051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » اصول طراحی سایت برای نوجوانان چگونه است ؟
اصول طراحی سایت برای نوجوانان چگونه است ؟
طراحی سایت 5 جولای 2020

اصول طراحی سایت برای نوجوانان چگونه است ؟

افسانه آشفته افسانه آشفته

اصول طراحی سایت برای نوجوانان چگونه است ؟

باتوجه به رشد اینترنت و استفاده قشر زیادی از نوجوانان و جوانان از اینترنت نسبت به سایر قشر های جامعه بازاریابان و دارندگان کسب و کار ها مخصوصا کسب و کارهایی که مرتبط با جوانان و نوجوانان هستند به دنبال راهی برای اینترنتی کردن کسب و کار خود هستند اما از چه طریقی و به چه شکلی ؟ درست است از طریق طراحی سایت برای نوجوانان وجوانان زیرا آنها دریافته اند که استفاده زیاد مردم از تبلت ها و موبایل های هوشمند خصوصاً در میان قشر نوجوان آنها را بر این داشته است که به دنبال اینکار یعنی ایجاد سایتهای کاربردی برای نوجوانان باشند یا حتی میتوان گفت آن را ضروری دیده اند که بتواند نوجوانان را جذب کرده و برای آنها مفید باشد.

نوجوانان و توانایی استفاده از اینترنت

افراد زیادی این فکر را میکنند که نوجوانان در استفاده از اینترنت توانایی زیادی دارند اما آیا این نظر درست است ؟یا نه ؟ به دلایل مختلفی از جمله محدودیت دایره لغات و عدم آشنایی با اصول جستجو و امکاناتی که مرورگرها در اختیار آنها قرار می دهند نوجوانان نوجوانان نسبت به بزرگسلان تجربه و قابلیت کمتری برای استفاده از اینترنت دارند. این دلایل باعث میشود استراتژی خاصی را درنظر بگیریم که این استراتژی ما را در ایجاد یک سایت برای نوجوانان تا برای بزرگسالان نیز مناسب باشد راهنمایی کند

نوجوانان

طراحی سایت برای جذب نوجوانان

اگر نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم در رابطه با چگونگی ایجاد یک سایت برای نوجوان و به همراه آن مخاطب برای بزرگسالان توجه کرده باشید و همچنین دلایلی که ذکر کردیم برای وجود سایت های نوجوان این را نظر بگیرید که قشر نوجوان علاقه و کنجکاوی زیادی به تکنولوژی دارند و این امر اهمیت زیادی دارد که چه اصول طراحی سایت خود به کار بگیریم که بتواند این قشر را جذب سایت کند. اصول طراحی سایت حرفه ای برای نوجوانان با بررسی و تحقیق و تحلیل رفتار و نیازهای نوجوانان در محیط های گوناگونی که حضور دارند مانند محیط خانواده و مدرسه و جمع دوستان و محیط های اجتماعی قابل تفکیک و اجرا می باشد و می توان بسیاری از مواردی را که می تواند بدون اینکه به آنها آسیبی برساند در سایت گنجاند و آنها را جذب سایت کرد.

۱-طراحی سایت برای نوجوانان و اهمیت سرعت

اکنون تنها چیزی که برای قشر نوجوان مهم است سرعت سایت است نوجوانان اگر سایتی دارای سرعت پایین باشد بدون آنکه آن را باز کنند وصفحه ای از ان را نگاه کنند سریعا صفحه را بسته و به دنبال صفحه ای دیگر می روند تا سرعت مناسبی را آن سایت داشته باشد فرض کنید یک نوجوان آدرس سایتی را در مرورگر خود سرچ می کند مثلا سایتی در رابطه با موسیقی به نظر شما اگر سرعت بارگذاری این سایت پایین باشد یک نوجوان چه قدر میتواند منتظر بماند تا سایت بارگذاری شود و یا اصلا منتظر می ماند؟

