051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » سئو کلاه خاکستری چیست؟
سئو کلاه خاکستری چیست؟
سئو و بهینه سازی سایت 6 آگوست 2018

سئو کلاه خاکستری چیست؟

پرستو بخشی پرستو بخشی

سئو کلاه خاکستری چیست؟

برخلاف تصور خیلی ها سئو کلاه خاکستری چیزی بین سیاه و سفید نیست. و روش های بهینه سازی اش را اگر گوگل متوجه شود وب سایت را جریمه میکند.
میدانید که سئو به سه بخش تقسیم میشود

  • سئو کلاه سفید
  • سئو کلاه سیاه
  • سئو کلاه خاکستری

سئو تکنیک های متفاوتی دارد که ان دسته از تکنیک های قانونی ان در دسته سئو کلاه سفید قرار میگیرند و تکنیک های غیرقانونی ان در دسته ی سئو کلاه سیاه قرار میگیرند.

اما سئو کلاه خاکستری چیست؟

 

بنا به گفته  ی جان اندرو یکی از متخصصان سئو،سئو کلاه خاکستری چیزی بین سیاه و سفید ان نیست. بلکه دارای تکنیک هایی است که اگر گوگل متوجه ان شود سایت را جریمه میکند.

اگر از این تکنیک بطور حرفه ای استفاده شود میتواند کاملا موثر باشد ولی با کوچکترین اشتباه سایت شما مورد جریمه ی گوگل قرار میگیرد. بدین منظور نمیتوان اطمینان داشت که از این تکنیک ها بتوان نتیجه صدرصد گرفت. اگر به درستی استفاده شود میتواند همانند سئو کلاه سفید موثر واقع شود.

چرا سئو کلاه خاکستری اهمیت دارد؟

بدین منظور این تکنیک ها اهمیت دارند که اگر اصولی از انها استفاده شود به سرعت و با هزینه ی کم باعث افزایش رتبه میشود. اما یئو کاران باید همیشه اطلاعات خود را بروز کنند چون گوگل هرساله الگوریتم هایش تغییر میکنند و تکنیک های سئو کلاه خاکستری بیشتری را شناسایی میکنند و در لیست جریمه قرار میدهند.

تکنیک های مورد استفاده در سئو کلاه خاکستری

1. خرید دامین

دامین های زیادی وجود دارند که یا منقضی شده اند یا قیمت آن ها خیلی کم می باشند و  مطالبی دارند که با سایت شما در یک جهت است. میتوانید این ادمین ها را خریداری فرمایید و از مطالبشان استفاده کنی. میتوانید به کلمات کلیدی سایت خود که در مطالب ان ها است لینک دهید.حتی شما میتوانید در این سایت جدید مطالبی اضافه کنید و به سایت خود لینک دهید.  لازم به ذکر ایت که باید از یه موضوعی اطمینان حاصل فرمایید ان هم این است که این ادمین ها مورد جریمه گوگل قرار نگرفته باشند.

2. حساب های شبکه های اجتماعی جعلی درست کنید

البته این کار غیر اخلاقی است. شما چند حساب جعلی در شبکه های اجتماعی ایجاد می کنید و سپس تحت این عنوان و فعالیت در آن ها، اقدام به گرفتن بک لینک از طریق شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، لینکدین و غیره می کنید. البته این کار را هم می توانید از طریق شبکه های خود نیز انجام دهید.

3. طراحی مجدد سایت

طراحی مجدد سایت تکنیک مفیدی است به این  دلیل که کد ها و دستورات تغییر میکنند و گوگل ان را به عنوان محتوای جدید میشناسد و برای همین است که برای ان ارزش قائل میشود. این تکنیک از سمت متخصصان سئو پیشنهاد میشود.

سئو کلاه سیاه

4. ایجاد کامنت

یکی از بهترین تکنیک های سئو کلاه خاکستری ایجاد کامنت در دیگر سایت ها و حتی سایت خودتان ولینک دادن به بخش های مختلف سایت است. اگر به درستی از ان استفاده شود میتواند کاملا موثر واقع شود. اما گفته نماند این تکنیک هم مانند دیگر تکنیک ها اگر ماهرانه استفاده نشود بهدا گوگل ممکن است ان ها را شناسایی کند و جریمه کند،مخصوصا اگر صاحب ان سایت کامنت ها را اسپم کند.

