051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » بهینه سازی محتوا » تاثیر اینفوگرافیک در سئوی وب سایت بخش2
تاثیر اینفوگرافیک در سئوی وب سایت بخش2
بهینه سازی محتوا, سئو و بهینه سازی سایت, طراحی سایت, گرافیک سایت 6 ژانویه 2019

تاثیر اینفوگرافیک در سئوی وب سایت بخش2

پرستو بخشی پرستو بخشی

تاثیر اینفوگرافیک در سئوی وب سایت بخش2

در بخش اول این مقاله راجب به : اینفوگرافیک چیست ؟ و 5 تا از دلایلی که باعث تاثیر اینفوگرافیک در سئوی وب سایت می شوند را شرح دادیم . در این بخش از مقاله به ادامه ی مواردی که باعث تاثیر اینفوگرافیک در سئوی وب سایت می شود می پردازیم . اما قبل از ان یک توضیح کوتاه راجب به خوده اینفوگرافیک، این که به چه چیز هایی اینفوگرافیک می گویند می پردازیم .

اینفوگرافیک به نمایش تصویری اطلاعات و داده ها به صورت تصویری و گرافیکی را گفته می شود . یعنی اینفوگرافیک را با استفاده از عناصر بصری نظیر عکس، نمودار، نقشه و … می سازند و هدفی که اینفوگرافیک دارد این است به کمک تصویر، خیلی سریع و قابل درک پیامش را به کاربران انتقال دهد .

دلایل تاثیر اینفوگرافیک در سئوی وب سایت :

مواردی که در اینجا ذکر می شود نیمی از کل ان ها است در صورت تمایل به مطالعه و دیدن بخش اول این مقاله اینجا کلیک کنید .

 1. حداقل استفاده از متن
 2. استفاده از دکمه های اشتراک گذاری در انفوگرافیک ها
 3. چگونگی کار کردن سئو و اینفوگرافیک
 4. ابزار بازاریابی موثر
 5. کمک کردن به گسترش نام تجاری در بین کاربران اینترنتی
اینفوگرافیک

حداقل استفاده از متن

در واقع هدفی که از استفاده کردن اینفوگرافیک داریم این است که از متن کمتری در کارمان استفاده کنیم . پس برای حفظ سادگی و انتقال پیام، متن ها را به صورت خلاصه و تاثیر گذار و حداقل به کار ببرید . به گونه ای که در ارائه اطلاعات مشکلی وجود نداشته باشد و بیشترین تاثیر گذاری را داشته باشد .

انفوگرافیک

استفاده از دکمه های اشتراک گذاری در انفوگرافیک ها

استفاده کردن از دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی در وب سایتتان در زمانی که از اینفوگرافیک ها در صفحاتتان استفاده می کنید می توانید باعث محبوبیت هر بیشتر شما شود و حتی باعث ایجاد بک لینک می شود .

چگونگی کار کردن سئو و اینفوگرافیک

تمامی موارد گفته شده تاثیرات زیادی را در سئوی سایت شما دارند . در واقع از دیدگاه سئو، با وجود ارائه روش های نوین در طراحی ظاهر و محتوا گذاری سایت، اینفوگرافیک را هنوز هم یکی از موثر ترین روش ها برای ساخت بک لینک می داند . این کار به این صورت اتفاق می افتد که با استفاده از اشتراک گذاری تصاویر اینفوگرافیک توسط مخاطبین خود در شبکه های اجتماعی و دیگر وب سایت ها می توانید برای وب سایت خود بک لینک بسازید .

ابزار بازاریابی موثر

ممکن است شما هم با این موضوع رو به رو شده باشید که امروزه اینفوگرافیک به یک ابزار بازاریابی مهم برای کسب و کار های آنلاین تبدیل شده است . دلیل اصلی محبوبیت اینفوگرافیک این است که این روز ها مردم نسبت به یک قطعه ساده علاقه بیشتری نشان می دهند تا این که بخواهند مطالب طولانی را بخوانند .

همچنین با برسی جست و جو ها و رفتار کاربران به این موضوع پی بردیم که ان ها بیشتر علاقه مند به محتوای بصری و گرافیکی هستند . حتی گوگل هم این موضوع را به عنوان یکی از موضوعات داغ می داند که کاربران به اینفوگرافیک توجه بیشتری می کنند . بنابراین اگر جز صاحبان کسب و کار های آنلاین و بازاریابان هستید می توانید از اینفوگرافیک به عنوان یک ابزار موثر برای رسیدن به تعداد بالای ترافیک وب سایت خود استفاده نمایند .

