051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » بهبود کسب و کار » تبلیغات محیطی چیست ؟چند ایده برای تبلیغات محیطی
تبلیغات محیطی چیست ؟چند ایده برای  تبلیغات محیطی
بهبود کسب و کار, تبلیغات 4 جولای 2020

تبلیغات محیطی چیست ؟چند ایده برای تبلیغات محیطی

افسانه آشفته افسانه آشفته

تبلیغات محیطی چیست ؟چند ایده برای تبلیغات محیطی

در این مقاله قصد داریم شما را با نوعی از تبلیغات به نام تبلیغات محیطی آشناکنیم این یک نوع تبلیغاتی خلاقانه است که ممکن است خیلی از شما بارها با آن برخورد کرده باشید و آن را دیده باشید و همان بار اول بگویید وای چه جالب ! مطالبی که قرار است در این مقاله به آنها اشاره کنیم عبارتند از : تبلیغات محیطی چیست؟نقش ایده های خلاقانه در تبلیغات چیست؟هم عرض شدن طراحی گرافیک با تبلیغات به چه معناست ؟تیم خلاقیت چه کاری انجام می دهد ؟و در پایان چند ایده خلاقانه تبلیغات محیطی و برچسب های تبلیغاتی ابتدا به سراغ تعریفی از این نوع تبلیغات می رویم

منظور از تبلیغات محیطی چیست ؟

امروزه استفاده از استیکر یا همان برچسب های تبلیغات محیطی در تمام کشورهای جهان بسیار رواج یافته است و در کشور ما ایران هم از این ابزار خوب تبلیغاتی به وفور استفاده می‌شود. تا اینکه بتوانیم با تبلیغات خود روی مخاطب اثر بگذاریم خیلی مهم است و به نوعی هدف ما از تبلیغات محسوب می شود که باید در تبلیغات خود بسیار تلاش کنیم تا بتوانیم مخاطبان را جذب نماییم و منظور خود را از انجام تبلیغات به مخاطبمان برسانیم به نحوی که مخاطب با نگاه کردن به تبلیغات ما و مشاهده آن بتواند منظور ما را از انتشار آن به خوبی درک کند این امر ممکن نمی‌شود مگر با خلاقیت و هوشمندی.

ارتباط تبلیغات شهری و تجارت

یکی از اثرگذارترین روشها برای تجارت‌های محلی تبلیغات محیطی یا همان تبلیغات شهری بشمار هستند، این نوع تبلیغات شامل نصب بنر، بیلبورد و یا حتی تراکت‌های دیواری یا هر روش دیگری برای جلب توجه عابران در کوچه و خیابان میشود. شما برای این نوع از تبلیغات باید هزینه های بسیاری را متحول شوید آنهم به دلیل خلاقانه بودن آن است پس اگر شما تجارتی کوچک را رهبری میکنید بهتر است به سراغ این نوع از تبلیغات نرود ولی شما میتوانید با استفاده از خلاقیت، هزینه تبلیغات محیطی خود را تا حد زیادی کاهش داده و اثرگذاری آن را افزایش دهید. (50 نمونه تبلیغات محیطی خلاقانه)

ارتباط ایده های خلاقانه و تبلیغات

یکی از عواملی که سبب کاهش هزینه‌ها و افزایش تاثیر تبلیغات می‌شود خلاقیت است . اگر کسانی را استخدام کنید که بتوانند ایده های خلاق برای کالا شما یا خدمات شما داشته باشند و اینکه بتواند پیام شما را به گونه ای برسانند که خلاق و جالب باشد سبب اثرگذاری بیشتری خواهد شد . اگر ما یک بیلبورد با یک ایده ای خلاق ، برای معرفی کالا ایجاد کنیم مجموعه این شرایط سبب می‌شود که با مخاطبان این بیلبورد در مدتی اندک به نتایجی مطلوب برسیم .

