051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » معرفی مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری بخش2
معرفی مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری بخش2
طراحی سایت 9 آوریل 2019

معرفی مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری بخش2

پرستو بخشی پرستو بخشی

معرفی مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری بخش2

موضوع طراحی وب سایت شامل موارد بسیار زیادی است . یکی از موارد مهمی که باید در فرایند طراحی سایت به ان دقت کرد و ان را همیشه مد نظر داشت تا بهترین نتیجه ها حاصل شود، طراحی رابط کاربری است . زمانی که طراحی رابط کاربری شما به قول معروف راحت و خوش دست باشد کاربران می توانند تعامل بهتری با وب سایت شما داشته باشند . بدین جهت تصمیم به معرفی مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری گرفتیم .

در ادامه به توضیح مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری می پردازیم از شما کاربر گرامی خواهشمندیم با دقت و حوصله مطلب را مطالعه کرده و در صورت رضایت، ان را به دوستان خود معرفی کنید .

مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری

  • طراحی وب سایت به صورت ساده اما منسجم
  • سلسله‌ مراتب صفحه‌ های سایت را به صورت بصری در سایت اعمال کنید

مطلب ” معرفی مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری ” به علت زیاد بودن نکات و موارد ان به 4 بخش تقسیم شده است . در این بخش به برسی 2 نکته از 10 نکته ی مهم مربوط به طراحی رابط کاربری می پردازیم .

  • برای مطالعه ی بخش اول این مطلب می توانید اینجا کلیک کنید .
  • برای مطالعه ی بخش سوم این مطلب می توانید اینجا کلیک کنید .
  • برای مطالعه ی بخش چهارم این مطلب می توانید اینجا کلیک کنید .
رابط کاربری

طراحی وب سایت به صورت ساده اما منسجم

طراحی ساده موضوعی است که همیشه در فرایند طراحی وب سایت مطرح می شود و اهمیت زیادی نیز دارد . به حدی که می توان گفت رمز موفقیت بسیاری از وب سایت های در حال فعالیت امروزه، طراحی ساده ی ان ها است . اما این که برداشت شما از طراحی ساده چیست نیز مهم است .

برخی تصور می کنند که طراحی سایده به معنی کمتر استفاده کردن از دکمه های تعاملی و یا قرار دادن المان های کم در وب سایت است . اما باید به شما بگوییم که این افراد سخت در اشتباه هستند منظور از طراحی ساده این نیست که امکانات کمتری در وب سایت قرار دهید بلکه منظور این است که سایت به گونه ای طراحی شود که کاربران بتوانند به راحتی با ان ارتباط بر قرار کنند .

به شما توصیه می کنیم که حتما در چیدمان صفحه هایتان به این موضوع دقت کافی را داشته باشید . چیدمان صفحه‌ های وب‌ سایت باید به گونه‌ ای باشد که کاربر به راحتی صفحه‌ های مختلف وب‌ سایت را در خاطر نگه دارد . هدف از طراحی رابط کاربری، هدایت راحت و ساده کاربر از یک نقطه در وب‌ سایت به نقطه دیگر در همان وب‌ سایت است .

مواردی که باید در طراحی رابط کاربردی به ان دقت کنید عبارت اند از :

  1. رنگ
  2. تایپوگرافی
  3. پیام‌ های دریافت شده از بازخورد عملکرد کاربران
  4. نمایش بصری سلسله مراتب صفحه‌ های وب سایت
  5. و …

لازم به ذکر است که برای دریافت یک نتیجه ی مطلوب به شما توصیه می شود که طراحی رابط کاربری وب سایتتان را در تمامی بخش ها باید به صورت یکنواخت و یک دست انجام دهید .

رابط‌ کاربری

سلسله‌ مراتب صفحه‌ های سایت را به صورت بصری در سایت اعمال کنید

برای قسمت هایی که احساس می کنید نیاز به تمرکز بیشتری دارد از بزرگ‌ نمایی استفاده کنید . البته این کار در یک وب سایت به شیوه های متفاوتی انجام می شود . برای مثال شما یک وب‌ سایت‌ فروش کالا دارید و سعی می‌ کنید در صفحه‌ اول خود، کالا های پر فروش را در قسمتی بزرگ‌ تر قرار دهید تا بیشتر در چشم کاربر جلوه کند .

حال اگر برای طراحی سایت کسب و کار خود قدمی بر نداشته اید، لطفا با شماره تلفن های موجود در وب سایتدهکده وب تماس بگیرید . ما در شرکت طراحی و توسعه ی سایت دهکده وب با تیم پشتیبانی و مشاوره ی خود اماده ی کمک به شما هستیم . امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری راضی باشید .

از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس و ایمیل مارکتینگ سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در باره ی مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
طراحی سایت خلاقانه

طراحی سایت خلاقانه

طراحی سایت خلاقانه که تنها توسط شخصی با تجربه و کار کشته، به علاوه با استعداد در زمینه طراحی سایت به دست می‌ آید چیزی است که شدیدا در این دوره یعنی زمان رقابت مجازی شدید میان شرکت‌ ها و اشخاص مختلف نیاز به آن احساس می‌شود . طراحی سایت خلاقانه که پروژه ای بسیار […]

تفاوت های گرافیک وب سایت با گرافیک چاپ . قسمت اول

تفاوت های گرافیک وب سایت با گرافیک چاپ . قسمت اول

گرافیک به معنی ترسیم و نگارش است و به معنای آنچه مربوط به طرح زدن و طراحی است، می شود، استفاده از رنگ ها، فرم ها یا همان اشکال و استفاده از فونت ها و نوشتار ها و همچنین استفاده از تصاویر آماده، همان چیزی است که گرافیک را به وجود می آورد . گرافیک […]

بهترین افزونه های امنیتی در وردپرس بخش2

بهترین افزونه های امنیتی در وردپرس بخش2

همان طور که در بخش اول هم گفته شد، امنیت وب سایت ها بسیار حائز اهمیت است . همچنین با در نظر گرفتن این که اکثر این وب سایت هایی که کاربران ما از ان ها استفاده می کنند، وردپرس است ، پس باید با کمک گرفتن از پلاگین هایی که ارائه می دهد امنیت […]

تبدیل وب سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل بخش3

تبدیل وب سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل بخش3

در بخش اول این مقاله راجب به مزایا و معایب تبدیل وب سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل توضیحاتی را ارائه کردیم . در بخش دوم نیز به معرفی تعدادی از ابزار ها و پلاگین هایی که می توان به کمک ان ها برای وب سایت های وردپرسی اپلیکیشن ساخت اشاره کردیم . در این بخش […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.