051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » اهمیت URL برای سئو سایت
اهمیت URL برای سئو سایت
سئو و بهینه سازی سایت 8 جولای 2020

اهمیت URL برای سئو سایت

افسانه آشفته افسانه آشفته

اهمیت URL برای سئو سایت

URL متنی قابل خواندن توسط انسان است که برای جایگزین کردن شماره ها (آدرس های IP) که رایانه ها برای برقراری ارتباط با سرورها از آن استفاده می کنند ، طراحی شده است. آنها همچنین ساختار فایل را در وب سایت داده شده مشخص می کنند. یک URL شامل یک پروتکل ، نام دامنه و مسیر است (که شامل ساختار زیر پوشه خاصی است که یک صفحه در آن قرار دارد) و دارای فرمت اساسی زیر است:

URL

URL ها حاوی چه چیز هایی هستند ؟

URL ها حاوی مواردی مانند پوشه های خاص زیر پوشه هایی هستند که در یک وب سایت خاص قرار دارند ، هر پارامتر (مانند ردیابی کلیک یا شناسه جلسه) که ممکن است در URL ذخیره شود ، و لنگرهایی که به بازدید کنندگان اجازه می دهد تا از یک نقطه خاص در پرش کنند. همگی حاوی URL ها هستند

URL

3 مزیت اصلی URL

یک URL خوب و دستکاری شده هم برای انسانها و هم موتورهای جستجو علامت قابل فهم از صفحه مقصد را در اختیار شما قرار می دهد. به عنوان مثال ، URL DPReview در زیر همان چیزی است که ما از آن به عنوان آدرس سایت “از نظر معنایی دقیق” استفاده می کنیم (با دقت مقصد خود را توصیف می کند):

به دامنه سطح بالا

(TLD) به عنوان یک مقوله برای وب سایتها فکر کنید. شاید شما تا اندکی با .com آشنا باشید برای سایتهای آموزشی ، .gov برای سایتهای دولتی و موارد دیگر نیز وجود دارد.

آدرس سایت -1.png؟

حتی اگر برچسب عنوان این صفحه پنهان باشد ، آدرس اینترنتی قابل خواندن ، معنایی دقیق ، هنوز ایده واضحی راجع به صفحه مقصد را ارائه می دهد ، و با مشخص کردن اینکه چه چیزی آنها را تجربه می کنند ، بازدید کنندگان را تجربه می کنند. ببینید که آیا آنها روی پیوند کلیک می کنند. (شایان ذکر است: گوگل به طور فزاینده جایگزین آدرس سایت در ناحیه قطعه نتیجه جستجو را با نام سایت و مسیر سوخاری کرده است. این رایج ترین در جستجوهای موبایل ظاهر می شود.)

رتبه بندی

آدرس سایت ها یک موتور رتبه بندی جزئی هستند که موتورهای جستجو هنگام تعیین یک صفحه خاص یا ارتباط منبع با پرس و جو جستجو از آن استفاده می کنند. در حالی که آنها به اقتدار دامنه کلی خود اهمیت می دهند ، استفاده از کلمات کلیدی در یک آدرس سایت نیز می تواند به عنوان یک عامل رتبه بندی عمل کند.

رتبه بندی

در حالی که استفاده از که شامل کلمات کلیدی است می تواند دید جستجو در سایت شما را بهبود بخشد ، اما خود آدرس سایت ها به طور کلی تأثیر عمده ای در توانایی رتبه بندی یک صفحه ندارند. بنابراین ، در حالی که ارزش فکر کردن در مورد آن وجود دارد ، به این منظور آدرس سایت های نامطبوع دیگری را ایجاد نکنید ، زیرا یک کلمه کلیدی را در آنها وارد کنید.

پیوندها

به طور خلاصه ، آدرس سایت های نوشته شده به خوبی می توانند به عنوان متن لنگر خود در هنگام کپی و چسباندن به عنوان پیوندها در انجمن ها ، بلاگ ها ، شبکه های رسانه های اجتماعی یا سایر مکان های آنلاین خدمت کنند.

مزیت در اینجا دو برابر است:

برخی از وب سایت ها (مانند Facebook ، به عنوان مثال) ، ممکن است پیوندهای مشترک را کاملاً بدون قالب بگذرانند. آدرس سایت های غیرمترقبه ، از نظر معنایی نادرست می توانند ناخوشایند به نظر برسند ، و به جای گرفتن کلیک ، در واقع آنها را بازدارند. URL های قابل خواندن توسط انسان ، به کاربران ایده بهتر می دهند که هنگام کلیک روی پیوند ، چه می توانند بدست آورند.

