051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » نحوه تغییر نام دامنه وب سایت !
نحوه تغییر نام دامنه وب سایت !
طراحی سایت 27 ژوئن 2020

نحوه تغییر نام دامنه وب سایت !

افسانه آشفته افسانه آشفته

نحوه تغییر نام دامنه وب سایت !

اگر مایل به ایجاد یک وب سایت برای تجارت یا وبلاگ خود هستید .ابتدا باید نام دامنه را ثبت کنید.انتخاب نام دامنه مناسب به سایت شما یک هویت متمایز می دهد .که آن را از میلیون ها وب سایت دیگر که در حال حاضر فعال هستند متمایز می کند .زیرا هیچ دو نفر نمی توانند تحت همین نام دامنه دقیق ثبت نام کنند.اما چگونه نام دامنه خود را ثبت کنیم که نیاز به تغییر نام نداشته باشد ؟

تغییر نام دامنه چگونه است ؟ چگونه دامنه ثبت کنیم ؟

امروز میتوان گفت بسیاری از افراد خودشان دامنه ثبت کرده انداما این دامنه کاملا درست نیست و آنها باید آنرا درست کنند و از این بابت ناراحت میشوند
در این موارد مشتریان ناراضی هستند و گزینه انتقال یا تغییر نام دامنه خود را در پیش روی خود دارند

دامنه

گفته می شود ، قبل از شروع جستجوی نام دامنه خود ، یا تغییر نام دامنه فعلی بسیار مهم است .که ابتدا بفهمید که چگونه دامنه ها و نام های دامنه کار می کنند.
داشتن درک در فضای باز و بیرونی از نام دامنه به شما در تلاش برای یافتن درست کمک می کند.
چیزی که نیازی به تغییر ندارد پس از آن ، ما در مورد دلیل داشتن نام دامنه قوی صحبت خواهیم کرد

تعریف وب سایت

کسانیکه تا اکنون وب سایت نداشته اند فقط ممکن است فرض کنند که نام دامنه و یک وب سایت را میتوان به راحتی تعویض کرد یا کاملا شبیه به هم در نظر بگیرندآنها کاملاً متفاوت هستند ، به همین دلیل است که ، خرید نام دامنه به این معنی نیست که شما یک وب سایت نیز دارید.
تفاوت های بسیاری را میتوان بین وب سایت و نام دامنه عنوان کرد

یک وب سایت یک فروشگاه اینترنتی است ، شبیه به یک فروشگاه آجری و ملات فیزیکی.
پس از جستجوی نام شما در یک مرورگر وب ، خریداران احتمالی وارد وب سایت می شوند :
ابتدا صفحه را اغفال می کنند ، با ویژگی های مختلف ارتباط برقرار می کنند و سپس احتمالاً خرید را انجام می دهند یا در یک سرویس مشترک می شوند.

یک وب سایت از پرونده های مختلف ، صفحات وب ، تصاویر ، فیلم ، صدا ، موسیقی و سایر داده ها تشکیل شده است.
دقیقاً همانطور که برای یافتن یک فروشگاه فیزیکی به یک آدرس نیاز دارید ، یک وب سایت به یک آدرس وب مجازی نیز نیاز دارد تا بتواند آن را از میلیون ها مکان محلی دیگر متمایز کند.

توضیحی کوتاه راجع به نام دامنه

زمانی بود که دانشمندان درگیر ایجا شبکه جهانی نوپا بودند و در آن زمان اولین کامپیوتر ها از آدرس پوتکل اینترنت باهم ارتباط داشتند .
شماره های 32 بیتی یا 128 بیتی که وجود داشتند که آنها به عنوان آدرس مجازی آن رایانه عمل می کردند.
این اعداد در خدمت اهداف دوگانه بودند:
یعنی یافتن یک آدرس وب ، و تشخیص و شناسایی آدرسهای وب.
این سیستم IP IP درخشان در یک فضای کوچک بین تعداد انگشت شماری از رایانه نسبتاً خوب عمل کرده است .

اما حتی در این صورت

ردیابی این توالی های تصادفی از اعداد و نقاط کار ساده ای نبود ، به خصوص اگر می خواهید یک آدرس IP را به خاطر بسپارید. با افزودن آدرسهای IP اضافی به شبکه ، این به طور طبیعی پیچیده تر می شود.همانطور که اتفاق افتاد ، مقیاس گذاری یک الگوی ناپایدار بود ، که تا حدودی به دلیل محدودیت های حافظه انسان بود.

حتی ایجاد یک کتاب تلفنی IP غول پیکر ، به خودی خود یک راه حل کارآمد نخواهد بود.برای برطرف کردن این مسئله ، دانشمندان رایانه سیستم ثبت IP را ایجاد کردند .که در آن آدرس IP ثبت شده و به یک نام منحصر به فرد مرتبط شده است.

این نام به عنوان یک جایگزین طبیعی و آسان آدرس عددی عمل می کرد. پس از تایپ ، این نام ها به طور خودکار به آن آدرس IP ترجمه می شوند.
امروز ، این میانبرهای مجازی همان چیزی است که از آنها به عنوان نام دامنه یاد می کنیم.

دامنه های سطح بالا

دامنه ای که سطح بالاست را میتوان به عنوان یک پیسوند نام دامنه شناخت برای مثال دامنه های google.com ، .comجز دامنه های سطح بالا هستند
این دامنه ابتدای طراحی برای اهداف خاص بوده اند .هفت TLD ایجاد شده است: .com ، .edu ، .gov ، .int ، .net ، .mil و .org.

