051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » اشتباهات رایج در طراحی سایت 2
اشتباهات رایج در طراحی سایت 2
طراحی سایت, نکات طراحی سایت 29 دسامبر 2018

اشتباهات رایج در طراحی سایت 2

پرستو بخشی پرستو بخشی

اشتباهات رایج در طراحی سایت 2

در بستر گسترده ی اینترنت رقابت شدیدی در بین وب سایت های موجود به چشم می خورد . قطعا برای پیروزی در این رقابت و جلو زدن از رقیبان شما باید یک وب سایت عالی و بی نقص داشته باشید . در این مقاله قصد داریم تا در مورد اشتباهات رایج در طراحی سایت برای شما توضیحاتی ارائه دهیم . تا بتوانید به کمک ان ها اشکالات و باگ های وب سایتتان را بر طرف کنید و همچنین جایگاه وب سایت خود را نزد موتور های جست و جو گر ارتقا دهید .

در ادامه به تک تک نکاتی که جز اشتباهات رایج در طراحی سایت محسوب می شوند می پردازیم و ان ها را برای شما شرح می دهیم . از شما خواهشمندیم که این نکات را با دقت مطالعه کنید و ان ها را به درستی در وب سایت خود اعمال کنید . در صورت تمایل به مشاهده ی بخش اول مقاله ی اشتباهات رایج در طراحی سایت اینجا کلیک کنید .

وجود خطای 404

خطای 404

یک اتفاق ناخوشایندی که ممکن است برای کاربران وب سایت شما رخ دهد این است که با لینکی مواجه شودند که در صورت کلیک کردن بر روی ان با خطای 404 رو به رو شوند . به شما پیشنهاد می کنیم که تا وقتی صفحه ای را کامل طراحی نکرده اید و آن را آپلود نکرده اید و از درست بودن ان مطمئن نشده اید از لینک آن صفحه، در داخل سایت خود استفاده نکنید . کاربران بسیار حساس هستند و با دیدن چنین صفحاتی اعتماد خود را نسبت به سایت شما از دست می دهند و از اعتبار شما نیز کاسته می گردد .

از متن های تو در تو استفاده نکنید

باید این موضوع را بدانید که کاربران اینترنتی برای مطالعه ی کتاب به وب سایت شما نمی اید . ان ها اصلا دوست ندارند با وب سایتی رو به رو شوند که حس یک کتاب یا مقاله و یا نشریه . بر عکس ان ها دوست دارند صفحات وب سایت شما دارای جذابیت ها، خلاقیت ها و پویایی باشد که ممکن در متن های طولانی و پشت سر هم یک کتاب نتوان به آن ها دست یافت .

بنابر این بهترین ترفند برای این موضوع، برای مثال گذاشتن لینک ادامه ی مطلب برای متن های طولانی، یا ترفند استفاده از زیر تیتر ها، برای مجزا شدن موضوعات یک متن از یکدیگر و چیز هایی شبیه این در وب سایت خود تعبیه نمایید تا کاربران احساس کسالت از خواندن یک متن طولانی را نکنند .

معرفی ترفند های استفاده از متن های تو در تو :

  1. استفاده از عنوان های فرعی یا همان subhead ها برای متن خود
  2. استفاده از لیست ارجاعات
  3. استفاده از کلید واژه های، های لایت شده
  4. استفاده از پاراگراف های کوچک
  5. استفاده از هرم معکوس در تنظیم مطالب
  6. استفاده از نوشتار و نگارش ساده در متون
  7. استفاده از آگهی ها
 تبلیغات در وب سایت

استفاده ی درست از تبلیغات در وب سایت

قطعا وجود تبلیغات زیاد و یا حتی استفاده از تبلیغات در جا های اشتباه درون وب سایت باعث ازار کاربران و بازدید کنندگان می شود . در واقع موضوع اصلی این است که کاربران و بازدید کنندگان مثل بیننده های تلویزیون از آگهی های تلویزیونی بیزارند . آن ها از هر تصویر متحرک یا همان فلش و یا هر چیزی که معنی آگهی تبلیغاتی را دهد، بیزارند و اجتناب می کنند .

