051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » بازاریابی دیجیتال » متحول سازی دنیای تبلیغات و بازاریابی با موبایل !
متحول سازی دنیای تبلیغات و بازاریابی با موبایل !
بازاریابی دیجیتال 27 ژوئن 2020

متحول سازی دنیای تبلیغات و بازاریابی با موبایل !

افسانه آشفته افسانه آشفته

متحول سازی دنیای تبلیغات و بازاریابی با موبایل !

صنعت تبلیغات و بازاریابی با ظهور گوشی های هوشمند تغییرات بسیاری کرده به طوری که کاملا متفاوت است و با آمدن اینترنت توجه مصرف کنندگان دیگر به اشکال سنتی خرید معطوف نیست.این یک تغییر بزرگ به حساب می آید که آنها را به سوی دیجیتالی شدن و بازاریابان را به سوی بازاریابی با موبایل سوق داده است این در حالیست که ابتدا با وصل شدن اینترنت به رایانه ها تحول عظیمی در دنیای دیجیتال بود و با وصل شدن اینترنت به گوشی های هوشمند این تحول عظیم تر هم شد !

امروزه افراد در هر زمان و از هرجای تلفن های هوشمند خود به اینترنت متصل می شوند.

اهمیت رو روز افزون بازاریابی با موبایل

در تابستان 2004 مقاله ای منتشر شد مبنی بر توصیف ماهیت در حال تغییر صنعت تبلیغات و بازاریابی که در آن این دوره امروزه ما را “یکی از بی نظم ترین دوره های تاریخ خود” معرفی کرده است امری تبلیغات را نمیبینیم و این تنها دلیلش میتواند تنوع بیش از حد رسانه ها و ظهور روز افزون فناوری های جدید که مهم ترین آنها اینترنت است

امروزه مردم بیشتر وقت خود را برذی خرید اینترنتی میگذارن و از سرگرمی های خود در بیرون از خانه میکاهند که اینهم تنها دلیلش میتواند آلودگی هوای بیرون از خانه و ترافیک و نبود وقت باشد. به همین دلیل هم خیلی کمتر از گذشته به روش های سنتی خرید اهمیت میدهند .و این همان عامل مهمی است که باید درباره آن صحبت کنیم .یعنی:

بازاریابی و تبلیغ با غول دنیای دیجیتال: موبایل !

این تبلیغات میتواند برای حرفه های مختلف کسب و کار شما باشد. شما باید جای خود را در بین تبلیغات دیجیتال و از همه مهم تر آنها موبایل پیدا کنید
انواع روش ها ی تبلیغ دیجیتا و قدیمی عبارتند از: دیجیتالی مانند رایانه ، تبلت و تلفن های همراه هستند ، اشکال سنتی تبلیغات و بازاریابی مانند تلویزیون و فرم های چاپی جابجا شده است. امروزه ، افراد در هر زمان و هرجای دیگر به اینترنت وصل می شوند و در اصل این تلفن هوشمند است که مسئولیت این اتصال همه جا را بر عهده دارد.

بازاریابی

طبق Pew Research ، 81 درصد از آمریکایی ها دارای تلفن های هوشمند هستند ، که از این تعداد در سال 2011 فقط 35 درصد است. به ویژه در میان بزرگسالان جوان ، امروزه “تقریباً یک پنجم بزرگسالان آمریکایی فقط کاربران اینترنت تلفن های هوشمند هستند”.

زیبایی گوشی های هوشمند

این تغییر به سمت اایت تغییر به نوبه ی خود بسیار مهم است و فزایش بازاریابی با موبایل است به این معنی است که تبلیغ کنندگان و بازاریابان باید برای راه اندازی تلفن همراه ، استراتژی ها و کمپین های خود را تغییر دهند.
به عنوان مثال ، شرکت هایی که وب سایت دوستانه موبایل ندارند ، خطر از دست دادن قرار گرفتن در معرض نمایش های جستجوی گوگل را از دست می دهند ، زیرا گوگل الگوریتم خود را تغییر داده است به گونه ای که وب سایت های دوستدار تلفن همراه بیشترین اولویت را برای نمایش داده شدگان جستجو در دستگاه های تلفن همراه دارند. avkan

نکته ای جالب برای بازاریابان و تبلیغ کنندگان

اگر بخواهیم واقعیت مطلب را بزرگ تر جلوه دهیم نمیتوانیم از این واقعیت بزرگ هم چشم پوشی کنیم که تلفن های هوشمند نه تنها گیرنده بلکه فرستنده اطلاعات هستند.
میتوان به موبایل انبار عظیم اطلاعات در مورد سلایق و ترجیحات فردی لقب داد این بدان معناست که بازاریابان میتوانند خلاق باشند و قادر به ارائه پیامهای مرتبط با انواع مختلف گروه ها یا افراد باشند.

بازاریابی

در حالی که این بدان معنی است که مصرف کنندگان اکنون انتظار افزایش این ارتباط از تبلیغات برند را دارند ، این بدان معناست که مصرف کنندگان انتظار دارند که چه زمانی و در کجا مورد نیاز است.

