکتر در یک سازمان بزرگ است. (مثالها شامل مدیریت هزینه سفر و ITdesdesk است.)
نرم افزار زیرساخت سازمانی قابلیت های مشترکی را که برای پشتیبانی از سیستم های نرم افزاری سازمانی مورد نیاز است فراهم می کند. (نمونه ها شامل پایگاه داده ها ، سرورهای ایمیل و سیستم هایی برای مدیریت شبکه ها و امنیت هستند.)

پلتفرم برنامه

پلتفرم برنامه به عنوان یک سرویس (aPaaS) یک سرویس محاسبات ابری است که محیط های توسعه و استقرار را برای خدمات برنامه ارائه می دهد.
نرم افزار کارگر اطلاعات به کاربران امکان می دهد برخلاف مدیریت سازمانی ، اطلاعات را ، اغلب برای پروژه های فردی در یک بخش ، ایجاد و مدیریت کنند. مثالها شامل :

 • مدیریت زمان
 • مدیریت منابع
 • ابزارهای تحلیلی
 • مشارکتی
 • مستندسازی

کار های زیر ممکن است برای اطلاعات کارگر کمک کند :

 • پردازنده های Word
 • صفحات گسترده
 • ایمیل
 • وبلاگ مشتری
 • سیستم اطلاعات شخصی
 • ویراستاران رسانه های فردی

نرم افزار دسترسی به محتوا

نرم افزار دسترسی به محتوا در درجه اول برای دسترسی به محتوا بدون ویرایش استفاده می شود ، اما ممکن است شامل نرم افزاری باشد که امکان ویرایش محتوا را فراهم می کند. چنین نرم افزاری نیازهای افراد و گروه ها برای مصرف سرگرمی های دیجیتال و انتشار محتوای دیجیتالی را برطرف می کند. (نمونه ها شامل پخش کننده های رسانه ، مرورگرهای وب و مرورگرهای کمک کننده هستند.)

نرم افزار آموزشی مربوط به نرم افزار دسترسی به محتوا است ، اما دارای محتوا یا ویژگی هایی است که برای استفاده توسط مربیان یا دانش آموزان استفاده شده است. به عنوان مثال ، ممکن است ارزیابی ها (تست ها) ، پیشرفت از طریق مواد را دنبال کند ، یا شامل قابلیت های همکاری باشد.
نرم افزار شبیه سازی سیستم های فیزیکی یا انتزاعی را برای اهداف تحقیق ، آموزش یا سرگرمی شبیه سازی می کند.پ
نرم افزار توسعه رسانه ها رسانه های چاپی و الکترونیکی را برای مصرف دیگران ایجاد می کند ، که اغلب در یک مکان تجاری یا آموزشی است. این شامل :

 • نرم افزارهای گرافیکی
 • نرم افزار نشر رومیزی
 • نرم افزار توسعه چندرسانه ای
 • ویرایشگرهای HTML
 • ویرایشگرهای انیمیشن دیجیتال
 • ترکیب صدا دیجیتال
 • ترکیب تصویر دیجیتال
محتوا

توسعه محصولات سخت افزاری و نرم افزاری

از نرم افزار مهندسی محصولات در توسعه محصولات سخت افزاری و نرم افزاری استفاده می شود. این شامل :

 • طراحی به کمک رایانه (CAD)
 • مهندسی به کمک رایانه (CAE)
 • ابزارهای ویرایش
 • تدوین زبان رایانه
 • محیط های توسعه یکپارچه
 • رابط های برنامه نویس

سرگرمی نرم افزار می تواند به بازی های ویدیویی ، محافظ صفحه ، برنامه هایی برای نمایش تصاویر متحرک یا پخش موسیقی ضبط شده و سایر اشکال سرگرمی که با استفاده از یک وسیله محاسباتی قابل تجربه است ، اشاره کند.

طبقه بندی برنامه ها


برنامه ها همچنین می توانند با استفاده از سیستم عامل محاسباتی مانند یک سیستم عامل خاص ، شبکه تحویل از جمله در رایانش ابری و برنامه های وب 2.0 یا دستگاه های تحویل مانند برنامه های تلفن همراه برای دستگاه های تلفن همراه طبقه بندی شوند.

سیستم عامل در هنگام انجام کارهای ساده و محاسبه ، اندازه گیری ، ارائه و پردازش کلمه که برای کنترل سخت افزار از طریق رابط خط فرمان یا رابط کاربری گرافیکی استفاده نمی شود ، می تواند نرم افزار کاربردی محسوب شود. این شامل نرم افزار کاربردی نمی شود که در سیستم عامل ها مانند ماشین حساب نرم افزار یا ویرایشگر متن در آن قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید!
افسانه آشفته

افسانه آشفته

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
طراحی سایت واکنش گرا

طراحی سایت واکنش گرا

اکثریت جامعه از دستگاه های جدید موبایل و تبلت که با نام “Smart Phone” هم شناخته میشوند، استفاده میکنند. این دستگاه ها به سرعت در حال افزایش هستند و استفاده کنندگان این دستگاه ها درصد زیادی از کار های روزمره ی خود را با استفاده از همین دستگاه ها انجام میدهند. با گسترش دستگاه های […]

معایب وردپرس چیست ؟ قسمت 1

معایب وردپرس چیست ؟ قسمت 1

هر کسی که صاحب کسب و کاری است و قصد دارد تا برای کار خود یک وب سایت داشته باشد و همچنین طراحانی که می خواهد وب سایت طراحی کنند همگی به دنبال یک سیستم سایت ساز خوب می گردند . جالب است که بدانید در بین این سیستم های مدیریت محتوا یا همان cms […]

اسنیپت چیست و تاثیر آن بر سئوی سایت به چه صورت است ؟

اسنیپت چیست و تاثیر آن بر سئوی سایت به چه صورت است ؟

اسنیپت های گوگل برای بازاریابان فضای مجازی بهترین فرصت هستند زیرا ان ها به کمک این اسنیپت های گوگل که هر بار به روز می شوند می توانند برای ارتقای سئوی سایتشان و در نهایت افزایش بازدید سایتشان استفاده کنند . در ادامه می پردازیم به این که در واقع به چه چیزی اسنیپت می […]

200 نکته ی طلایی سئو – بخش3. سئوی بر صفحه 1

200 نکته ی طلایی سئو – بخش3. سئوی بر صفحه 1

در این مقاله قصد داریم تا در مورد 200 نکته ی طلایی سئو، بخش سئوی بر صفحه را خدمت شما عرض کنیم . همانطور که میدانید امروزه اهمیت و فواید طراحی سایت بر کسی پوشیده نیست . در حال حاضر اکثر صاحبین کسب و کار ها برای پیشرفت تجارت خود و هم سو بودن با شرایط دیجیتالی  الان تصمیم گرفتند تا با […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.