051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » الگوریتم مرغ مگس خوار
الگوریتم مرغ مگس خوار
سئو و بهینه سازی سایت 6 آگوست 2018

الگوریتم مرغ مگس خوار

پرستو بخشی پرستو بخشی

الگوریتم مرغ مگس خوار

در مقالات دیگری که منتشر کردیم راجب به انواع الگوریتم های گوگل از جمله الگوریتم پاندا، الگوریتم پنگوئن، الگوریتم کافئین وغیره … صحبت کردیم. الگوریتم مرغ مگس خوار به دلیل اینکه روی رتبه بندی و سئو وب سایت تاثیر کمی دارد صاحبان سایت ها توجه کمی به ان میکنند.

قطعا برای شما هم پیش امده است، زمانی که به دنبال یک موضوع خاص در اینترنت میگردید و ان را پیدا نمیکنید تغییراتی در عبارت جستجو شده اعمال می کنید. الگوریتم های قبلی  بصورت ناگهانی بر رتبه سایت شما تاثیر گذار بودند، مثلا  سایتی با جریمه شدن توسط الگوریتم پنگوئن بازدید خود را به طور کامل از موتور های جستجوگر از دست میداد. رتبه بندی در الگوریتم مرغ مگس خوار به صورت داینامیک است و پیش بینی رفتارهای آن بسیار سخت است. تغییر داینامیک با توجه به عملکرد کاربران، یک الگوریتم پیچیده و قدرتمند است.

تغییر عنوان و توضیحات سایت

برخی مواقع برای صاحبان سایت ها این اتفاق می افتد که لینکی از سایت خود را جستجو میکنند و متوجه تفاوت عنوان و توضیحات، با آنچه خودشان در تگ های متا وارد کردند میشودند. عامل اصلی این موضوع فعالیت الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل است.

نقش الگوریتم مرغ مگس خوار

۱- زمانی که عبارتی توسط کاربران در گوگل جستجو میشود اما نتیجه دلخواه را پیدا نمی کنند معمولا عبارت را تغییر می دهند . در این زمان الگوریتم مرغ مگس خوار برخی از لینک ها را از نتایج حذف کرده و برخی دیگر را با تغییر عنوان و توضیحات آنها نمایش می دهد. به این دلیل که ممکن است اطلاعات وارد شده توسط مدیران وب سایت ها برای کلیک کاربران مفید نباشد، در صورتی که کاربران به دنبال همان صفحه می گردند .

۲- مطالبی که در مورد سایت ها نمایش داده میشود بستگی به عبارت جستجو  شده توسط کاربران دارد . به عبارتی دیگر اگر کلمات جست و جو شده در توضیحات متا وجود نداشته باشد ولی در محتوای آن نوشته شده باشد گوگل به صورت خودکار بخشی از متن را که کاربران به دنبال ان می گردد به عنوان توضیحات وب سایت نمایش می دهد و حتی در برخی از موارد عنوان مطالب را نیز کمی تغییر میدهند .

۳-گوگل با توجه به چگالی کلمات کلیدی به کار رفته در متن، میتواند موضوع را به طور تقریبی حدس بزند. در صورتی که عنوان انتخاب شده با مطالب همخوانی نداشته باشد الگوریتم مرغ مگس خوار  آن را بازنویسی می کند تا شانس شما برای دیده شدن بیشتر شود.برای همین است که  عنوان و محتوای صفحات اهمیت بسیار بالایی دارند. اما اگر این اتفاق زیاد برای شما می افتد بهتر در نوشتن عنوان ها و مطالب صفحات بیشتر دقت کنید و یا اینکه تغییراتی اعمال کنید.

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار و رفتار کاربران

یکی دیگر از وظایف این الگوریتم تحلیل و برسی عملکرد کاربران هنگام مشاهده نتایج گوگل در یک عبارت خاص است . به عنوان مثال اگر سایت شما در رتبه چهارم نتایج جستجو شده در گوگل برای عبارت (جام ملت ها ) باشد اما اکثر کاربران از سایت شما به جای سایت های رتبه اول و دوم وسوم دیدن کنند سایت ی شما خود به خود بعد از مدتی به رتبه بالاتر ارتقا پیدا می کند.

آزمایش الگوریتم توسط Rand Fishkin !

Rand Fishkin مدیر شرکت MOZ یک سیستم راه اندازی کرد تا تاثیر رفتار کاربران را بر نتایج گوگل بررسی کند. به همین منظور در آخرین آزمایش خود از دنبال کنندگان توئیتر درخواست کرد تا عبارت imec lab را در گوگل جست و جو کرده و بر روی وبلاگ او که رتبه هفتم نتایج را داشت کلیک کنند . در این آزمایش ۲۲۸ نفر شرکت کردند و تنها با گذشت دو ساعت جایگاه وبلاگ وی از رتبه هفتم به اول ارتقا پیدا کرد.

اما به راستی چه اتفاقی افتاد ؟

گوگل و الگوریتم مرغ مگس خوار کاربران را به ربات های خود ترجیح می دهند . به عبارت دیگر وقتی افراد زیادی رتبه پنجم یک جستجو را به رتبه اول آن ترجیح داده اند پس باید این رتبه بندی سریعا تغییر کند تا بهترین نتیجه به کاربران ارائه شود. با این الگوریتم اتفاق دیگری که در نتایج جستجو برای سایت ها می افتد، حذف تدریجی انهاست یعنی اگر کاربران به وب سایت مد نظر علاقه ای نشان ندهند گوگل به طور تدریجی آن سایت را از نتایج جستجو حذف خواهد کرد .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
خبرنامه mailchimp بخش2

خبرنامه mailchimp بخش2

در مقاله ی قبل راجب به خبرنامه mailchimp توضیحاتی را دادیم . توضیحاتی راجب به دلایل محبوبیت ان و اصطلاحاتی که باید قبل از شروع کار با ان یاد بگیریم و همچنین تعرفه هایی که برای کاربرانشان ارائه می دهد . برای مطالعه ی بخش اول این مقاله می توانید اینجا کلیک کنید . اما […]

تاثیر شگفت انگیز هوش مصنوعی در طراحی سایت

تاثیر شگفت انگیز هوش مصنوعی در طراحی سایت

امروزه در هر زمینه ای که که فکر کنید از هوش مصنوعی استفاده می شود . هوش مصنوعی که artificial intelligence است برای گسترش بسیاری از فرآیند ها و علوم مورد استفاده قرار می گیرد و در هر سیستم اطلاعاتی هوشمند ردی از آن را می بینید . در زمینه طراحی سایت نیز از AI […]

الگوریتم page layout

الگوریتم page layout

گوگل با ارائه الگوریتم طرح بندی (الگوریتم page layout) ، به نوعی به مدیران و صاحبین سایت ها و وب مسترها هشدار داد تا از تبلیغات بسیار زیاد در سایت هایشان جلوگیری کنند.هدف الگوریتم page layout این است که سایت ها به محتوا و مطالبشان اهمیت بیشتر ی نسبت به تبلیغات بدهند. شاید برای شما […]

40 ابزار رشد وبلاگ وردپرس بخش 1

40 ابزار رشد وبلاگ وردپرس بخش 1

سوالی که ما در دهکده وب اغلیب از کاربرانمان می کنیم این است که آنها از چه ابزاری برای مدیریت و رشد وبلاگ های وردپرس استفاده می کنند ما برخی از آنها را در طرح WPBeginner ذکر کرده ایم ، اما موارد دیگری وجود دارد که ما در پروژه های مختلف خود استفاده می کنیم. […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.