051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » الگوریتم مرغ مگس خوار
الگوریتم مرغ مگس خوار
سئو و بهینه سازی سایت 6 آگوست 2018

الگوریتم مرغ مگس خوار

پرستو بخشی پرستو بخشی

الگوریتم مرغ مگس خوار

در مقالات دیگری که منتشر کردیم راجب به انواع الگوریتم های گوگل از جمله الگوریتم پاندا، الگوریتم پنگوئن، الگوریتم کافئین وغیره … صحبت کردیم. الگوریتم مرغ مگس خوار به دلیل اینکه روی رتبه بندی و سئو وب سایت تاثیر کمی دارد صاحبان سایت ها توجه کمی به ان میکنند.

قطعا برای شما هم پیش امده است، زمانی که به دنبال یک موضوع خاص در اینترنت میگردید و ان را پیدا نمیکنید تغییراتی در عبارت جستجو شده اعمال می کنید. الگوریتم های قبلی  بصورت ناگهانی بر رتبه سایت شما تاثیر گذار بودند، مثلا  سایتی با جریمه شدن توسط الگوریتم پنگوئن بازدید خود را به طور کامل از موتور های جستجوگر از دست میداد. رتبه بندی در الگوریتم مرغ مگس خوار به صورت داینامیک است و پیش بینی رفتارهای آن بسیار سخت است. تغییر داینامیک با توجه به عملکرد کاربران، یک الگوریتم پیچیده و قدرتمند است.

تغییر عنوان و توضیحات سایت

برخی مواقع برای صاحبان سایت ها این اتفاق می افتد که لینکی از سایت خود را جستجو میکنند و متوجه تفاوت عنوان و توضیحات، با آنچه خودشان در تگ های متا وارد کردند میشودند. عامل اصلی این موضوع فعالیت الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل است.

نقش الگوریتم مرغ مگس خوار

۱- زمانی که عبارتی توسط کاربران در گوگل جستجو میشود اما نتیجه دلخواه را پیدا نمی کنند معمولا عبارت را تغییر می دهند . در این زمان الگوریتم مرغ مگس خوار برخی از لینک ها را از نتایج حذف کرده و برخی دیگر را با تغییر عنوان و توضیحات آنها نمایش می دهد. به این دلیل که ممکن است اطلاعات وارد شده توسط مدیران وب سایت ها برای کلیک کاربران مفید نباشد، در صورتی که کاربران به دنبال همان صفحه می گردند .

۲- مطالبی که در مورد سایت ها نمایش داده میشود بستگی به عبارت جستجو  شده توسط کاربران دارد . به عبارتی دیگر اگر کلمات جست و جو شده در توضیحات متا وجود نداشته باشد ولی در محتوای آن نوشته شده باشد گوگل به صورت خودکار بخشی از متن را که کاربران به دنبال ان می گردد به عنوان توضیحات وب سایت نمایش می دهد و حتی در برخی از موارد عنوان مطالب را نیز کمی تغییر میدهند .

۳-گوگل با توجه به چگالی کلمات کلیدی به کار رفته در متن، میتواند موضوع را به طور تقریبی حدس بزند. در صورتی که عنوان انتخاب شده با مطالب همخوانی نداشته باشد الگوریتم مرغ مگس خوار  آن را بازنویسی می کند تا شانس شما برای دیده شدن بیشتر شود.برای همین است که  عنوان و محتوای صفحات اهمیت بسیار بالایی دارند. اما اگر این اتفاق زیاد برای شما می افتد بهتر در نوشتن عنوان ها و مطالب صفحات بیشتر دقت کنید و یا اینکه تغییراتی اعمال کنید.

