051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » بهینه سازی محتوا » اهمیت خلاصه نویسی در طراحی سایت
اهمیت خلاصه نویسی در طراحی سایت
بهینه سازی محتوا, طراحی سایت 1 ژانویه 2019

اهمیت خلاصه نویسی در طراحی سایت

پرستو بخشی پرستو بخشی

اهمیت خلاصه نویسی در طراحی سایت

همیشه در دنیای اینترنت و وب این کلمه ها و عبارات بودند که به ان ها معنی بخشیدن . فضای وب بدون محتوا هیچ معنایی ندارد . پس مطالب اهمیت ویژه ای دارد و در این شرایط هر چه در این زمینه مهارت بیشتری داشته باشید به موفقیت بیشتری هم خواهید رسید . در این مقاله قصد داریم تا به شما کمک کنیم تا در این زمینه قوی تر از قبل عمل کنید . یکی از مواردی که مطالب در دنیای وب دارند اهمیت خلاصه نویسی در طراحی سایت است .

اصول اصلی نوشتن در وب برای تاثیر گذاری بیشتر و موفقیت در کار این است که مطالب کوتاه و پر محتوا به کار ببرید . در این مقاله ما هر چیزی که در این زمینه یعنی خلاصه نویسی در طراحی سایت لازم دارید را برای شما شرح می دهیم . اگر موارد گفته شده در این مطلب را به درستی به کار بگیرید قطعا به موفقیت مد نظرتان خواهید رسید .

خلاصه نویسی در پاراگراف چگونه است ؟

در فضای وب بهتر است که حتما از خلاصه نویسی در طراحی سایت بهره ببرید . در واقع برای شما بهتر است که نوشته هایتان به صورت خلاصه و کوتاه باشد . عده ای ممکن است برایشان این سوال پیش اید که بهتر است در هر پاراگراف چند جمله حضور داشته باشند ؟

باید به شما بگوییم که در هر پاراگراف بهتر است دو تا سه جمله و نهایتا چهار جمله ان هم به صورت کوتاه حضور داشته باشند . بهتر است برای کار دنبال دلیل منطقی نباشید چون دلیل منطقی وجود ندارد . دلیل ان تنها به کاربران و بازدید کنندگان وب سایت ها بر می گردد . به صورتی که کاربران از مطالعه ی پاراگراف های طولانی خسته می شوند و همچنین از خواندن مطلب شما فراری می شوند .

اما این موضوع به این منظور نیست که اگر به جمله ی طولانی بر خورد کردید باید حتما ان را کوتاه کنید . برخی از جملا باید اندازه ی خود را حفظ کنند و گرنه معنی محتوای خود را از دست می دهند و زیبا نیستند . اما در کل جکلات کوتاه در زمان خواندنشان حس بهتری به کاربران القا می کند و راحت تر و دل چسب تر است .

 خلاصه نویسی در طراحی سایت

نکته ای جالب در خلاصه نویسی در طراحی سایت

زمانی که تصمیم می گیرید این کار در وب سایتتان عملی کنید ممکن است در ابتدای کار کمی احساس بدی به شما دست بدهد . ممکن است احساس کنید که جملات شما به صورت بریده بریده هستند و بی معنی شدند . حتی این که پاراگراف ها به صورت نمیه تمام مانده اند و ناقص به نظر می رسند . اما هیچ اشکال ندارد این روش خلاصه نویسی در طراحی سایت باعث می شود که نوشته ی شما خوانا تر و جذاب تر به نظر برسد .

در واقع این کار از چندین جهت اهمیت دارد . خلاصه نویسی در طراحی سایت نه تنها باعث جذب کاربر برای مطالعه ی مطلب می شود بلکه چشم او را نیز خسته نمی کند . پس می توان که خلاصه نویسی در طراحی سایت برای امنیت چشمان کاربران نیز مهم است . این مقوله ای که گفته شد ممکن است پیش پا افتاده باشد اما مطمون باشید که نتایج خوبی را به دنبال خواهد داشت . زیرا خواننده در فضای وب معمولا سریع صفحات را اسکن می کند و اگر چیزی را که می‌ خواهد پیدا نکند به سرعت صفحه را ترک می کند بنا براین باید در وب تا حد امکان خلاصه نوشت .

یک نظریه ی مهم در مورد خلاصه نویسی در طراحی سایت

یک نظریه در این مورد وجود دارد که یک مثال خوب به شمار می رود . نظریه ی لیسی سلرز که می گوید :

جملات بلند شانس کمتری برای خوانده شدن دارند در این گونه مواقع جملات بلند اغلب گرفتار ساختار خود می شود . ان هم به طوری که برای درک کامل مفهوم جمله لازم است جمله دوباره خوانده شود .

