051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » الگوریتم کبوتر
الگوریتم کبوتر
سئو و بهینه سازی سایت 7 آگوست 2018

الگوریتم کبوتر

پرستو بخشی پرستو بخشی

الگوریتم کبوتر

الگوریتم کبوتر برای اولین بار در سال 2013 منتشر شد. الگوریتم کبوتر یکی از بزرگترین تاثیرات را به روی جستجوهای محلی گوگل داشته است. اپدیت این الگوریتم ابتدا توسط مجله Search Engine Land شناسایی شد.

وظیفه الگوریتم کبوتر

این الگوریتم وظیفه ی تحلیل و برسی سایت ها برای شناسایی محتوا و مطالب باکیفیت را برعهده دارد.

هدف از ایجاد الگوریتم کبوتر

این الگوریتم برای این طراحی شد تا الگوریتم محلی جستجوی گوگل را به الگوریتم جستجوی وب ان ارتباط دهد و بر مبنای مسافت کاربر تا مکان ها، تغییراتی را در رتبه بندی ها انجام دهد.

از زمان انتشار الگوریتم کبوتر تا امروز شاهد تغییرات زیادی در نمایش مکان های گوگل در SERP (صفحه نتایج گوگل) بودیم. امروزه نتایج جستجو های  مکان های گوگل به صورت لیست سه تایی از مکان های مشخص در بالای نتایج جستجو نمایش داده میشود.

الگوریتم کبوتر

نشانه های الگوریتم کبوتر

در این قسمت نگاهی می اندازیم به تغییراتی که به واسطه راه انداری الگوریتم کبوتر ایجاد شده است:

1. گوگل در یک بیانیه رسمی اعلام کرد هدف اصلی از ایجاد الگوریتم کبوتر این است که بین نتایج جستجوی محلی و وب رابطه مستقیمی ایجاد کند. نتیجه این الگوریتم این است که گوگل توجه بیشتری به سیگنال های گرفته شده از مکان کسب و کارها می کند و درنتایج جستجو اهمیت بیشتری به آنها می دهد.

2.هدف دیگر از ایجاد این الگوریتم  بهبود ارائه نتایج جستجو به کاربران است. این الگوریتم مکان هایی که به کاربر نزدیک تر  هستند را در نتایج جستجو نشان میدهد. برای درک بهتر بایک مثال توضیح میدهم، مثلا شما عبارت “پیتزا در مشهد” را جستجو میکنید، احتمالا سه تا از پیتزا فروشی هایی که در نزدیکی شما قرار دارند، به شما نشان داده میشود.

نتایج حاصل از الگوریتم گوگل

در آزمایش های مختلف نشان داده شده که فقط بعد مکانی دخیل نیست و موارد دیگری هم در رتبه بندی مکان ها تاثیر دارند.

گوگل تست های زیادی در این مورد انجام داده است و سعی کرده که بهترین نتایج را به کاربران نشان دهد. موبایل ها نیز به این امر کمک فراوانی کرده اند، چون مکان دقیق تری را به گوگل ارائه می دهند.

3.یکی دیگر از نتایج الگوریتم کبوتر، تغییر در تعداد نتایج جستجوی مکان هایی بود که توسط گوگل نمایش داده می شد. قبل از ارائه اخرین نسخه ی این الگوریتم، گوگل برای عبارات جستجوشده که به مکان ها مرتبط بودند، لیست 7 تایی از مکان ها را ارائه میداد. حتی در نسخه ای که در سال 2015 بروز رسانی شد این لیست به 10 عدد نیز رسید. اما رفته رفته از این تعداد کاسته شده و امروزه به شکل نتایج سه تایی نمایش داده می شود. البته این موضوع باعث شده که  بسیاری از کسب و کارها شانس نمایش مکان خود در نتایج جستجو از دست بدهند.

4.با ایجاد این الگوریتم تعدا زیادی از کسب و کار ها، فعالیت های نامتعارفی را شروع کردند و با استفاده از ضعف گوگل در این زمینه،  تلاش کردند که نام کسب وکارشان در نتایج مکانی گوگل به نمایش در آید. یکی از عوامل آزار دهنده این الگوریتم این است که کسب و کار های حقیقی را از غیر حقیقی ان تفکیک نکرده است .اینگونه افراد سودجو با تغییر نام خود در مکان های گوگل، خود را به شکل نامتعارفی در نتایج گوگل نمایش میدهند.

