051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » ویژگی های طراحی سایت خوب چیست ؟ بخش اول
ویژگی های طراحی سایت خوب چیست ؟ بخش اول
طراحی سایت, نکات طراحی سایت 31 دسامبر 2018

ویژگی های طراحی سایت خوب چیست ؟ بخش اول

پرستو بخشی پرستو بخشی

ویژگی های طراحی سایت خوب چیست ؟ بخش اول

امروزه دیگر کسی نیست که از اهمیت و تاثیر وب سایت ها بر پیشرفت کسب و کار ها چیزی نداند . به خاطر همین موضوع هم است که عده ی زیادی از صاحبین کسب و کار ها و یا کاربرانی که قصد دارند از بستر اینترنت و ویژگی های طراحی سایت خوب استفاده کنند تا به درامد برسند، به سراغ طراحی سایت می روند .

اما ویژگی های طراحی سایت خوب چیست ؟ چگونه می توان یک وب سایت خوب طراحی کرد ؟ برای طراحی یک وب سایت خوب به چیز هایی نیاز است ؟ سوالات این شکلی زیاد هستند . اما نگران نباشید ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد ویژگی های طراحی سایت خوب توضیحاتی را برای شما کاربران عزیز شرح دهیم .

یک وب سایت خوب چگونه خلق می شود ؟

برای داشتن یک وب سایت خوب قدم اول برای شما این است که همیشه اطلاعات و دانشتان را در این زمینه به روز نگه دارید و با فناوری های جدید مطابقت دهید . در این صورت می توانید با استفاده از ان ها وب سایتی با ویژگی ها و امکانات خوب ایجاد کنید که برای کاربران و موتور های جستجو گر مورد تایید باشد . در ادامه قصد داریم تا ویژگی های طراحی سایت خوب را برای شما شرح دهیم .

اگر ان ها را به درستی مطالعه و اجرا کنید قطعا می توانید در کار خود پیشرفت کنید . این مقاله در 2 بخش نوشته شده است . لطفا برای مطالعه ی بخش دوم این مقاله اینجا کلیک کنید .

محتوای

محتوای ناب برای وب سایت

به شما توصیه می کنیم که محتوای وب سایتتان را در دسترس کاربران و مخطبانتان قرار دهید . بهترین حالت برای این کار این است که ان ها را در صفحه ی اصلی قرار دهید . این نکته شاید از نظر شما بی اهمیت و کوچک باشد اما باید بگوییم که همین نکته ی کوچک می تواند باعث بازدید دائمی در وب سایتتان شود . در واقع شما با این کار این امکان را به کاربران و بازدید کنندگان می دهید که با یک نگاه به این موضوع پی ببرند که کدام بخش ها در این قسمت اخیرا به روز شده است .

این گونه می توانند سریع تر از قبل به جدید ترین محتوا های شما سر بزنند . لازم به ذکر است که محتوا های وب سایتتان باید علاوه بر به روز بودن، بهینه سازی نیز شده باشد . دقت کنید که محتوا تنها به معنی متن نیست . شما باید در محتوا ی وب سایتتان علاوه بر متن از صوت، ویدئو، عکس، پوستر، اینفو گرافیک و سایر فایل‌ ها استفاده کنید .

ظاهر منحصر به فرد وب سایت
KYTAYKO VITALIY

ظاهر منحصر به فرد وب سایت

زمانی کاربران وارد وب سایت شما می شوند اولین موضوعی که توجه ان ها را جلب می کند و برایشان جذاب است شکل ظاهری وب سایت شما است . درست است که ما اول راجب به تولید محتوای با کیفیت برای توضیح دادیم اما این موضوع به این معنی نیست که شکل ظاهری وب سایت اهمیت کمتری دارد . شکل ظاهری وب سایت ها از اهمیت فراوانی بر خوردار هستند زیرا نتایج شگرفی را به دنبال دارند .

اما ظاهر یک وب سایت خوب یاید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

همخوانی رنگ بندی وب سایت

وب سایت باید دارای هارمونی در رنگ‌ ها و عنوان خوانا و دسترسی راحت به تمام محتوا‌ ها و یک سری گرافیک ها باشد . رنگ هایی با کنتراست پایین به عنوان پس زمینه برای سایت توصیه می‌ شود .

