051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » رتبه بندی کلمات کلیدی چگونه است ؟
رتبه بندی کلمات کلیدی چگونه است ؟
سئو و بهینه سازی سایت 1 جولای 2020

رتبه بندی کلمات کلیدی چگونه است ؟

افسانه آشفته افسانه آشفته

رتبه بندی کلمات کلیدی چگونه است ؟

در رابطه با key words همیشه سوالات متداولی وجود داشته که یکی از آنها این است کلمات کلیدی چگونه رتبه بندی میشوند ؟ خب در جواب این سوال باید بگوییم که رتبه بندی کلمات کلیدی طبق اصول خاصی است که در اینجا برخی از این اصول را بیان می کنیم ، ابتدا به سوالات زیر در باره رتبه بندی کلمات کلیدی دقت کنید .

سوالات متداول درباره کلمات کلیدی

 • چرا من رتبه بندی کلمات کلیدی را نمی بینم
 • چرا کلمه نمودار venn برای سایت بسیار بزرگ قابل استفاده نیست
 • چه کشورهایی برای رتبه بندی کلمات کلیدی پشتیبانی می شوند

پاسخ سوالات

 • اگرچه مجموعه کلمات کلیدی ما برای کلمات کلیدی توسط سایت بزرگ است ، اما کلیه کلمات کلیدی یا همه مکان ها را در بر نمی گیرد. برخی از کلمات کلیدی با دم بلند و کلمات کلیدی مارک شده ممکن است در بدنه قرار نگیرند.
 • تعداد انگشت شماری از سایتها در جهان وجود دارند که به راحتی کلمات کلیدی زیادی را در اختیار ما قرار می دهند. شما هنوز هم کلمات کلیدی واقعی نشان داده شده از 300000 کلمات کلیدی رتبه بندی شده در جدول را پیدا خواهید کرد ، اما هر چیزی بیشتر از این فقط برای مشتریان سطح Enterprise ما در دسترس است. لطفا در صورت علاقه به آن سطح داده ها به ما اطلاع دهید.
 • در حال حاضر داده های مربوط به کلمه کلیدی ما توسط سایت با استفاده از داده های ایالات متحده ، انگلیس ، کانادا و استرالیا محدود است.

چگونه کلمات کلیدی یک سایت را پیدا کنیم ؟

کلمه

برای یافتن رتبه بندی کلمات کلیدی سایت خود یا سایت رقبا با استفاده از کلید واژه Explorer ، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • URL وب سایت خود را در Keyword Explorer تایپ کنید
 • کشوری را انتخاب کنید که مخاطب در آن مستقر باشد
 • بر روی دکمه Analyze کلیک کنید
 • key words رتبه بندی برتر را خواهید دید
 • برای مشاهده key words بیشتر ، بر روی رتبه بندی کلمات در صفحه سمت چپ کلیک کنید
 • خواهید دید تمام key words سایت شما برای رتبه بندی ، همراه با مشکل و حجم جستجو ماهانه.
 • از دکمه های رادیویی برای جابجایی بین گزینه ها برای نمایش حجم جستجوی ماهانه به عنوان یک شماره واحد یا محدوده استفاده کنید
 • رقبای خود را اضافه کنید تا ببینید که چگونه در برابر سایر سایتهای صنعت خود کنار می آیید
کلمه
کلمه

می توانید توسط دامنه اصلی ، زیر دامنه یا صفحه دقیق خود جستجو کنید. به عنوان مثال می توانید زیر دامنه ای مانند blog.mysite.com جستجو کنید و گزینه مربوط را از قسمت بازشو انتخاب کنید.

جدول رتبه بندیkey words نشان می دهد که تعداد key word دامنه ، دامنه فرعی یا صفحه شما در بین آن دسته از موقعیتهای رتبه بندی پرطرفدار ، به همراه صفحه قدرت و دامنه مجاز رتبه بندی می شود چقدر است شما به این صورت می توانید key wordsخود را به CSV صادر کنید یا اینکه آنها را مستقیماً به کمپین Moz Pro خود اضافه کنید.

key word رتبه بندی را به یک کمپین اضافه کنید

اگر می خواهید key word رتبه بندی شده خود را ردیابی کنید و بفهمید که key words شما که قبلا رتبه بندی شده اند کجا قرار دارند و با فهمیدن آن پیشرفت خود را در کنار رقبا مشاهده کنید ، این مراحل را دنبال کنید:

 • سایت خود را وارد Keyword Explorer کرده و مکان مخاطبان خود را انتخاب کنید
 • روی کلید واژه ها کلیک کنید
 • کادر اضافی را کنار کلمات کلیدی یا کادر تأیید بالا برای اضافه کردن key words به صورت عمده انتخاب کنید
 • روی گزینه Add To … در سمت راست کلیک کنید
 • کمپین را از قسمت کشویی انتخاب کنید و کمپین را در جایی که می خواهید key words انتخاب شده را ردیابی کنید ، انتخاب کنید.
کلمه

مشاهده بر چسب ها

شما علاوه بر اینها یک برچسب Tracked را مشاهده می کنید که کلمات کلیدی که قبلاً در یک Moz Pro Campaign ردیابی می کنید یا انها را ردیابی کرده اید را ، شناسایی می کند.برای دیدن نشانی اینترنتی دقیقی از سایت خود که در آن رتبه بندی شده است ، روی Rank کلیک کنید و روی شماره مورد نظر برای پاپ کردن آن صفحه در یک برگه جدید کلیک کنید.