اینفوگرافیک

کمک کردن به گسترش نام تجاری در بین کاربران اینترنتی

شما می تواند از طرح های گرافیکی برای انتقال اطلاعات مهم در مورد نام تجاری، محصولات و یا خدمات وب سایت خود استفاده کنید . در واقع برای انتقال هر اطلاعات مهمی می توانید از اینفوگرافیک استفاده کنید زیرا کاربر را درگیر خود می کند . به گفته کارشناسان بازاریابی اینترنتی و سئو، یک داده نمایی نه تنها می تواند باعث افزایش نام تجاری در بین کاربران شود بلکه ترافیک سایت را به طور قابل توجهی افزایش می دهد .

پس شما به قول معروف با استفاده از اینفوگرافیک در وب سایتتان یک تیرو چند نشان می زنید . در واقع تاثیر اینفوگرافیک در سئوی وب سایت باعث اتفاقات خوب برای بازدید سایت و ترافیک سایت و غیره می شود . توسط MDG مطالعاتی انجام شده است که نشان گر این موضوع بود :

بازاریابی محتوا که شامل عناصر بصری و گرافیکی هستند می توانند بیش از ۹۵ درصد تاثیر گذار تر نسبت به محتوای ساده مطالب وب سایت باشند و همچنین به منظور افزایش مخاطبان و ترافیک وب سایت استفاده می شود .

چند نکته برای طراحان گرافیک و اینفوگرافیک در وب سایت ها

اینفوگرافیک
 • اگر در حال تولید تصاویر گرافیکی و اینفو گرافیک برای وب سایت ها هستید باید به این نکته توجه کنید که هر محتوایی که در اینفوگرافیک ایجاد می کنید باید مناسب و مفید برای مخاطبان باشد و بیشترین تاثیر گذاری را داشته باشد .
 • محتوایی که ایجاد می کنید باید همیشه از منابع مطمئن و با کیفیت تهیه شود تا اعتبار اینفوگرافیک های شما افزایش یابد .

چرا اینفوگرافیک هنوز هم از نظر سئو موثر است ؟

 1. یک طرح گرافیکی نشان دهنده پیام خود به شیوه ای موثر است و همچنین می تواند توجه خوانندگان را حفظ کند
 2. طرح گرافیکی، زمانی که همراه با عناصر دیگر استفاده می شود، باعث افزایش رتبه سایت در نتایج موتور های جستجو می شود
 3. داده نمایی، موضوعات خسته کننده و پیچیده را بسیار ساده و قابل درک می سازد
 4. طرح گرافیکی زیبا، موثر و به خوبی ساخته شده یک تاثیر بزرگ در ذهن مخاطب در مورد وب سایت می گذارد
 5. با توجه به افزایش روزافزون فناوری و استفاده بیشتر مردم از گوشی های موبایل و تبلت ها برای استفاده از اینترنت و وب سایت ها، اینفوگرافیک یکی از موثر ترین راه ها برای رساندن مطلب به مخاطب گوشی های هوشمند و دیگر دستگاه ها می باشد

امیداوریم که از مطالب ارائه شده در زمینه ی تاثیر اینفوگرافیک در سئوی وب سایت راضی باشید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در زمینه ی تاثیر اینفوگرافیک در سئوی وب سایت می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
روش های کسب درامد از طراحی سایت قسمت3

روش های کسب درامد از طراحی سایت قسمت3

در این سری از مقالات قصد داریم 7 تا از بهترین روش های کسب درامد از طراحی سایت را که هر کسی، حتی بدون داشتن دانش تخصصی در این زمینه می تواند انجام دهد را خدمت شما معرفی کنیم . اگر همان طور که برایتان شرح می دهیم عمل کنید قطعا به نتیجه ی مطلوبی […]

آموزش نحوه ایجاد وب سایت چند زبانه با وردپرس

آموزش نحوه ایجاد وب سایت چند زبانه با وردپرس

داشتم یک وب سایت چند زبانه برای برخی از وب سایت ها سودآوری چشم گیری را داشته است . حتی برای برخی از وب سایت ها لازم و ضروری بوده است . مدیران وب سایت ها هر کدام بنا به دلایلی تصمیم می گیرند که یک وب سایت چند زبانه داشته باشند تا بتوانند کاربران […]

6 نمونه موفق در طراحی لوگو

6 نمونه موفق در طراحی لوگو

در دنیای امروز تمام افرادی که به نحوی خدماتی ارائه می دهند یا محصولاتی را می فروشند در پی طراحی لوگو هستند اما اکثر آنها نمی دانند که چه نکاتی را باید در طراحی لوگو رعایت کنند و به چه نمونه لوگو هایی باید توجه کنند و آنها را الگوی خود در طراحی قرار دهند […]

طراحی سایت فلت

طراحی سایت فلت

طراحی سایت فلت و متریال دیزاینی همیشه موضوع داغ و اصلی بحث هایی در خصوص طراحی سایت بوده است . با این که این دوتا سبک طراحی یکسانی دارند اما یکی از آن ها دارای طراحی معمولی است و دیگری دارای بهترین گزینه های بصری برای طراحی می باشد . طراحی سایت فلت در سال […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.