فونت مناسب در وب سایت

استفاده از فونت‌ های مناسب و عدم استفاده از تعداد زیادی از فونت‌ های نا مربوط در ظاهر سایت تاثیر به سزایی دارد .

استفاده از فایل هایی مانند تصاویر در وب سایت

همچنین وجود تصاویر کم حجم و جذاب می‌ تواند زمان حضور مخاطب را در سایت بالا ببرد و از این جهت از اهمیت به سزایی برخوردار است .

لوگوی مناسب و با کیفیت برای وب سایت

هم چنین لوگوی شما معرف وب سایت و برند تجاری شما است . وب سایت ها بدون لوگو معنا ندارند زیرا لوگوی سایت به عنوان نشانی از سایت شما در همه جا خواهد بود و همیشه زمانی که یک بازدید کننده لوگوی شما را در سایتی دیگر می بیند سایت شما را به یاد می آورد . لوگوی طراحی شده برای شما باید دارای یک بار معنای خاص مرتبط با موضوع وب سایت شما باشد .

گرافیک

گرافیک مناسب در وب سایت

یکی از ویژگی های طراحی سایت خوب وجود گرافیک مناسب در وب سایت می باشد . لازم به ذکر است که در گرافیک سایت نباید از رنگ های زننده یا شلوغ استفاده کرد . برای مثال به شما پیشنها می کنیم که در انتخاب رنگ بک گراند وب سایتتان از رنگی استفاده کنید که با متن ها کاملا در تضاد باشد . همچنین بهتر است در گرافیک وب سایت تنها از ۳ رنگ اصلی استفاده کنیم .

اگر در روند طراحی سایت خود به درستی عمل نکرده باشید با مشکلاتی مانند موارد زیر رو به رو خواهید شد :

 1. عدم داشتن معیار هایی برای گوگل فرندلی بود سایت
 2. نرخ خروج بالای کاربران
 3. مدت زمان خیلی کوتاه کاربران در سایت
 4. عدم بازدید کاربران از صفحه‌ های مختلف سایت
 5. و …

سئو و بهینه سازی سایت

راجب به به سئو مطالب زیادی وجود دارد که می توانید برای اطلاعات بیشتر به ان ها مراجعه کنید . به شما توصیه می کنم که به مطلب 200 نکته ی طلایی سئو سر بزنید و در ان جا پاسخ تمام سوالاتتان را می گیرید . در این جا یک اشاره کوچک به این موضوع می کنیم .

محتوای وب سایت باید در مورد یک موضوع خاص باشد و در فاصله ی زمانی معین به روز رسانی شود وگرنه مشتریان خود را از دست خواهید داد . اصلا از روش های فریبنده برای سئوی سایتتان استفاده نکنید . ما به شما پیشنها می کنیم که از سه راه طلایی معروف سئو استفاده کنید .

3 راه طلایی سئو عبارت اند از :

 1. رعایت اصول کد نویسی
 2. تولید محتوای مفید
 3. تبادل لینک
 سئو و بهینه سازی

مواردی که باید در زمان سئو و بهینه سازی سایت از ان ها دوری کرد عبارت اند از :

 1. استفاده ی بیش از حد از کلمات کلیدی
 2. لینک های شکسته
 3. کپی کردن مطالب
 4. محتوای تکراری

حجم صفحات وب سایت

در حال حاضر حجم صفحات وب سایت ها مخصوصا صفحه ی اول ان ها رو به افزایش است . در واقع این موضوع بدی نیست دلیل ان هم این است که با ارائه ی محتوای با کیفیت و به روز در وب سایت ها به حجم بیشتری احتیاج است . یکی از ویژگی های طراحی سایت خوب این است که در کم تر از سه ثانیه با سرعت ۲۵۶ اینترنت پر سرعت بارگذاری شود .

کندی وب سایت

اما این موضوع با گذشت زمان به کاربران و بازدید کنندگانی که با اینترنت کم سرعت وارد وب سایت شما می شوند صدمه می زند و شما ان ها را از دست می دهید . پس نتیجه کی گیریم که ویژگی های طراحی سایت خوب این است که باید تا حد امکان ساده و سبک باشد . در واقع شما باید به هنگام طراحی وب سایت و زمانی که می خواهید از عواملی مانند گرافیک سایت استفاده می کنید نباید از فایل‌ های فلش و تصاویر گرافیکی حجیم به هیچ وجه استفاده کنید .