مشورت مصرف کنندگان با گوشی های خود

مصرف کنندگان به طور فزاینده ای با تلفن های هوشمند خود مشورت می کنند تا به آنها در تصمیم گیری های روزمره کمک کنند. به عنوان مثال ، 69٪ از کاربران تلفن های هوشمند در حالی که منتظر یک خط یا مترو هستند منتظر ایده های سفر هستند و 82٪ از کاربران هنگام تصمیم گیری در مورد خرید یا نبود محصول خاص هنگام ایستادن در فروشگاه ، به تلفنهای خود روی می آورند . در این لحظه ها ، سرعت و ارتباط تبلیغات از اهمیت بسیار بالایی برای برندها برخوردار است تا تصور کند که بر روند تصمیم گیری مصرف کنندگان بالقوه تأثیر می گذارد.

یک واقعیت غیر قابل انکار

تا نسل های بعد همچنان رشد و نو آوری های موبایل ادامه خواهد داشت و بازهم مصرف کنندگان از آن استفاده میکنند و برای تبلیغات و بازاریابی شرکت ها حتی در آینده هم ادامه دارد . و اهمیت بازاریابی با موبایل همچنان ادامه خواهد داشت و این اهمیت بخاطر پیچیده تر شدن جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل داده های تلفن های هوشمند ، سرعت و ارتباط تبلیغات و تبلیغات بازاریابی از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

بازاریابی

اگر مارک رقیب بتواند در یک لحظه دقیق و در صورت لزوم با پیام مربوطه ، به مصرف کنندگان برسد ، آنها اولین تصور مهم را ایجاد می کنند ، و سایر مارک ها بطور مداوم سعی در بازی کردن دارند.

سخن پایانی

اگر بخواهیم به طور ساده و بعنوان سخن پایانی نکاتی حیاتی را در رابطه با بازاریابی با موبایل به شما یادآوری کنیم تنها نکته ای که باید حتما آن را آویزه گوشتان کنید این است که شما هیچگاه نباید از تاثیر موبایل بر زندگی افراد غافل شوید .چرا راه دوری برویم خودتان را نگاه کنید یک لحظه اگر جایی بروید و موبایلتان را همراه نبرید دائما نگران و آزرده هستید باقی افراد هم همین حالت را دارند.

درست است که این واقعیت تلخ است اما شما میتوانید برای تبلیغات و بازاریابی خود از این حیله استفاده نمائید و مثلا با ارسال پیامک برای مشتریان از جمله تبریک تولد یا ارسال پیامکی حاوی اعلام تخفیفات فروشگاه یا مغازه و و خدمات خود به افراد آنها را درگیر کسب و کار خود کنید . البته این تبلیغات به گونه ای آزاردهنده باشد و افراطی که آنها را از مجموعه شما دلسرد کند شما با ارسال و پیگیری بیش از اندازه شما فقط جایگاه خود را که طی زمانهای گذشته نزد آنها به دست آورده اید را از دست خواهید داد پس طبق اصول پیش بروید .

به اشتراک بگذارید!
افسانه آشفته

افسانه آشفته

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
چگونه متخصص سئو خود را انتخاب کنیم؟

چگونه متخصص سئو خود را انتخاب کنیم؟

اگر بخواهیم اهمیت داشتن متخصص سئو درمجوعه را همین ابتدای کار عنوان کنیم باید خدمتتان عرض کنیم که چه خوب یا چه بد امروزه همه چیز اینترنتی شده و بازاریابی شما هم باید دیجیتال هدایت شود ، در واقع شما بدون حضور درشبکه های اجتماعی و حضور دیجیتال ، تقریبا هیچ شانسی ندارید واقعا داشتن […]

بهترین افزونه های وردپرس قسمت3

بهترین افزونه های وردپرس قسمت3

افراد زیادی در دنیا وجود دارند که برای رونق کسب و کارشان وب سایت هایی طراحی کرده اند . یکی از از این سیستم های مدیریت محتوا و سایت ساز محبوب ان ها سیستم وردپرس است . دلیل محبوبیت بالای ان هم این است که طراحان و توسعه دهندگان می توانند با استفاده از بهترین […]

عوامل موثر در رتبه بندی سئو چیست؟ بخش 2

عوامل موثر در رتبه بندی سئو چیست؟ بخش 2

به بخش دوم مقاله عوامل موثر در رتبه بندی سئو خوش آمدید با ادامه مطالب در خدمت شما هستیم در این بخش از مقاله قصد داریم مواردی از جمله نظرسنجی رضایت وب سایت رایگان گوگل…رفع موانع…بالا بردن سرعت سایت…پیوند دادن مطالب به یکدیگر …ایجاد همدلی بین مشتری و فروشنده برای دستیابی به سئو…عنوان کنیم و […]

طراحی سایت واکنش گرا

طراحی سایت واکنش گرا

اکثریت جامعه از دستگاه های جدید موبایل و تبلت که با نام “Smart Phone” هم شناخته میشوند، استفاده میکنند. این دستگاه ها به سرعت در حال افزایش هستند و استفاده کنندگان این دستگاه ها درصد زیادی از کار های روزمره ی خود را با استفاده از همین دستگاه ها انجام میدهند. با گسترش دستگاه های […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

*

code

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.