 

الگوریتم کبوتر

 

کنترل کسب و کار بر مبنای الگوریتم کبوتر

الگوریتم کبوتر فاکتور های دارد که بر اساس آنها عمل می کند، که بیشتر وب مسترها کنترلی بر روی آنها ندارند. مثلا صاحبین کسب و کارها بر روی شعاع انتخابی گوگل در نمایش مکان های مرتبط کنترلی ندارند. اگر شما بهترین رستوران شرق مشهد را داشته باشید، هیچ شانسی برای نمایش در صفحه نتایج جستجوی فردی که در غرب مشهد واقع است، ندارید.

البته مواردی وجود دارد که با مدیریت آنها میتوان در قالب الگوریتم کبوتر جا گرفت:

  • تاکید بر روی سیگنال های طبیعی
  • لینک سازی هوشمندانه
  • انتشار محتوای جذاب و افزایش دامین آتوریتی

همگی بر روی رتبه طبیعی و محلی سایت شما تاثیر گذارند.
قرار دادن، ویدئو، عکس و متن در محتوای سایت کسب و کارتان باعث تقویت حضور شما در جستجوهای محلی می گردند.
تاکید بر روی مبانی سئو محلی: همه در تلاش اند که در لیست سه تایی ها قرار گیرند و این ممکن خواهد بود در صورتی که چک لیست سئو محلی رعایت شود.

برخی از عواملی که بر سئو محلی تاثیر میگذارند

  • ارتقای خدمات
  • حذف محتوای تکراری
  • کسب نقد های مثبت

و بسیاری از پارامترهای دیگر بر سئو محلی سایت تاثیر گذارند. در صورت رعایت این موارد و برسی دوباره ی همه این فاکتور ها منجر به حضور مجدد شما در نتایج جستجوی محلی گردد.

گزراش اسپم

وقتی گوگل با استفاده از امکانات خود نمیتواند سایت ها را برسی کند، به گزارشات تکیه میکند. البته همیشه بر اساس گزارشات عمل نمیکند، اما جای تلاش دارد که جلوی فعالیت یک اسپمر را با استفاده از این روش گرفت. (دقت کنید که کاری به فعالیت صحیح رقبای خود نداشته و صرفا اسپمر ها را گزارش کنید.)

حقایق دیگری درباره الگوریتم کبوتر

الگوریتم کبوتر اولین بار در امریکا اجرا شد و به مرور زمان و تا 22 دسامبر 2014 به انگلستان، کانادا و استرالیا نیز رسید.
از نظر متخصصان حرفه ای سئو، الگوریتم کبوتر، بزرگترین به روز رسانی گوگل از سال 2012 به بعد بوده است.

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
معرفی الگوریتم های گوگل

معرفی الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل از روش های متقلبانه ی افراد سودجو که  برای بالا بردن رتبه سایت خود استفاده میکنند جلو گیری میکند. با پیشرفت تکنولوژی و افزایش وب گردی افراد بسیاری مشاغل خود را به سمت کسب و کار اینرنتی برده اند و بهترین راه برای شروع کسب و کار اینترنتی داشتن یک وب سایت […]

برند سازی با طراحی سایت فروشگاهی

برند سازی با طراحی سایت فروشگاهی

اجازه دهید قبل از این که راجب به برند سازی با طراحی سایت فروشگاهی صحبت کنیم شما را با مفهوم برندیگ اشنا کنم . برندیگ یا همان برند سازی یک فرایندی است که در ان هدف، افزایش آگاهی و وفاداری مشتری است . در واقع می خواهیم با این کار، یک چشم انداز و یک […]

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار

در مقالات دیگری که منتشر کردیم راجب به انواع الگوریتم های گوگل از جمله الگوریتم پاندا، الگوریتم پنگوئن، الگوریتم کافئین وغیره … صحبت کردیم. الگوریتم مرغ مگس خوار به دلیل اینکه روی رتبه بندی و سئو وب سایت تاثیر کمی دارد صاحبان سایت ها توجه کمی به ان میکنند. قطعا برای شما هم پیش امده است، […]

طراحی سایت باشگاه ورزشی

طراحی سایت باشگاه ورزشی

برای موفقیت یک فرد در حوزه ورزش، آن فرد باید غالب زمان خود را صرف تمرین و آموزش در ورزش موردعلاقه خود می‌کرد. این مورد سبب پیدایش و تخصصی شدن انواع باشگاه‌های ورزشی شد. باشگاه‌های ورزشی، مکان‌هایی برای سازمان‌دهی و آموزش افراد علاقه‌مند به رشته‌های ورزشی در جهت سرگرمی و تندرستی و یا ورزش‌های قهرمانی […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.