051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » پیوند یکتا چیست ؟ انتخاب بهترین پیوند یکتا برای وردپرس
پیوند یکتا چیست ؟ انتخاب بهترین پیوند یکتا برای وردپرس
طراحی سایت 2 جولای 2020

پیوند یکتا چیست ؟ انتخاب بهترین پیوند یکتا برای وردپرس

افسانه آشفته افسانه آشفته

پیوند یکتا چیست ؟ انتخاب بهترین پیوند یکتا برای وردپرس

در این مقاله شما با پیوند یکتا آشنا خواهید شدو خواهید دانست که پیوند یکتای سایت با پیوند یکتای ورد پرس تفاوت دارد یا خیر و یا اینکه بهترین ساختار برای پیوند یکتا چیست ؟ استفاده از خط تیره در آن باید به چه نحوی باشد؟ -بهترین پیوند یکتا برای وردپرس از نظر سئو چیست؟ و از این قبیل مسائل که آنها را به صورت مختصر آورده ایم ابتدای کار این را بدانیم که در هر سیستم مدیریت محتوا پیوند یکتا آدرس های سایت را شامل میشوند ، و در ورد پرس نیز مشابه هر سیستم مدیریت محتوای رایگان و اختصاصی پیوند یکتا وردپرس نیز نوع ساختار آدرس‌های شما را تشکیل خواهد داد همانطور که میدانید از آن برای ساخت لینک مطالب و ارتباط دادن صفحات استفاده می‌شود.

بهترین ساختار پیوند یکتا در وردپرس

شما پس ازمراجعه به آیتم تنظیمات و زیرمنوی ساختار پیوند یکتا بر روی تنظیمات طبق شکل زیر کلیک کنید

وردپرس

بعد از کیلیک روی گزینه تنظیمات مقابل آن پیوندهای یکتا قرار دارد که بر روی آن کلیک میکنید بهد از آن صفحه ای برایتان باز میشود مطابقت دارد با عکس زیر : بهترین ساختار پیوند یکتا در وردپرس صفحه زیر می باشد

کلمه

در حالت پیش فرض وردپرس، تنظیمات پیوندهای یکتا در حالت ساده قرار دارد که برای سئو و بهینه سازی وردپرس مناسب نمیباشد.مناسب ترین حالت برای تنظیم پیوند یکتا در وردپرس، حالت نام نوشته است بنابراین تنظیمات پیوندهای یکتای وردپرس خود را در این حالت set کنید تا به بهترین ساختار پیوند یکتا در وردپرس برسید .

نکته ای مهم برای پیند یکتا :

استفاده از خط تیره

این نکته مهم را فراموش نکنید که منظور ما از خط تیره دقیقا کدام خط تیره است ؟ شاید از نظر شما مهم نباشد اما بهتر است به این نکته توجه کنید که موتور های جستجو خط تیره ( – ) و خط زیرین ( _ ) را کاملا متفاوت از هم میشناسند.و شما باید بدانید کدام یک را استفاده میکنید

گوگل بطور واضحی مشخص کرده است که استفاده از خط تیره در پیوند یکتا (آدرس صفحات یا URL) در مقایسه با خط زیرین، شناسایی صفحات شما را برای موتور جستجویش آسانتر میکند.

خط تیره در گوگل معنی جز جدا کننده کلمات ندارد ولی خط زیر را شناسایی نمیکند و کلمات را بهم چسبیده تشخیص میدهد. به این صورت که اگر شما ازاز این خط _ یا همان خط زیر استفاده کنید گوگل آن را نمی بیند اینطور در نظر میگیرد که شما کلمات را به هم میچسبانید و فاصله ای بین آنها قرار نمیدهید موتورهای جستجو درک متفاوتی نسبت به این دو کاراکتر در پیوندهای یکتا دارند، و این موضوع در تگ عکس‌ها نیز صادق است که تاثیر زیادی بر ایندکس صفحات سایت شما دارد.

سئو چه پیوندی را بهترین نوع پیوند یکتا میداند ؟

سئو به پیوند یکتا اهمیت زیادی میدهد و پیوندهای متفاوتی را معرفی کرده است مثلا به عنوان بهترین پیوند های یکتا به موارد بسیار زیادی همچون موضوع سایت، تعداد دسته‌بندی، تعداد مطالب منتشر شده در هر روز و… بستگی دارد. بنابرای نمیتوانیم یک ساختار جامع رابرای همه وب سایتها مورد اسفاده قراردهیم و باید همه این موضوعات را در آن بررسی کرده و سپس بهترین ساختار پیشنهادی را از آن ایجاد کنید. اما به معرفی مواردی که می‌تواند منجر به ساخت بهترین ساختار پیوند یکتا از نظر سئو برای یک وبسایت شود می‌پردازیم.

ارتباط موضوع سایت با پیوند یکتا

برای ساخت بهترین پیوند یکتا در وردپرس ابتدا باید موضوع سایت مورد بررسی قرار گیرد.یعنی شما اگر دقت کنید که موضوع سایتتان با پیوند یکتی شما هماهنگی و مطابقت کامل داشته باشد شما بیشتر میتوانید سایتان را به بازدید برسانید و بازدید سایت خود را بالا ببرید ، دلیل این امر هم این است که موتور های جستجو با استفاده از کلمات کلیدی که در سایت شما بکار رفته است اشاره به موضوع سایت شما دارند و سایت شما و پیوند یکتا هم که با هم ارتباط دارند به عنوان مثال سایت‌های خبری را در نظر بگیرید. در انتخاب نام دامنه‌های خبری عموما از عبارت NEWS استفاده شده است، بنابراین مطالبی که در این وبسایت منتشر خواهند شد همگی در دسته بندی خبری قرار دارند که منجر به ایجاد دو حالت زیر خواهند شد.