URL-2_170315_124322.png؟ mtime = 20170315125811 # دارایی: 4171: url

در مثال DPReview فوق ، موتورهای جستجو ممکن است URL http: //www.dpreview.com/review … را ببینند و صفحه را با اصطلاحات موجود در URL (dpreview ، بررسی ، canon ، EOS و 6d) مرتبط کنند. استفاده از کلمات کلیدی در URL شما ممکن است احتمال رتبه سایت شما را برای شرایطی که انتخاب کرده اید نیز افزایش دهد.

اگر شما علاقه مند به اجرای یک تحلیل متن سطح لنگر سطح سایت خود هستید ، از ابزار تحقیق پیوند ما ، Link Explorer استفاده کنید.

بهترین روش SEO برای URL هاآناتومی یک صفحه تقلب URL

نگه داشتن آدرس های اینترنتی به عنوان ساده ، مرتبط ، قانع کننده و دقیق که ممکن است برای درک کاربران و موتورهای جستجو برای درک آنها مهم است (یک پیش نیاز برای رتبه بندی خوب). اگرچه URL ها می توانند شامل شناسه و کد باشند ، اما بهترین روش استفاده از کلماتی است که افراد می توانند درک کنند.

URL ها باید قطعی اما مختصر باشند. با مشاهده تنها URL ، کاربر (و موتور جستجو!) باید ایده خوبی از آنچه انتظار می رود در صفحه داشته باشد داشته باشد.

در صورت لزوم خوانایی ، از جداول برای جدا کردن کلمات استفاده کنید. URL ها برای جدا کردن کلمات نباید از زیرنویس ها ، فاصله ها یا شخصیت های دیگر استفاده کنند.

از حروف کوچک استفاده کنید

در بعضی موارد ، حروف بزرگ می توانند باعث ایجاد مشکل در صفحات تکراری شوند. به عنوان مثال ، moz.com/Blog و moz.com/blog ممکن است به عنوان دو URL مجزا دیده شوند که ممکن است با محتوای تکراری مشکلاتی ایجاد کنند.

حروف کوچک

در صورت امکان از استفاده از پارامترهای URL خودداری کنید

زیرا می توانند با ردیابی و کپی کردن مطالب مشکلاتی ایجاد کنند. در صورت نیاز به استفاده از پارامترها (کدهای UTM ، به عنوان مثال) ، از آنها به صورت کم استفاده کنید.

یادگیری را ادامه دهید
دامنه
تغییر مسیر
15 بهترین روش SEO برای ساختن URL ها
یك منبع یك منبع (URL): این شرح اصلی URL هایی است كه توسط مخترع آنها تیم برنرز لی نوشته شده است.

به اشتراک بگذارید!
افسانه آشفته

افسانه آشفته

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
چرا تکرار زیاد کلمه کلیدی در سایت اشتباه است

چرا تکرار زیاد کلمه کلیدی در سایت اشتباه است

باسلام اگر به دنبال راهی برای بهبود سئو سایت خود هستید یا نمیدانید که کلمه کلیدی چرا سئو سایت شما را پایین می آورد و میخواهید آن را بهبود بخشید با ما همراه باشید ، ما در این بخش آموزش های لازم را پیرامون این سولات ارائه خواهیم کرد .یکی از این آموزش ها مربوط […]

طراحی سایت اجاره ویلا

طراحی سایت اجاره ویلا

دوستان عزیز وقت ان رسیده است که از راه های سنتی و روش های قدیمی بازاریابی فاصله بگیریم و به سمت تکنولوژی و راه های مدرن پیش برویم . صاحبین ویلا ها باید از مدل سنتی به مدل مدرن و سیستم های حرفه ای نقل مکان کنند . از جمله اولین کار ها این می […]

جایگاه کلمات کلیدی در صفحه به چه صورت است ؟

جایگاه کلمات کلیدی در صفحه به چه صورت است ؟

به کار بردن کلمات کلیدی در متن خوب است اما بمب باران کردن محتوا با کلمه ی کلیدی اصلا کار شایسته ای نیست . تنها با این کار باعث ایجاد احساس نارضایتی در کاربران می شوید . استفاده کردن از کلمات کلیدی در محتوا و در یک صفحه بسیار مفید است مخصوصا اگر بهترین جایگاه […]

طراحی سایت فلت

طراحی سایت فلت

طراحی سایت فلت و متریال دیزاینی همیشه موضوع داغ و اصلی بحث هایی در خصوص طراحی سایت بوده است . با این که این دوتا سبک طراحی یکسانی دارند اما یکی از آن ها دارای طراحی معمولی است و دیگری دارای بهترین گزینه های بصری برای طراحی می باشد . طراحی سایت فلت در سال […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.