اگر یک وب سایت فروشگاهی دارید باید در مورد توضیح محصولات هم به این موضوع دقت کنید که عبارات توضیحی شما باید برای هر محصول کوتاه و مشخص باشند در واقع باید محتوای کم و مفید در نظر گرفته شود . همچنین باید این امکان به مشتریان و خریداران داده شود که با فشار دکمه ی منوی روی آن‌ ها به توضیحات و گرافیک بیشتری دست یابند . گوگل نیز توجه ی ویژه ای به سایت های با سرعت بالا دارد .

ابزار های زیادی وجود دارند که می توانید سرعت وب سایت خود را با ان ها برسی کنید :

این ابزار هایی که در ادامه می بینید تماما رایگان هستند و می توانید به کمک ان ها حجم صفحات خود را کنترل کنید .

 1. GTmetrix
 2. Google PageSpeed Insights
 3. YSlow
 4. Page Speed Tool
 5. Pingdom
خدمات در وب سایت

امکانات مناسب در وب سایت

و اما می رسیم به یک موضوع مهم دیگر که ویژگی های طراحی سایت خوب را مشخص می کند . امکانات وب سایت ها اگر درست و کاربردی باشند می توانند برای موفقیت شما خیلی کار ها انجام دهند . اما یک طراحی سایت خوب چه امکاناتی باید داشته باشد ؟

برخی از امکانات یک وب سایت خوب عبارت اند از :

 1. خبر خوان
 2. نقشه ی سایت
 3. بخش نظرات
 4. نظر سنجی آنلاین
 5. پادکست
 6. وادکست
 7. اسلایدر
 8. اطلاعات آب و هوا
 9. وقات شرعی
 10. بازی‌ های آنلاین
 11. جست و جو
 12. و غیره

در واقع این امکانات به کاربران و به مخاطبان اجازه می‌ دهد زمان بیشتری را در تعامل با سایت به سر ببرند . همچمین در نظر داشته باشید که آگهی تبلیغاتی به اندازه باشد .

امیداوریم که از مطالب ارائه شده در زمینه ی ویژگی های طراحی سایت خوب چیست ؟ راضی باشید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در زمینه ی ویژگی های طراحی سایت خوب چیست ؟ می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
افزودن پیوندهای وابسته در وردپرس با ThirstyAffiliates بخش 1

افزودن پیوندهای وابسته در وردپرس با ThirstyAffiliates بخش 1

به سایت دهکده وب خوش آمدید در این بخش قصد داریم نحوه افزودن پیوندها ی وابسته در ورد پرس با ThirstyAffiliates مطالبی را بازگو کنیم اغلب از ما درسایت دهکده وب سوالاتی راجع به افزونه های وردپرس و پیوندهای وابسته در ورد پرس پرسیده می شود یا سوالاتی راجع به وب سایت ها و وبلاگ […]

طراحی سایت شهرداری

طراحی سایت شهرداری

شهرداری ها ممکن است مشتری نداشته باشند ولی ساکنین یک شهر همه به نوعی کاربران سایت هستند. امروزه افراد ترجیح می دهند به جای مراجعه حضوری، به وب سایت یک سازمان یا نهاد مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز خود در مورد خدمات، رویدادها، تغییرات و قوانین جدید را دریافت کنند. به همین دلیل طراحی […]

طراحی سایت باربری

طراحی سایت باربری

امروزه دیگر تمامی کسب و کار ها به طراحی سایت روی اورده اند . مردم نیز برای برای رفع اکثر نیاز های خود دست به دامن اینترنت شده اند . یکی از مشاغل و کسب کار هایی که به زمینه روی اورده، باربری است . موسسات باربری برای این که بتوانند با تغییرات و پیشرفت […]

سرعت صفحه یا Google page speed چیست ؟

سرعت صفحه یا Google page speed چیست ؟

امروزه با توجه به فراگیر شدن اینترنت و فروش محصولات به وسیله اینترنت تنها داشتن یک سایت کفایت نمیکند و باید از خیلی جهات سایت را بهینه کنیم تا بتوانیم به واسطه آن به فروش خوب برسیم یکی از این روش ها داشتن سرعت صفحه است تا بازدید کننده گان خود را از دست ندهید […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.