دامنه

اگرچه برخی از این TLD ها عملکرد سفت و سخت خود را حفظ کردند .اما برخی دیگر ، مانند .org یا .com ، بسیار مورد استفاده قرار گرفتند.
این برنامه های افزودنی مجموعه گسترده ای از ترکیبات احتمالی را برای نام دامنه باز کردند .زیرا می توانید هم business.com یا business.org را ثبت کنید.

اگر زمان بیشتری سپری شود با این TLD ها که اصلی هستند تعداد نام دامنه ها میتوان کاهش داد
امروزه برای برطرف کردن این مشکل صدها افزونه دامنه جدید به نام های دامنه سطح بالا جدید (nTLDs) اضافه شده است.
این تعداد نامهای موجود را افزایش داده و به مشاغل فرصتی می دهد تا با انتهای دامنه مانند سایت موسیقی رسانه های اجتماعی ، music.ly ، خلاق یا تخیل باشند.

دلیل اینکه میخواهیم نام دامنه خود را تغییر بدهیم

قبل از اینکه درباره نحوه تغییر نام دامنه وب سایت شما صحبت کنیم ، عاقلانه است که شایستگی ها و دلایل چنین ذهنیتی را در نظر بگیریم.
شما تغییر نام دامنه را نمیتوانید با هوی و هوس انجام دهید
هنگامی که میخواهید نام دامنه خود را تغییر بدهید حتما باید زمان زیادی را برای اینکه چرا میخواهید این کار راانجام دهید صرف کنید
و باید تمام عوامل مثبت ومنفی را بسنجید سپس این تغییر نام را انجام دهید

دلایل زیر ممکن است اعمال شود اولین دلیلی که میتواند اعمال شود این است که :

شما نام دامنه قدیمی خود را دوست ندارید:

به این مثال توجه کنید :طعم های تغییر طنز و نام دامنه شما ممکن است به همین اندازه خنده دار به نظر برسد ولی قلا به نظر نمی رسید
مثلا در نظر بگیرید شما نام دامنه ای دارید که دیگر مرتبط با حیطه شما نیست مثال زیر را در نظر بگیرید بیایید فرض کنیم شما قبلا اتحادیه گوشت داشته اید ولی اکنون به کنسرو تغییر پیدا کرده است طبیعتا باید نام دامنه خود را متناسب با آن عوض کنید و ارتباط این دو را دوباره بر قرار کنید
اگر دیگر نام دامنه خود را نمی پسندید و می خواهید آن را تغییر دهید ، ابتدا از طریق آن فکر کنید.
تغییر می تواند به معنای از دست دادن ترافیک یا رتبه بندی جستجو باشد که قبلاً ساخته شده است.


نام دامنه به دست نمی آورد:

شاید دامنه شما بازخورد مثبتی از مشتریان شما به دست نیاورد باشد این آآنقدر هم که فکر میکنید بد نیست می توانید آن را تغییر دهید و ببینید آیا چیز دیگری در ذهن مشتریانتان جای می گیرد یا خیر.


نام کسب و کار شما تغییر کرده است:

اگر نام شرکت خود را تغییر داده اید ، صنایع را تغییر داده و یا تجارت را به گونه ای محور کرده اید که نام دیگر مرتبط یا کاربردی نباشد ، در نتیجه مجبور می شوید نام خود را تغییر دهید.
اگر می خواهید برند شما موفق شود ، باید یک پیام واضح و مداوم برای مشتریان ارسال کنید و اولین روش برای انجام این کار تغییر نام دامنه است.


شما می خواهید پسوند را تغییر دهید:


شاید شما یک دامنه با پسوند کمتر شناخته شده خریداری کرده باشید زیرا مورد دلخواه شما در دسترس نبود. شاید شما مایل به دریافت یک TLD اصلی تر باشید. در این صورت پسوند را تغییر میدهید

به اشتراک بگذارید!
افسانه آشفته

افسانه آشفته

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
اهمیت گرافیک در سئوی سایت

اهمیت گرافیک در سئوی سایت

در این مقاله قصد داریم تا در مورد اهمیت گرافیک در سئوی سایت توضیح دهیم . اهمیت گرافیک یک وب سایت به قدری است که اگر تمامی نکات سئو را رعایت کنید ولی به گرافیک وب سایت خود اهمیت ندهید، بی شک نمی توانید نتیجه مثبتی بگیرید . کاربران شما اولین ارتباطی که با سایت شما […]

200 نکته ی طلایی سئو – بخش10. گوگل انالیتیکس

200 نکته ی طلایی سئو – بخش10. گوگل انالیتیکس

در این مقاله قصد داریم تا در مورد 200 نکته ی طلایی سئو، بخش گوگل انالیتیکس را خدمت شما عرض کنیم . همان طور که می دانید امروزه اهمیت و فواید طراحی سایت  بر کسی پوشیده نیست . اما فقط طراحی سایت نیست . موضوع مهم دیگری هم وجود دارد که اصلا نمی توان ان را نادیده گرفت . ان […]

معرفی زبان های طراحی سایت

معرفی زبان های طراحی سایت

اتفاقی که با خواندن این مطلب برای شما می افتد این است که شما با زبان های طراحی سایت آشنا می شوید، ما هر کدام را برای شما شرح می دهیم و شما را راهنمایی می کنیم که بهتر است در چه بخش هایی از کدام یک از آن ها استفاده کنید . همچنین در […]

تفاوت های بازاریابی و تبلیغات در چیست ؟

تفاوت های بازاریابی و تبلیغات در چیست ؟

تفاوت های بسیاری بین بازریابی و تبلیغات وجود دارد و این دو اصلا به یکدیگر شبیه نیستند ، اما چرا بازاریابان یا افراد عادی این دو را باهم اشتباه می گیرند ؟خب ، شرکت ها و مجموعه های زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که تمایل دارند محصولات و خدمات خود را به جهانیان معرفی […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.