051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » معرفی مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری بخش2
معرفی مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری بخش2
طراحی سایت 9 آوریل 2019

معرفی مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری بخش2

پرستو بخشی پرستو بخشی

معرفی مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری بخش2

موضوع طراحی وب سایت شامل موارد بسیار زیادی است . یکی از موارد مهمی که باید در فرایند طراحی سایت به ان دقت کرد و ان را همیشه مد نظر داشت تا بهترین نتیجه ها حاصل شود، طراحی رابط کاربری است . زمانی که طراحی رابط کاربری شما به قول معروف راحت و خوش دست باشد کاربران می توانند تعامل بهتری با وب سایت شما داشته باشند . بدین جهت تصمیم به معرفی مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری گرفتیم .

در ادامه به توضیح مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری می پردازیم از شما کاربر گرامی خواهشمندیم با دقت و حوصله مطلب را مطالعه کرده و در صورت رضایت، ان را به دوستان خود معرفی کنید .

مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری

  • طراحی وب سایت به صورت ساده اما منسجم
  • سلسله‌ مراتب صفحه‌ های سایت را به صورت بصری در سایت اعمال کنید

مطلب ” معرفی مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری ” به علت زیاد بودن نکات و موارد ان به 4 بخش تقسیم شده است . در این بخش به برسی 2 نکته از 10 نکته ی مهم مربوط به طراحی رابط کاربری می پردازیم .

  • برای مطالعه ی بخش اول این مطلب می توانید اینجا کلیک کنید .
  • برای مطالعه ی بخش سوم این مطلب می توانید اینجا کلیک کنید .
  • برای مطالعه ی بخش چهارم این مطلب می توانید اینجا کلیک کنید .
رابط کاربری

طراحی وب سایت به صورت ساده اما منسجم

طراحی ساده موضوعی است که همیشه در فرایند طراحی وب سایت مطرح می شود و اهمیت زیادی نیز دارد . به حدی که می توان گفت رمز موفقیت بسیاری از وب سایت های در حال فعالیت امروزه، طراحی ساده ی ان ها است . اما این که برداشت شما از طراحی ساده چیست نیز مهم است .

برخی تصور می کنند که طراحی سایده به معنی کمتر استفاده کردن از دکمه های تعاملی و یا قرار دادن المان های کم در وب سایت است . اما باید به شما بگوییم که این افراد سخت در اشتباه هستند منظور از طراحی ساده این نیست که امکانات کمتری در وب سایت قرار دهید بلکه منظور این است که سایت به گونه ای طراحی شود که کاربران بتوانند به راحتی با ان ارتباط بر قرار کنند .

به شما توصیه می کنیم که حتما در چیدمان صفحه هایتان به این موضوع دقت کافی را داشته باشید . چیدمان صفحه‌ های وب‌ سایت باید به گونه‌ ای باشد که کاربر به راحتی صفحه‌ های مختلف وب‌ سایت را در خاطر نگه دارد . هدف از طراحی رابط کاربری، هدایت راحت و ساده کاربر از یک نقطه در وب‌ سایت به نقطه دیگر در همان وب‌ سایت است .

مواردی که باید در طراحی رابط کاربردی به ان دقت کنید عبارت اند از :

  1. رنگ
  2. تایپوگرافی
  3. پیام‌ های دریافت شده از بازخورد عملکرد کاربران
  4. نمایش بصری سلسله مراتب صفحه‌ های وب سایت
  5. و …

لازم به ذکر است که برای دریافت یک نتیجه ی مطلوب به شما توصیه می شود که طراحی رابط کاربری وب سایتتان را در تمامی بخش ها باید به صورت یکنواخت و یک دست انجام دهید .

رابط‌ کاربری

سلسله‌ مراتب صفحه‌ های سایت را به صورت بصری در سایت اعمال کنید

برای قسمت هایی که احساس می کنید نیاز به تمرکز بیشتری دارد از بزرگ‌ نمایی استفاده کنید . البته این کار در یک وب سایت به شیوه های متفاوتی انجام می شود . برای مثال شما یک وب‌ سایت‌ فروش کالا دارید و سعی می‌ کنید در صفحه‌ اول خود، کالا های پر فروش را در قسمتی بزرگ‌ تر قرار دهید تا بیشتر در چشم کاربر جلوه کند .

حال اگر برای طراحی سایت کسب و کار خود قدمی بر نداشته اید، لطفا با شماره تلفن های موجود در وب سایتدهکده وب تماس بگیرید . ما در شرکت طراحی و توسعه ی سایت دهکده وب با تیم پشتیبانی و مشاوره ی خود اماده ی کمک به شما هستیم . امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری راضی باشید .

از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس و ایمیل مارکتینگ سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در باره ی مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
طراحی سایت فروش فایل

طراحی سایت فروش فایل

به دلیل گسترش اینترنت ، کسب و کار های شما دیگر محدود به مغازه یا دفترتان نمی باشد . شما می توانید بدون اجاره یا خرید محل نیز تنها با طراحی سایت فروش فایل خود کسب درآمد کنید . طراحی سایت فروش فایل کمی با سایت های فروشگاهی معمولی متفاوت است . در طراحی سایت […]

طراحی سایت تخفیف گروهی

طراحی سایت تخفیف گروهی

طراحی سایت تخفیف گروهی به منظور ارائه تخفیف برای فروش محصولات و خدمات شرکت ها ایجاد می شوند . امکان استفاده مشتریان از تخفیفات و بهره گیری از تبلیغات ارزان تر برای شرکت ها از مزایای این سایت ها است . همچنین درآمد این گونه سایت ها از درآمد حاصل از فروش محصولات و خدمات […]

برسی اعتبار سایت و آنالیز رقبا قسمت 1

برسی اعتبار سایت و آنالیز رقبا قسمت 1

برسی اعتبار سایت و آنالیز رقبا بر اساس مجموع سئوی خارجی و سئوی داخلی انجام می شود . شما به عنوان یک سئو کار موظف هستید که رقبای خود را مدام آنالیز کنید . همچنین باید وب سایت های را آنالیز کنید و لیستی از وب سایت های هدف برای خود تهیه کنید . این […]

برندسازی با طراحی سایت فروشگاه زعفران

برندسازی با طراحی سایت فروشگاه زعفران

اجازه دهید قبل از این که راجب به برندسازی با طراحی سایت فروشگاه زعفران صحبت کنیم شما را با مفهوم برندیگ اشنا کنم . برندیگ یا همان برند سازی یک فرایندی است که در ان هدف، افزایش آگاهی و وفاداری مشتری است . در واقع می خواهیم با این کار، یک چشم انداز و یک […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.