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار و رفتار کاربران

یکی دیگر از وظایف این الگوریتم تحلیل و برسی عملکرد کاربران هنگام مشاهده نتایج گوگل در یک عبارت خاص است . به عنوان مثال اگر سایت شما در رتبه چهارم نتایج جستجو شده در گوگل برای عبارت (جام ملت ها ) باشد اما اکثر کاربران از سایت شما به جای سایت های رتبه اول و دوم وسوم دیدن کنند سایت ی شما خود به خود بعد از مدتی به رتبه بالاتر ارتقا پیدا می کند.

آزمایش الگوریتم توسط Rand Fishkin !

Rand Fishkin مدیر شرکت MOZ یک سیستم راه اندازی کرد تا تاثیر رفتار کاربران را بر نتایج گوگل بررسی کند. به همین منظور در آخرین آزمایش خود از دنبال کنندگان توئیتر درخواست کرد تا عبارت imec lab را در گوگل جست و جو کرده و بر روی وبلاگ او که رتبه هفتم نتایج را داشت کلیک کنند . در این آزمایش ۲۲۸ نفر شرکت کردند و تنها با گذشت دو ساعت جایگاه وبلاگ وی از رتبه هفتم به اول ارتقا پیدا کرد.

اما به راستی چه اتفاقی افتاد ؟

گوگل و الگوریتم مرغ مگس خوار کاربران را به ربات های خود ترجیح می دهند . به عبارت دیگر وقتی افراد زیادی رتبه پنجم یک جستجو را به رتبه اول آن ترجیح داده اند پس باید این رتبه بندی سریعا تغییر کند تا بهترین نتیجه به کاربران ارائه شود. با این الگوریتم اتفاق دیگری که در نتایج جستجو برای سایت ها می افتد، حذف تدریجی انهاست یعنی اگر کاربران به وب سایت مد نظر علاقه ای نشان ندهند گوگل به طور تدریجی آن سایت را از نتایج جستجو حذف خواهد کرد .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
مهمترین عوامل افزایش سرعت سایت بخش3

مهمترین عوامل افزایش سرعت سایت بخش3

قطعا برای خود شما هم این اتفاق افتاده است که وارد وب سایتی شده اید و به دلیل کندی سرعت و منتظر شدن برای بارگذاری محتوا ان را ترک کرده اید و به وب سایت دیگری رفته اید . موضوع مهمی که وجود دارد این است که کاربران از صبر کردن بیزارند و البته با […]

راهنمایی برای موفقیت در سئو -بخش 2

راهنمایی برای موفقیت در سئو -بخش 2

همانطور که گفتیم عوامل زیادی میتواند موفقیت در سئو شما را راهنمایی کند.اما پیرو آموزش ها و ذکر نکاتی که در بخش قبل در رابطه موفقیت در سئو بیان کردیم . شما باید موارد زیر را هم با دقت مانند بخش قبل مطالعه کنید تا بتواند تاثیر بیشتری برای موفقیت شما در سئو داشته باشد […]

چگونه از ویرایشگر کلاسیک در وردپرس 5 استفاده کنیم ؟

چگونه از ویرایشگر کلاسیک در وردپرس 5 استفاده کنیم ؟

بالاخره وردپرس 5 منتشر شد . این به روز رسانی با تغییرات زیادی همراه بوده است . بارز ترین تغییری که در نسخه ی وردپرس 5 به چشم می خورد ویرایشگر جدید ان است . ویرایشگر جدیدی که در اپدیت وردپرس مشاهده می شود بلاک محور است . اما استفاده کنندگان این سیستم مدیریت محتوای […]

همه چیز درباره ی ویرایشگر گوتنبرگ در وردپرس 5

همه چیز درباره ی ویرایشگر گوتنبرگ در وردپرس 5

وردپرس 5 با یک ویرایشگر کاملا متفاوت و جدید منتشر شد . این ویرایشگر جدید وردپرس با وجود تازه بودن ان اما بسیار بحث برانگیز شده است . گوتنبرگ نام این ادیتور جدید است که مبنی بر بلاک است . در این مقاله قصد داریم تا همه چیز درباره ی ویرایشگر گوتنبرگ در وردپرس 5 […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.