5. بک لینک دادن به سایت خود

این تکنیک شدیدا توسط گوگل نفی شده اما بعضی از صاحبان سایت ها با سایت های دیگر تبادل لینک انجام میدهند. این تکنیک روش های مختلفی دارد یکی ازاین روش ها معرفی کردن یکدیگر در پست های خود است. سئو کلاه خاکستری مانند راه رفتن در لبه ی پرتگاه است. اگر ماهرانه اجرا نشود عواقب بدی به دنبال دارد.

6. کلیک برروی دکمه های شبکه های اجتماعی

به نوعی یک تکنیک قدیمی شناخته میشود. کاری که در این روش انجام میشه این است که با IPهای مختلف، برروی مطالبی که در شبکه های اجتماعی قرار داده اید، کلیک کنید تا وارد سایتتان شوید.

7. به کارگیری کلمات کلیدی فقط در عنوان

این روش در متن های کوتاهی که کمتر از 1000 کلمه هستند استفاده میشود. اگر متن بلند باشد گوگل به سرعت ان را میابد و جریمه اش میکند. این روش به این صورت است که، کلمات کلیدی اصلی را در عنوان های اصلی وداخلی به کار می برند و در متن خود هیچ اشاره به آن نمی کنند.

8. قراردادن لینک در ایمیل سایت های خبری

این روش مانند تکنیک شماره 5 است. اما با این تفاوت که شما به صاحبان سایت ها هزینه ای را میدهید و انها لینک شما را در خبر نامه ی خود قرار میدهند.

  • روش های زیادی دیگری هم وجود دارد مانند
  • مانند پول دادن به دیگر سایت ها برای قرار دادن لینک ها
  • فروم ها و دایرکتوری هایی که فقط اجازه بک لینک می دهند و شما هم باید لینک سایتشان را در سایت خودتان قرار بدهید

نتیجه میگیریم که، استفاده از سئو کلاه خاکستری اگه ماهرانه و توسط افراد حرفه ای انجام شود میتواند کاملا موثر واقع شود، حتی می توان از تکنیک های سئو کلاه سیاه هم استفاده کرد فقط باید مراقب باشیم که  از خط قرمز گوگل عبور نکنیم.

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
امکانات وردپرس و ویژگی های وردپرس قسمت2

امکانات وردپرس و ویژگی های وردپرس قسمت2

وردپرس یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا در جهان است . سایت های بی شماری در انواع و اندازه های متفاوتی از سایت های خبری، ورزشی تا فروشگاه های اینترنتی توسط این سیستم ایجاد و راه اندازی شده است . به عنوان صاحب یک کسب و کار ممکن است برایتان این سوالات پیش اید […]

مزایای پشتیبانی سایت چیست ؟

مزایای پشتیبانی سایت چیست ؟

در فرایند طراحی وب سایت یکی از فاکتور های مهم پشتیبانی وب سایت است . اگر شما نیز مزایای پشتیبانی سایت را بدانید در کوتاه ترین مدت به دنبال یک پشتیبان خوب و متخصص برای وب سایت خود می گردید . طراحی وب سایت اخر کار نیست و شما برای حفظ کیفیت کار و سلامت […]

جریمه دستی گوگل چیست ؟

جریمه دستی گوگل چیست ؟

بهبود وضعیت سایت ها در شرایط حال حاضر که تمامی کار ها و حتی ارائه ی خدمات نیز اینترنتی شده است اهمیت بیشتری پیدا کرده . در اینترنت ابزار های فراوانی وجود دارد که می توانید به کمک ان ها از وضعیت فعلی وب سایت خود و رفتار های گوگل اگاه شوید و برای بهبود […]

پشتیبانی سایت چیست ؟

پشتیبانی سایت چیست ؟

امروزه اکثر شرکت ها و سازمان ها زمانی که به دنبال یک راه حل برای کاهش هزینه های تبلیغاتی خود می گردند، طراحی وب سایت را انتخاب می کنند . بازاریابی اینترنتی به کمک طراحی وب سایت یکی از بهترین راه ها برای افزایش سود و درامد صاحبین کسب و کار ها است . دلیل […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

*

code

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.