کاربران متاسفانه همچنین از هر متن و المان به جایی که شبیه یک آگهی طراحی شده است، بدون خواندن و یا دیدن یا اطمینان حاصل کردن از این که این المان فرم های رایج آگهی است یا یک مطلب مفید، اجتناب می نمایند . بنابر این از طراحی متون یا المان های خود به صورت آگهی اجتناب کنید . از جمله طراحی های که به نظر آگهی رایج تبلیغاتی می رسد و برای کاربر جذابیتی ندارد می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  1. استفاده از بنر های چشمک زن، به این مفهوم که کاربر چشمان خود را فیکس یک بنر چشمک زن نمی کند زیرا تجربه به او ثابت کرده این یک آگهی است
  2. استفاده از انیمیشن هایی که شلوغ و پلوغ است زیرا این نیز به تجربه به کاربر اثبات گشته با یک اگهی رو به رو است
  3. استفاده pop-up یا منو های جهنده و حساس زیرا قبل از آن که این منو ها کامل لود شوند توسط کاربر بسته می گردند

باز شدن هر صفحه در پنجره جدید

در این جا به یکی دیگر از اشتباهات رایج در طراحی سایت می پردازیم .تصور اشتباه عده ای این است که بهتر است لینک هایتان در پنجره جدید باز شود . اما این کاملا اشتباه است هیچ دلیل و زیبایی ندارد که شما اسکرین یا صفحه ی نمایش کاربران وب سایت خود را پر از پنجره های باز شده کنید . تمام این ها فقط باعث سردرگمی کاربران و نارضایتی ان ها می شود .

اگر این کار را انجام دهید کاربران هنگام استفاده نمی دانند که کدام پنجره ان ها را به عقب بر می گرداند و یا این که نمی دانند در حال بازدید کدام صفحه از وب سایت شما می باشند . علت این کار عده از طراحان این است که ان ها تصور می کنند که اگر لینک را در پنجره ی جدید باز کنند به این ترتیب پنجره سایت خود شان از دست نمی رود و در صفحه باقی خواهد ماند . در واقع ان ها ترجیح می دهند از این حالت در طراحی خود استفاده کند تا مثلا سود بیشتری نسیبشان شود .

اما یک طراح خوب و حرفه ای طراحی سایت که به همیشه نفع کاربران و در جهت جلب هر چه بیشتر رضایت ان ها قدم بر دارد . پس در نهایت به شما پیشنهاد می کنیم از این اشتباهات رایج در طراحی سایت دوری کنید و لینک ها را در همان پنجره باز کنید تا با کاهش میزان بازدید رو به رو نشوید .

طراحی سایت ساده

سادگی بیش از انتظار

سادگی یک اصل خوب و مفید است و اگر به درستی مفهوم ان را درک کرده باشید می تواند نتایج جالبی به دنبال داشته باشد . اما استفاده از ان در همه جا و یا به صورتی افراطی اصلا جلوه ی زیبایی ندرد . گاهی اوقات وقتی همه چیز ساده و یکنواخت و راحت است حوصله آدم سر می رود . مواظب باشید احترام به کاربر تا آن جا در طراحی یک سایت پیش نرود که کاربر دیگر لازم نباشد حتی مغز خود را برای بازکردن یک لینک نیز، کار بیندازد .

کاربران اینترنتی از تکراری بودن بیش از حد عوامل مختلف در وب سایت ها خسته می شوند . خلاقیت و تازگی همیشه باید در طراحی های شما حرف اول را بزند . مثلا کاربر هنگام سر زدن به یک صفحه نباید بداند چه چیزی در آن صفحه، در انتظار او است و در این صفحه چه آیتمی وجود دارد که او را متحیر خواهد کرد .

امیداوریم که از مطالب ارائه شده در زمینه ی اشتباهات رایج در طراحی سایت راضی باشید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید . در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در زمینه ی اشتباهات رایج در طراحی سایت می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش ششم

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش ششم

حتی اگر یک بار هم راجب به سئو و بهینه سازی کردن وب سایت و یا رتبه بندی توسط گوگل جست و جویی انجام داده باشید حتما اسمی از ” عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل ” را دیده اید . شما با مطالعه ی عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل و اجرا […]

طراحی سایت مشابه دیوار

طراحی سایت مشابه دیوار

همه ی ما حداقل یک بار به وب سایت دیوار سرزده ایم بنا به دلایل مختلف . عده ای برای خرید موارد مورد نیاز، عده ای برای فروش موارد غیر ضروری خود و عده ای نیز برای ثبت اگهی های خود و مطالعه ی ان ها . این وب سایت با ظاهر ساده و مرتب […]

طراحی سایت آژانس هواپیمایی

طراحی سایت آژانس هواپیمایی

طراحی سایت آژانس هواپیمایی به جذب مشتری و برندیگ کسب و کار آژانس ها کمک شایانی می کند . اینترنت بستر گسترده ای است که امروزه در دسترس اکثر افراد جامعه است . همچنین این که حضور پر رنگی در زندگی این افراد دارد . امروزه اکثر افراد با راه اندازی شدن وب سایت های […]

عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل بخش2

عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل بخش2

زمانی که وب سایتتان را بهینه سازی می کنید در واقع دارید سئوی سایتتان را راتقا می دهید و این موضوع باعث می شود که در طی زمان شما جایگاه و رتبه ی وب سایت شما تغییر کند و بهبود یابد . برای این که بتوانید این کار ها را انجام دهید باید نکااو قوانیم […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.