سرعت سایت

دلیل اینکه سایت شما باید سرعت خوبی داشته باشد این است که این سایت برای نوجوانان ایجاد شده است و این را فراموش نکنید که در کنار نوجوانانبزرگسالان نیز از آن استفاده خواهند کرد پس هدف اصلی ما از ایجاد سایت نوجوان ؟ نوجوانان هستند و نوجوانان صبر پایین تری نسبت به بزرگسالان دارند ومطمئنا کمتر از بزرگسالان منتظر خواهندماند به همین دلیل است که بحث سرعت سایت به خصوص برای نوجوانان بیشتر حائز اهمیت است. بنابراین امکانات سایت و گرافیک آن را تا حدی افزایش دهید که به سرعت سایتتان لطمه وارد نشود و فراموش نکنید که به هر میزان که سایتی جذاب و با گرافیک بالا داشته باشید ولی بازدیدکننده نداشته باشید فایده ای نخواهد داشت.

۲-جذابیت بیش از حد سایت

در نظر داشته باشید که شلوغی بیش از حد در سایت دو ضرر بزرگ را روی سایت شما خواهد داشت پس در استفاده از تصاویر زیاده روی نکنید در ابتدا به این نکته توجه کنید که یک نوجوتان پیگیری کم تری را دارد برای پیداکردن مطالبی که در جستجوی آنهاست نسبت به یک بزرگسال پس اگر صفحه شما دارای شلوغی و به هم ریختگی خاصی باشد و او نتواندموضوع خود را در بین آن شوغی ها پیدا کند بازهم از صفحه خارج خواهد شد ویا حتی به بخشی غیرضروری سرگرم شده و هدف اصلی خود را فراموش کنند.
اشکال دوم زمانی بروز میکند که اصول طراحی سایت به قدر با رنگ های شاد و تصاویر جذاب انجام میگیرد که نوجوان آن را سایتی مناسب کودک فرض میکند و سن خود را برای کار با آن بالا میداند.

۳-طراحی سایت برای جذب نوجوانان

شما نباید از کلمات قلمبه سلمبه در سایتی که متعلق بع نوجوانان است استفاده کنید زیرا آنها اگر یک متتن یا بخشیرا که در حال مطالعه آن هستند رامتوجه نشوند چاره ای جز ترک آن ندارند همانطور که قبلا گفتیم دایره لغات نوجوانان نسبت به بزرگسالان کم تر است و کشما باید در سایتی که متعلق به آنان است در حد یک نوجوان صحبت کنید بطور معمول صفحاتی که مملو از کلمات بوده و هیچ تصویر و زیبایی در خود ندارند شانس زیادی برا جذب کودک و نوجوان نخواهند داشت.

نگارش


علاقه زیادی به مطالعه در اینترنت ندارند زیرا این کار را به اندازه کافی در مدرسه انجام میدهند، طراحی صفحات با ارائه مطالب کوتاه و استفاده از تصویر و گرافیک برای انتقال مفهوم بهترین گزینه در اصول طراحی سایت نوجوان می باشد. برخلاف بزرگسالان علاقه ای به نوشته ها و فونت های کوچک نشان نمیدهند و تغییر رنگ متن در بخش های مهم میتواند کمک زیادی به درک بهتر مطالب برای نوجوانان بکند.

۴- از محتوای آموزنده استفاده کنید

هیچ گاه غلط املایی در نوشته های خود نداشته باشید زیرا نوجوانان از اینترنت و مطالب سایتها استفاده میکنند و ازآنها در جهت آموزش و یادگیری استفاده میکنند اینکه شما غلط املایی یا اشتباهاتی از این قبیل داشته باشید باعث میشود تا او نیز اشتباه بیاموزد. شما می توانید با سایت خود در آموزش قشر نوجوان تاثیر داشته باشید.