تبلیغات

نقش طراح گرافیک

نقش طراح گرافیک آن است که بتواند یک ایده خلاق را متناسب با ویژگی‌ها و امکانات یک رسانه انطباق دهد برای اینکار طراح باید در روند خلق ایده مشارکت داشته باشد و باید توجه کنیم که نه تنها طراح ، بلکه یک تیم ایده پردازی است که ایده را خلق می‌کند . از آنجایی که طراح گرافیک چیزی جز عضو یک تیم نیست او مسئولیت های بیشتری دارد او از سوی دیگر وظیفه طراح تصویری کردن این ایده در قالب هر رسانه ای است ، پس نقش طرح گرافیک در تبلیغات کم‌رنگ نیست .

طراحی گرافیک با تبلیغات چه ارتباطی دارد ؟

امروزه افراد عادت کرده اند که به سراغ راه هایی آسان بروند غافل از اینکه این راه ها برای آنها هزینه های زیادی را به دنبال دارد ، اگر این افراد یا شرکت ها و برند های تجاری به جای صرف رفتن به سراغ کوتاه ترین مسیر ها برای رسیدن به هدفشان از خلاقیت استفادعه کنند نه تنها سریع تر نتیجه می گیرند بلکه هزینه ای را هم برای آنها در بر نخواهد داشت ولی متاسفانه بازخورد مناسبی از تبلیغات شهری معمول هم نخواهیم داشت و در پایان حاصلی جز حسرت سرمایه های نداشته و پشتوانه مالی بی پایان برای شما باقی نمی ماند .

تیم خلاقیت چه تیمی است ؟

تیم خلاقیت بخش ایده پردازی تخصص را در مسیر برقراری ارتباط برند با مخاطبش فعال می کند ارتباطی که باید صمیمی ، ماندگار و صادقانه باشد.این بخش سفارشاتی که مشتری میدهد و به دستشان می رسد را از هر جهت بررسی میکنند تا به یک ایده‌ محوری دست یابد و این ایده ها علاوه بر اهداف کوتاه مدت مشتریان باید اهداف بلند مدت آنها را هم تضمین کند پس نباید سریعا کار را راه اندازی کنند و به سراغ خلق ایده بپردازند زیرا هر ایده باید جنبه های مختلفی از نیازهای مشتری را شامل شود تا بازدهی بالاییبرای سفارش دهنده تبلیغات داشته باشد همچنین این مفهوم محوری باید متناسب با بینش خودآگاه ، ناخودآگاه و توانایی مخاطب برند باشد.

این مفهوم نشان خواهد داد که :

این مفهوم نشان خواهد دادکه باید درباره ارزش اساسی برند به مخاطب چه بگوییم.
فقط در یک حالت حق داریم انتظار داشته باشیم ما را شنیده باشند ، دیده باشند ، به خاطر سپرده باشند و دوست داشته باشند. وقتی که پیش تر از خود پرسیده باشیم : چگونه تبلیغات خلاقانه انجام دهیم !

وظایف تیم خلاقیت

تیم خلاقیت با روشن کردن موتور روش های خلاقانه، بداهه پردازی و تفکر جانبی حول ایده اصلی طوفان فکری به پا می‌کند تا زمانی که گیراترین و موثرترین راه القای آن روح را بیابد و آن را به سناری ، استوری بورد و طرح های گرافیکی تبدیل کند. تمام این مراحل ، در چهارچوب کمپینی که مشتری را در جریان روند فکری طی شده قرار می‌دهد ، تنظیم شده و به مشتری تقدیم می‌شود.
امروزه گذشته از بسترهای تبلیغات محیطی می‌ توان از کارکرد رسانه‌ای وسایل در محیط یاد کرد؛ مخاطبان دیگر تنها با بسترها و ابزارهایی نظیر بیلبورد روبرو نیستند بلکه رسانه‌ای شدن وسایل در محیط اهمیت چشمگیری یافته است. تکنولوژی‌های نوین نیز شرایط لازم را برای تنوع ‌بخشی به تبلیغات و شیوه‌های آن و جذب مخاطبان فراهم کرده است