از یک سو دامنه شامل کلمه کلیدی news است که به موتورهای جستجو می‌فهماند این سایت یک سایت خبری است که در آن به پوشش خبری در موضوعات مختلف خواهد پرداخت، بنابراین در قابلیت جدید گوگل که در آن مهم‌ترین داستان‌ها را در ابتدای نتایج با نام Top Stories نمایش می‌دهد باعث خواهد شد شانس بهتری در صورتی که اگر به عنوان اولین نفر با یک محتوای بهینه خبر مهمی را پوشش دهید قرار گیرید.
از سوی دیگر در ساختار آدرس بعد از نام دامنه اگر دارای عبارت NEWS هم باشد قدرت این مسئله را دو چندان خواهد نمود.

https://sitenews.com/news/change-google-ranking/

نمونه ساختار بالا به عنوان یک پیوند یکتا مناسب برای سایت‌ها خبری است

نمونه ساختار بالا به عنوان یک پیوند یکتا مناسب برای سایت‌ها خبری است که از نام دامنه خبری و ساختاری که نشان دهنده خبری بودن صفحه دارد استفاده شده است.بهترین ساختار پیوند یکتا وردپرس همانطور که در تصویر زیر می‌بینید این روزها خبر فیلترینگ تلگرام توسط روسیه و بلاک کردن میلیون‌ها آی‌پی توسط این کشور به عنوان مهم‌ترین رویداد در جهان شناسایی شده است. همین مسئله باعث شده سایت‌های روزنامه The Guardian، سایت تکنولوژی Ars Technica و سایت BBC News موفق به قرار گیری در بخش top stories شوند که در نهایت منجر به افزایش کلیک و ترافیک بسیار زیادی برای این سایت‌ها خواهد شد.

برای سایت‌هایی که در زمینه آموزشی فعالیت دارند و روزانه مقالات آموزشی گوناگونی را منتشر می‌کنند استفاده از عبارت tutorial می‌تواند به گوگل بفهماند که محتوای شما آموزشی است. چرا که در آینده مباحث آموزشی و… نیز به بخش top stories اضافه خواهند شد و به عنوان بهترین پیشنهاد برای کاربران می‌توان در این بخش‌ها قرار گرفت.

تعداد دسته‌بندی

این نوع ساختار بیشتر برای سایت‌هایی که موضوعات مختلف را پوشش می‌دهند مفید خواهد بود. به عنوان مثال سایتی را در نظر بگیرید که علاوه بر موضوعات خبری و اخبار پیرامون جهان به موضوعات فناوری و تکنولوژی هم می‌پردازد. این نوع سایت‌ها به دلیل داشتن حالت مجله‌ای که آنها را به عنوان مجله اینترنتی می‌شناسیم شامل مطالب در دسته‌بندی گوناگون خواهند بود. بنابراین برای گوگل نمیتوان یک دسته‌بندی مشخصی را برای این سایت بر اساس پیوند یکتا تعریف کرد، چرا که شامل دسته‌بندی مختلف هستند.

به اشتراک بگذارید!
افسانه آشفته

افسانه آشفته

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
طراحی سایت با جوملا

طراحی سایت با جوملا

در کنار طراحی سایت با ووردپرس شما حق انتخاب طراحی سایت با جوملا را هم دارید. در این مقاله قصد داریم این سبک طراحی و ساختن وب سایت را به شما معرفی کنیم. در این سبک ساختن وب سایت، شما میتوانید سایتی با بسیاری از قابلیت ها و امکانات حرفه ای را در قالب آماده داشته باشید. […]

افزایش جذب مخاطب با تبلیغ در گوگل ادز !

افزایش جذب مخاطب با تبلیغ در گوگل ادز !

توضیحی کوتاه در رابطه با گوگل ادز برای اینکه یک تبلیغ موفق را در گوگل منتشر کنیم ابتدا باید شناخت درستی از گوگل ادز داشته باشیم .ما در سایت دهکده وب همراه شما هستیم تا شناخت درست و جامعی در رابطه با گوگل ادز بدست آورید. ابتدا بهتر است بدانیم که تبلیغات گوگل نوعی از […]

مزایای حضور در شبکه های اجتماعی

مزایای حضور در شبکه های اجتماعی

همان طور که قبلا نیز گفته شد حضور در دنیای دیجیتال و داشتن یک جایگاه مناسب در این فضا باعث ارتقای کسب و کار شما می شود . بودن در این فضا مزایای زیادی را برای شما به همراه دارد . استفاده از شبکه های اجتماعی می تواند گزینه خوبی برای حضور شما در فضای […]

ابزار های ساخت وب سایت

ابزار های ساخت وب سایت

در این مقاله می خواهیم شما را با ابزار های ساخت وب سایت آشنا کنیم . این ابزار ها در اینترنت موجود هستند و هم می توانید از نمونه های خارجی آن ها استفاده کنید و هم این که از نمونه های ایرانی آن استفاده کنید . در گذشته وب‌ سایت‌ ها به‌ صورت دستی […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.