051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » انواع طراحی سایت » طراحی سایت تک صفحه ای
طراحی سایت تک صفحه ای
انواع طراحی سایت, بهبود کسب و کار, طراحی سایت 18 نوامبر 2018

طراحی سایت تک صفحه ای

پرستو بخشی پرستو بخشی

طراحی سایت تک صفحه ای

طراحی سایت تک صفحه ای

طراحی سایت تک صفحه ای برای وب سایت هایی انجام می‌ شود که تعداد صفحات و محتوای کمی دارند و ترجیح داده می‌ شود کل اطلاعات سایت در یک صفحه نمایش داده شود . اغلب سایت ها به گونه‌ ای طراحی می‌ شوند که صفحات با حداقل اسکرول عمودی ایجاد گردد و کاربر توسط آیکن‌ ها و یا منو های طراحی ‌شده به بخش‌ های مختلف راهنمایی شود . با ابداع موبایل‌ های لمسی و تبلت، بکار گیری اسکرول و حرکت صفحات به شکل عمودی یا افقی جذاب‌ تر از کلیک روی منو ها گردید . در این بین طراحی وب سایت تک صفحه ای که همه اطلاعات آن در یک صفحه بارگذاری شده است و تنها به سمت عمودی یا افقی حرکت دارند مورد استقبال قرار گرفت .

ویژگی های طراحی سایت تک صفحه ای

چند مورد از ویژگی های طراحی سایت تک صفحه ای را در بالا نام بردیم و برخی دیگر از این ویژگی ها شامل بالا بودن نرخ تبدیل آن ها و نیز کم بودن هزینه برای طراحی و نیز توسعه طراحی سایت تک صفحه ای می باشد . طراحی سایت تک صفحه ای را می توان هم به صورت استاتیک و هم پویا و دینامیک طراحی نمود و در این مورد هیچ محدودیتی ندارند . دیگر ویژگی آن ها که می تواند دلیل عدم استقبال برخی ها از این نوع ساخت سایت شود محدودیت در بارگذاری محتوا است که با توجه به تک صفحه ای بودن نمی توان هر میزان محتوا که خواست را در آن ها ثبت کرد .

بنابراین با توجه به موارد ذکر شده طراحی سایت تک صفحه ای برای معرفی و یا سایت شخصی مناسب است که در آن ها نیازی به بارگذاری اطلاعات زیادی نمی باشد و طبیعتا برای سایت هایی با تعداد زیادی خدمات و محصولات کارایی نخواهد داشت .

مزایای سایت‌ های بدون صفحه یا تک صفحه‌ ای

سازگاری با گوشی‌ های موبایل و جذب کاربر

در گوشی‌ های موبایل و یا تبلت‌ ها، اگر یک وب سایت تک صفحه‌ ای باشد و تمام اطلاعات در همان صفحه وجود داشته باشد، مشاهده سایت برای کاربر راحت‌ تر و ساده‌ تر می‌ باشد تا این که بخواهد وارد صفحات دیگر شود تا اطلاعات را به دست آورد . بیشتر مردم، سایت‌ های ساده و جذاب را نسبت به سایت‌ های شلوغ و پیچیده می‌ پسندند . پس شما می‌ توانید با طراحی سایت زیبا و جذاب و تک صفحه‌ ای، کاربر اینترنتی را به سمت سایت خود جذب نمایید .

پیمایش راحت تر صفحه و رساندن پیام به مخاطب

رساندن پیام در وب سایت‌ های تک صفحه‌ ای بسیار راحت تر و تاثیر گذار تر از وب سایت‌ های چند صفحه‌ ای می‌ باشد . چون که پیمایش در سایت‌ های تک صفحه‌ ای راحت‌ تر می‌ باشد ولی در سایت‌ های چند صفحه‌ ای پس از کلیک کردن بر روی لینک مورد نیاز، باید صبر کرد تا صفحه بار گذاری شود و در این بین ممکن است به دلیل پایین بودن سرعت صفحه، کاربر سایت را ترک نماید .

سازمان دهی بهتر مطالب

در سایت‌ های تک صفحه‌ ای می‌ توانید مطالب و نوشته‌ های خود را به گونه‌ ای سازمان دهی کنید که به ترتیب و با پیمایش صفحه قرار گرفته باشند که ترتیب ارائه اطلاعات از بین نرود . ولی در وب سایت‌ های چند صفحه‌ ای ممکن است ترتیب ارائه اطلاعات از بین برود و کاربر دچار سردرگمی در سایت شود .

طراحی سایت تک صفحه ای

روش سئو در طراحی سایت تک صفحه ای

سئو و بهینه سازی سایت های تک صفحه ای همواره یکی از مسائلی است که نیازمند داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می باشد . ساختار تک صفحه ای این وب سایت ها سبب می شود که شما نتوانید بیش از یک یا دو کلمه را برای وب سایت خود هدف قرار دهید . با وجود همه این مشکلات، سایت های تک صفحه ای قدیمی نیستند و با استفاده از روش های درست، می توانند بهینه سازی شوند .

از سوی دیگر، آن ها روی یک هدف متمرکز شده اند و می توانند به طور انحصاری به منظور تحویل به آن هدف طراحی شده و با توجه به این ایده بهینه سازی شوند . در ادامه برخی از این روش های هوشمندانه را برای شما توضیح می دهم.

حال اگر برای طراحی سایت تک صفحه ای خود قدمی بر نداشته اید، لطفا با شماره تلفن های موجود در وب سایت دهکده وب تماس بگیرید . ما در شرکت طراحی و توسعه ی سایت دهکده وب با تیم پشتیبانی و مشاوره ی خود اماده ی کمک به شما هستیم .

از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
گرافیک در طراحی سایت فروشگاهی

گرافیک در طراحی سایت فروشگاهی

ظاهر و گرافیک در طراحی سایت فروشگاهی هم برای صاحبین ان و هم برای کاربران و مشتریان و بازدید کنندگان اهمیت زیادی دارد . زیرا اگر طراحی زیبایی ایجاد کنید باعث جذب بیشتر کاربران و بازدید های ان ها می شود . در این بخش می خواهیم در این باره به شما کمک کنیم . […]

طراحی سایت کارخانه

طراحی سایت کارخانه

واحدهای صنعتی اعم از کارخانه و کارگاه، یکی از مهم ترین مکان های شکل گیری و شکوفایی اقتصادی هر کشوری می باشند. صرف نظر از اینکه کارخانه شما در چه حوزه ای فعالیت می نماید، شما می توانید با مدیریت مناسب در قسمت های مختلف تولیدی، از تهیه مواد اولیه گرفته تا فروش محصولات، کار […]

انواع محتوا های ایمیل مارکتینگ بخش1

انواع محتوا های ایمیل مارکتینگ بخش1

ایمیل مارکتینگ یک فعالیت پر سود و پر بازده است . اما به شرطی که در ایجاد ان و در واقع در ایجاد کمپین ها مهارت و دقت و خلاقیت به خرج دهید . چیزی که کمپین ها را برای مخاطبان جذاب می کند محتوای ان ها است . انواع محتوا های ایمیل مارکتینگ زیاد […]

معرفی بهترین ویرایشگرهای HTML

معرفی بهترین ویرایشگرهای HTML

در این سال های اخیر صنعت فناوری پیشرفت ها و تغییرات بسیار زیادی را تجربه کرده است . برای بسیاری از این دست آورد ها نیاز به کدنویسان حرفه ای و متخصصی است که بتوانند به صورت درست و بهینه به کد نویسی بپردازند . داشتن یک خروجی خوب نیازمند کد نویسی درست و اصولی […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.