تفاوت میان گروه های سنی

واکنش گروه های سنی هنگام برخورد با امکانات مختلف اینترنت متفاوت است. بطور مثال استفاده از تبلیغاتی که کاربر را برای کلیک بر قسمتی خاص تشویق میکند تاثیر چندانی بر بزرگسالان ندارد ولی برای کودکان زیر 12 سال بسیار جالب است.

گروه های سنی

امکانات طراحی سایت نوجوانان

بررسی های زیادی در رابطه با وب گردی نوجوانان انجام شده است که این نکته را نمایان میسازد که نوجوانان بیشتر از سایتهایی دیدن میکنند که امکانات جالب تری نسبت به بقیه سایتهای مشابه داشته باشد سایت های با گرافیک بسیار خوب و عکس های با کیفیت، سایت هایی که به روز و آپدیت خبرهایی از پیشرفت های تکنولوژی ارائه می دهند و برای گوشی های تلفن همراه به صورت طراحی سایت ریسپانسیو انجام شده اند زیرا نوجوانان برای وب گردی از تبلت و گوشی بیش از سیستم های خانگی استفاده می کنند. نیز سایت هایی که در شبکه های اجتماعی فعال هستند نیز برای نوجوانان قابل توجه است.

سئو سایت برای نوجوانان

این نکته در رابطه با نوجوانان حائز اهمیت است که برخلاف بسیاری رده های سنی که بسیار کم طاقت بوده و خیلی زود سایت را ترک می کنند نوجوانان در صورتی که از سایتی خوششان بیاید زمان بسیار خوبی در سایت می مانند و باید عواملی نظیر اخبار ورزشی و هیجانی و تکنولوژی ها روز دنیا در عرصه های مختلف خصوصاً بازی های رایانه ای و دارا بودن امکان بازی آنلاین و چت روم ها و انجمن های مناسب و نیز امکان استفاده از خرید آنلاین در سایت برای محصولاتی که برای سن آنها مناسب است از مواردی است که می تواند نوجوانان را ساعتها در سایت شما نگه دارد.

به اشتراک بگذارید!
افسانه آشفته

افسانه آشفته

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
امکانات وردپرس و ویژگی های وردپرس قسمت1

امکانات وردپرس و ویژگی های وردپرس قسمت1

وردپرس یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا در جهان است . سایت های بی شماری در انواع و اندازه های متفاوتی از سایت های خبری، ورزشی تا فروشگاه های اینترنتی توسط این سیستم ایجاد و راه اندازی شده است . به عنوان صاحب یک کسب و کار ممکن است برایتان این سوالات پیش اید […]

طراحی سایت توسط دهکده وب

طراحی سایت توسط دهکده وب

شرکت طراحی سایت دهکده وب، یکی از بهترین و خلاق ترین شرکت های طراحی وب سایت در مشهد است. طراحی سایت توسط دهکده وب به شما این امکان را میدهد تا سایتی با جدید ترین فناوری های روز دنیا داشته باشید. ما در شرکت دهکده وب، سایت نمیسازیم کسب و کار شما را میسازیم. بخاطر […]

انتقال سایت از جوملا به وردپرس بخش1

انتقال سایت از جوملا به وردپرس بخش1

امروزه برخورد کردن با این موضوع که عده ای تصمیم بر انتقال سایت از جوملا به وردپرس دارند یک موصوع طبیعی و شایعی شده است . در این مقاله قصد نداریم که راجب به علت این کار توضیح دهیم و بگوییم سیستم مدیریت محتوای جوملا ضعیف است و از این جور مسائل . همچنین قصد […]

طراحی سایت مدرسه

طراحی سایت مدرسه

اموزش مقوله ای است که در کل دنیا به ان اهمیت ویژه ای میدهند . به طوری که امروزه افراد برای انتخاب موسسه ی اموزشی خود، دست به دامان اینترنت می شوند . ان ها در فضای مجازی و وب سایت ها به دنبال مرکز اموزشی مورد نظر خود می گردنند و اطلاعاتی که احتیاج […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.