چند ایده خلاقانه تبلیغات محیطی و برچسب های تبلیغاتی

شرکت های مختلفی خواهان انجام تبلیغات خلاقانه در سطح شهر هستند و این نوع از تبلیغات طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است زیرا ازیک سو تا ححدودی باعث زیبا سسازی شههر میشود و و برخلاف بنر های تبلیغاتی آلودگی اییجاد نمیکنند .و از سوی دیگر این نوع تبلیغات میتواند موثر تر روی بیننده اثر بگذارد و بازدهی بیشتری را برای محصولات و خدمات سفارش دهندگان تبلیغات داشته باشد ، شاهد رشد بسیار زیاد بیلبورد ها و نماد های تبلیغاتی در سطح شهر ها هستیم. نکته مهم این است که تبلیغات محیطی می تواند در زیبایی شهر نیز تاثیر گذار باشد البته اگر خلاقیت در آن ها رعایت شود.

اگر این نماد های تبلیغاتی به صورت خلاقانه پیاده سازی شوند می توانند نه تنها آزاردهنده بلکه بسیار جذاب نیز به نظر بیاییند. به همین دلیل قصد داریم تا در این مطلب به 5 ایده جذاب تبلیغاتی شرکت های معروف بپردازیم.

1-تبلیغات خلاق روغن لادن

لادن

2-تبلیغات محیطی Oreal-B

Oreal-B

3-تبلیغات محیطی محصولات ورزشی NIKE

 NIKE

4-نمونه تبلیغات باشگاه فوتبال

باشگاه فوتبال

5-تبلیغات محیطی به منظور نرختین زباله در طبیعت

نرختین زباله در طبیعت
نرختین زباله در طبیعت 2
به اشتراک بگذارید!
افسانه آشفته

افسانه آشفته

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
معرفی 23 قالب سایت درحال ساخت

معرفی 23 قالب سایت درحال ساخت

برخی اوقات شما به عنوان طراح می خواهید زمان بیشتری برای ارائه ی وب سایت تازه طراحی شده خود داشته باشید . از طرفی نیز می خواهید مشتریان خودتان را حفظ کنید و به آن ها از وب سایت جدیدی که می خواهید ارائه دهید خبر دهید . برای این کار شما نیاز دارید تا […]

طراحی سایت شهرداری

طراحی سایت شهرداری

شهرداری ها ممکن است مشتری نداشته باشند ولی ساکنین یک شهر همه به نوعی کاربران سایت هستند. امروزه افراد ترجیح می دهند به جای مراجعه حضوری، به وب سایت یک سازمان یا نهاد مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز خود در مورد خدمات، رویدادها، تغییرات و قوانین جدید را دریافت کنند. به همین دلیل طراحی […]

بودجه تبلیغات گوگل چگونه استفاده می شود ؟

بودجه تبلیغات گوگل چگونه استفاده می شود ؟

یک سناریوی متداول برای افرادی که تازه میخواهند تبلیغات را آغازکنند برای برند خود این است که انها فکر میکنند یک بار هزینه تبلیات را پرداخت میکنند و از آن سود زیادی می برند آنها پیش بینی کرده اند که هزینه تبلیغات آنها فلان مقدار تمام خواهد شد اما در نهایت آن مقدار بودجه ای […]

اشنایی با انواع کلمات کلیدی سئو بخش2

اشنایی با انواع کلمات کلیدی سئو بخش2

در زمینه ی سئوی سایت، کلمات کلیدی همیشه جز مهم ترین بخش ها بوده اند . در بخش اول این مطلب گفته شد که برای موفقیت وب سایت در هر بخش ان باید یک استراتژی خوب داشته باشید . داشتن یک استراتژی یک خوب در به ثمر رساندن کار ها بسیار موثر است . حال […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.