051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » الگوریتم کافئین
الگوریتم کافئین
سئو و بهینه سازی سایت 6 آگوست 2018

الگوریتم کافئین

پرستو بخشی پرستو بخشی

الگوریتم کافئین

در مقالات قبلی راجب انواع دیگر الگوریتم های گوگل صحبت کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایر مقالات ما سر بزنید. اما در این مقاله راجب به الگوریتم کافئین میپردازیم. الگوریتم کافئین یکی از آپدیت های موتور جستجوی گوگل است، اما بر خلاف دیگر آپدیت های آن، گوگل کافئین صرفا راه اندازی مجددی از موتور جستجوست. گوگل در این آپدیت به جای اینکه یک بروزرسانی برای سیستم قبلی تولید کند، دست به بازسازی موتور جستجوی خود با هدف کسب سرعت بیشتر، ایندکس بهتر و همینطور نمایش نتایج مرتبط تر زده است.

گوگل الگوریتم کافئین را به سیستم حال حاضر اضافه نکرد

اجازه دهید این موضوع را با یک مثال برایتان توضیح دهم. تعویض روغن یک اتوموبیل را تصور کنید، هر از چندگاهی با کم شدن زوغن ان باید مقداری روغن به ان اضافه کنیم. اما بعد از مدتی باید روغن ان کاملا عوض شود این کار باعث میشود که اتوموبیل روان تر از قبل کارکند. برنامه های کامپیوتر هم همیشه درحال بروز رسانی هستند. هر یک از این اپدیت ها  ویژگی های جدیدی به سیستم اضافه می کنند و مسلما باعث بهتر شدن کارایی ان میشود. اما با گذشت زمان کلیت سیستم راندمان خود را از دست می دهد. بهترین کار، این است که گوگل سیستم را جایگزین کند تا  آخرین تکنولوژی های خود را به شکل ساختار یافته تری در موتورجستجوی خود وارد کند و بهترین نتیجه را ارائه دهد.

سرعت

مهمترین هدف این الگوریتم ، افزایش سرعت است. گوگل با انتشار این الگوریتم باعث شده  سرعت بارگذاری نتایج جستجو نسبت به قبل دو برابر شود و در کل نیز راندمان کلی گوگل را افزایش دهد. اما تنها هدف این نبوده که سرعت بارگذاری نتایج بیشتر شود. گوگل با استفاده از کافئین قصد دارد که سرعت پیدا کردن صفحات جدید را دو برابر کرده و آن ها را هر چه سریعتر به ایندکس خود بیفزاید.

سایز

هر چه تعداد صفحات ایندکس شده بیشتر باشد، نتایج بهتری می توان از این صفحات انتخاب کرد و در نتایج جستجو نمایش داد. الگوریتم کافئین  سایز ایندکس گوگل را بزرگتر می کند و در بعضی از جستجو ها تعداد نتایج جستجو 50% بیشتر نیز می شود. از نظر حجمی بینگ مایکروسافت در مقایسه با گوگل ایندکس بزرگتری دارد.

 

الگوریتم کافئین

ارتباط

با وجود  اینکه مقایسه سرعت و حجم ایندکس کافئین با سیستم قبلی آسان است، اما مهمترین هدف افزایش ارتباط بین نتایج جستجو و عبارت مورد جستجوی کاربران می باشد. در واقع این پارامتر است که تفاوت زیادی را ایجاد می کند.

گوگل در حال ساخت  الگوریتمی است که بهترین نتایج را به کاربران و بازدیدکنندگان ارائه دهد. منظور این است که  ابتدا هدف کاربر از جستجوی یک عبارت را تفسیر میکند و مرتبط ترین سایت ها را به او رائه میدهد.

در نتیجه با ارائه ی الگوریتم کافئین

  • افزایش سرعت ایندکس
  • بیشتر شدن سایز ایندکس
  • افزایش ارتباط نتایج جستجو

خیلی خوب به نظر می رسند، اما این مسائل چه معنایی برای کاربران دارد؟ آیا روش جستجوی آن ها را تغییر می دهد؟ الگوریتم کافئین ظاهر متفاوتی نداشته و بسیاری از ما نیز متوجه تغییر روند گوگل بعد از انتشار آن نیز نشده ایم. در واقع الگوریتم کافئین تغییر بسیار بزرگی در بازار موتورهای جستجو نبوده است، چیزی که ما آن را در آینده ای نه چندان دور از گوگل انتظار داریم.

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
طراحی سایت ابزار فروشی

طراحی سایت ابزار فروشی

امروزه با استفاده از اینترنت در همه ی جوانب زندگی به صورت روزمره و با پیشرفت علم طراحی سایت اکثر تجارت ها و کسب و کار های دنیا به صورت اینترنتی فعالیت می کنند . مخصوصا از این روش نوین در کسب و کار های فروشگاهی استفاده می شود . این موضوع مزایای زیادی دارد […]

تفاوت زبان برنامه نویسی  php با ASP در چیست؟

تفاوت زبان برنامه نویسی php با ASP در چیست؟

در این مقاله ما به برسی یکی از پر تکرار ترین سوال های در زمینه ی برنامه نویسی با عنوان ” تفاوت زبان برنامه نویسی php با ASP چیست ؟ “ می پردازیم . مواردی که در ادامه می خوانید قابلیت ها و امکانات هر کدام از این زبان های برنامه نویسی برای شرح تفاوت […]

مشاوره طراحی سایت

مشاوره طراحی سایت

قبل از این که به طراحی وب سایت شما مشتری عزیز بپردازیم تیم فنی شرکت توسعه و طراحی وب سایت دهکده وب برسی های مورد نیاز در زمینه ی کسب و کار شما را انجام می دهد . در طی این برسی ها و آنالیز ها ما به این موضوع پی می بریم که چه […]

چگونه با طراحی سایت حرفه ای می توان به درامد رسید ؟

چگونه با طراحی سایت حرفه ای می توان به درامد رسید ؟

موضوع طراحی سایت ویژگی ها و مزایای زیادی دارد . یکی از مهم ترین ویژگی ها و مزایای ان این است که می توان به کمک طراحی سایت حرفه ای به درامد رسید . در این مقاله ما برای شما توضیح می دهیم که به کمک طراحی سایت حرفه ای چگونه می توانید کسب درامد […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.