یک استاد روزنامه نگاری که در دانشگاه های فلوریدا تدریس می کرد به نام مالیندی مک آدامز در این باره می گوید که یک پاراگراف صد کلمه ای روی یک صفحه وب کاملا بلند به نظر می رسد . پاراگراف های بلند این پیام را به خواننده می‌ دهند : ” خواندن این مطلب نیازمند تلاش است ” در واقع نویسنده پیش بینی کرده است که شما وقت اضافه زیادی دارید . بشینید و مدتی آن را بخوانید اما پاراگراف های کوتاه پیام متفاوتی می دهد خواندن آن آسان است .

blog

پژوهش در زمینه ی خلاصه نویسی در وب

دکتی به نام جیکوب نیلسون یک پژوهش را در این زمینه انجام داد . نتیجه ی این پژوهش این بود که خواندن متن ها از این نمایشگر های کامپیوتر و موبایل حدود ۲۵ درصد کمتر از خواندن از روی کاغذ است . در واقع مکاربران وقتی متن های وب را مطالعه می کنند احساس خوبی ندارند در نتیجه مخاطبان نمی‌ خواهند مدت طولانی روی صفحه نمایش کامپیوتر مطالعه کنند . پس شما باید چه کاری انجام دهید که رضایت کاربران را جلب کنید .

راهکار این است که شما باید ۵۰ درصد کمتر متن بنویسید نه فقط ۲۵ درصد کمتر . چون که مسئله ی اصلی سرعت خواندن کاربران نیست بلکه احساس خوب داشتن هم مسئله مهمی است . ما همچنین این را می‌ دانیم که کاربران دوست ندارند صفحه های وب را بالا و پایین کنند این هم یک دلیل دیگر برای کوتاه نوشتن در وب می باشد .

نکات مهم در مورد مطالعه ی وبلاگ ها

شخصی به نام دارن روز تصمیم گرفت تا در این زمینه یک مطالعه و برسی روی وبلاگ ها انجام . وی ۳۵۰ وبلاگ مختلف را مورد برسی قرار داد و به این نتیجه رسید که هر خواننده به طور متوسط ۹۶ ثانیه در یک بلاگ می ماند و دو نکته ی مهم در این زمنیه وجود دارد . ان هم این است که این زمان تقریبا ارتباطی به تعداد خوانندگان وبلاگ ندارد و به جز درصد کوچک از وبلاگ های پر بیننده در این مطالعه در در بقیه وبلاگ ها زمان متوسط نزدیکی همان ۹۶ ثانیه بوده است .

نکته ی دیگر این است که در وبلاگ هایی که امکان یادداشت گذاشتن توسط کاربران وجود دارد، کاربران و خواننگان نیز در ان وب سایت ها به مدت بیشتری حضور دارند . هر چند که این مطالعه غیر رسمی در اواخر سال ۲۰۰۳ انجام شده است اما به نظر می‌ رسد رفتار خوانندگان وبلاگ فارسی در حال حاضر نیز چندان تغییر نکرده باشد .

امیداوریم که از مطالب ارائه شده در زمینه ی اهمیت خلاصه نویسی در طراحی سایت راضی باشید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید . در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در زمینه ی اهمیت خلاصه نویسی در طراحی سایت می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
بازاریابی  اینفلوئنسر  چیست ؟

بازاریابی اینفلوئنسر چیست ؟

بازاریابی اینفلوئنسر در حال حاضر نوعی بازاریابی آنلاین است .افراد زیادی هستند که واقعاً نمی دانند بازاریابی تأثیرگذار چیست. بهتر است بگوییم بسیاری از افراد اولین بار که با این عبارت روبه رو میشوند بسیار تعجب میکنندکه ، “بازاریابی تأثیرگذار چیست؟” مرکز بازاریابی اینفلوئنسر اکنون یک وب سایت مستقر با صدها مقاله در مورد پیچیدگی […]

طراحی سایت خیریه

طراحی سایت خیریه

طراحی سایت خیریه به منظور ارتقا و بهبود بخشیدن به امور خیریه است که به واسطه ی ایجاد کردن ارتباط قوی تری میان مسئولین و مدیران خیریه است . افرادی که نیاز به کمک دارند به دنبال فضا هایی برای دریافت کمک ها می باشند و خیریه ها فضای مناسبی خواهند بود که افراد به […]

نکات پولساز در ایمیل مارکتینگ بخش چهارم

نکات پولساز در ایمیل مارکتینگ بخش چهارم

در سه بخش قبلی این مطلب برای شما بخشی از نکات ایمیل مارکتینگ را توضیح دادیم اما به علت حجم زیاد مطلب و این که نکته ای حذف نکنیم مقاله ی ی ” نکات پولساز در ایمیل مارکتینگ ” را در چهار بخش برای شما آماه کرده ایم . امیدواریم که با مطالعه ای مطلب […]

نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت (2)

نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت (2)

اغلب افراد تصورشان از سئوی سایت این است که بعد از این که کار های مربوط طراحی سایت را که انجام دادند می توانند با نصب یک افزونه تمام کار های سئوی وب سایتشان را انجام دهند . اما متاسفانه همچین رفتار هایی باعث وجود امدن تعداد زیادی وب سایت در فضای اینترنت شده است […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.