کلمه

نکته راهنما: شما باید بر اساس بالاترین رتبه های رقیب خود ، برای دیدن key word آنها در رتبه بندی برای آنچه می توانید هدف قرار دهید ، از فیلتر استفاده کنید.

کلمه

شما سمت راست نماد پیکان کوچک که در پایین قرار دارد را مشاهده کردید؟ با افزودن یک رقیب ، یک فلش کرکره ای ظاهر می شود که در آن صفحات دیگری را نشان می دهد که در رتبه بندی آن کلمه کلیدی برای سایت شما یا سایت های رقبای شما قرار دارند.

کلمه

مطابقت با رقبا
برای تولید این نمودار ، شما باید ابتدا رقبای خود را اضافه کنید – این کار به شما کمک می کند تا چند کلمه کلیدی را با رقبای خود مشترک باشید. برای کشف کلمات کلیدی و اینکه کدام ها مشترک هستند ، روی بخش های نمودار کلیک کنید.

کلمه

اگر می خواهید بیشتر کلمات کلیدی شما باهم مشترک باشد ، می توانید بر روی کلید سمت چپ یا بخش نمودار Venn که می خواهید داده ها را مشاهده کنید ، کلیک کنید.

لطفاً توجه داشته باشید

هنگام انتخاب دو سایت، کلمه کلیدی را به شما نشان می دهد که هر دو سایت برای آن رتبه بندی می کنند اما در صورت رتبه بندی برای برخی یا تمام آن key words ، سایت سوم را حذف نمی کند. نمودار Venn مطابقت کلمه کلیدی سایت سوم را با دو سایت انتخاب شده نشان می دهد.

کلمه

اگر مایل هستید ببینید که رقبای شما برای کدام سایت رتبه بندی نمی کنند ، زیرا سایت شما نیست ، نمایی را از نمودار Venn یا کلید انتخاب کنید تا کلمات کلیدی برای سایت های رقیب شما رتبه بندی شود. سپس می توانید CSV را برای مرتب سازی و فیلتر کردن در صورت نیاز صادر کنید.

کلمه

پس از صادر کردن CSV ، می توانید ستون رتبه سایت خود را فیلتر کنید تا فقط به شما کلمات کلیدی را نشان دهید که سایت شما در رتبه 51+ قرار دارد. این رتبه در ستون رتبه CSV خالی مشخص می شود. با انتخاب تنها مشاهده بخشهای موجود در ستون رتبه سایت خود ، می توانید کلمات کلیدی را مشاهده کنید که دو سایت انتخابی دیگر برای آنها رتبه بندی شده اما سایت شما اینگونه نیست.

کلمه
کلمه
به اشتراک بگذارید!
افسانه آشفته

افسانه آشفته

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
Footer چیست ؟

Footer چیست ؟

Footer وب سایت در بخش پایینی سایت قرار دارد . در Footer معمولا محتوای یکسانی قرار می دهند برای مثال : قانون کپی رایت، اطلاعات تماس و اطلاعات حقوقی به علاوه چندین لینک به قسمت های اصلی سایت است . اما شما نمی توانید هر چیز الکی را در Footer قرار دهید و برعکس افرادی […]

جریمه دستی گوگل چیست ؟

جریمه دستی گوگل چیست ؟

بهبود وضعیت سایت ها در شرایط حال حاضر که تمامی کار ها و حتی ارائه ی خدمات نیز اینترنتی شده است اهمیت بیشتری پیدا کرده . در اینترنت ابزار های فراوانی وجود دارد که می توانید به کمک ان ها از وضعیت فعلی وب سایت خود و رفتار های گوگل اگاه شوید و برای بهبود […]

اموزش تولید محتوا در وردپرس

اموزش تولید محتوا در وردپرس

تولید محتوا برای وب سایت ها یکی از فعالیت های مهم در اینترنت است که مزایای زیادی را هم برای مدیران وب سایت ها و هم برای کاربران دارد . از طرفی کاربران برای هر موضوع و خواسته ی خود پاسخی دریافت می کنند و از طرف دیگر ادمین های سایت با تولید محتوای با […]

عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل بخش2

عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل بخش2

زمانی که وب سایتتان را بهینه سازی می کنید در واقع دارید سئوی سایتتان را راتقا می دهید و این موضوع باعث می شود که در طی زمان شما جایگاه و رتبه ی وب سایت شما تغییر کند و بهبود یابد . برای این که بتوانید این کار ها را انجام دهید باید نکااو قوانیم […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.