051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » افزایش امنیت سایت » بهترین افزونه های امنیتی در وردپرس بخش2
بهترین افزونه های امنیتی در وردپرس بخش2
افزایش امنیت سایت, افزونه های وردپرس, طراحی سایت 10 ژانویه 2019

بهترین افزونه های امنیتی در وردپرس بخش2

پرستو بخشی پرستو بخشی

بهترین افزونه های امنیتی در وردپرس بخش2

همان طور که در بخش اول هم گفته شد، امنیت وب سایت ها بسیار حائز اهمیت است . همچنین با در نظر گرفتن این که اکثر این وب سایت هایی که کاربران ما از ان ها استفاده می کنند، وردپرس است ، پس باید با کمک گرفتن از پلاگین هایی که ارائه می دهد امنیت ان ها را بالا ببریم . در این مقاله به بهترین افزونه های امنیتی در وردپرس می پردازیم تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید .

در دنیای امروز که حریم خصوصی جز مهم‌ ترین مسائل روز شده به طوری که حتی بزرگ ترین شرکت‌ های فناوری هم لطمه‌ های جبران ناپذیری از این مسئله خوردند، توجه به امنیت سایت از مهم‌ ترین مسائل خواهد بود . بنابراین توجه به امنیت در سایت مسئله مهمی هست که می تواند کسب و کار شما را متضرر کند و اگر حسابی به ان توجه نکنید نه تنها با مشکلات نرم افزاری، بلکه مشکلات حقوقی و این چنینی هم رو به‌ رو خواهید شد . پس اگر به دنبال افزایش امنیت در وردپرس هستید، تا انتهای این مقاله همراه باشید تا به معرفی بهترین افزونه های امنیتی در وردپرس بپردازیم .

معرفی بهترین افزونه های امنیتی در وردپرس

در این بخش از مطلب می خوانیم :

  1. امنیت وردپرس با افزودن پرسش و پاسخ
  2. امنیت وردپرس با استفاده از کپچا
  3. امنیت وردپرس با محدود کردن تعداد دفعات ورود
  4. امنیت وردپرس با تغییر آدرس صفحه ورود
امنیت وردپرس با افزودن پرسش و پاسخ

امنیت وردپرس با افزودن پرسش و پاسخ

این موضوع کمی شباهت به فعال سازی تایید دو مرحله ای برای ورود دارد . اما تفاوت هایی با یک دیگر دارند . برای مثال، در این عملیات کاربران به جای وارد کردن کد تایید که در هر بار تغییر می کند باید پاسخ سوالی را که از قبل برای ورود در وردپرس انتخاب کرده بودند را وارد کنند . اجازه دهید تا این توضیحات را با یک مثال برایتان بهتر شرح دهد .

دقت کنید که شما می توانید در بخش تنظیمات افزونه ی وردپرس چند سوال را به عنوان پرسش و پاسخ امنیتی انتخاب کنید . ممکن است با خودتان بگویید که چه سوال هایی باید باشد ؟ در ادامه چند نمونه از این سوال ها را برای شما شرح می دهم :

  • اولین مدرسه‌ ای که در آن درس خواندید چه بود ؟
  • اولین سایتی که داشتید چه بود ؟
  • نام صمیمی‌ ترین دوست شما چیست ؟
  • رنگ مورد علاقه شما چیست ؟
  • و …

خب تا این جای کار شما سوالات را طراحی کردید و قرار دادید . حال کاربران یکی از ان ها را برای خود انتخاب می کند و برایش جوابی قرار می دهد . بعد از ان هم، هر بار که قصد ورود در وردپرس داشته باشند علاوه بر نام کاربری و رمز عبور، سوالی امنیتی از ان ها درخواست می شود که باید جوابی که از قبل مشخص شده است را برای ان وارد کنند .

امنیت وردپرس با استفاده از کپچا

امنیت وردپرس با استفاده از کپچا

شاید تا به حال این را نمی دانستید که بیشترین حملات و خطر هایی که وب سایت شما را تهدید می کند از کجا است ؟

جالب است که بدانید بیشترین حملات از طریق فرم ها صورت می گیرد . برای مثال فرم نظرات و فرم ورود در وردپرس و غیره . در واقع محلی که کاربران این امکان برایشان وجود دارد که داده هایی را به وب سایت شما وارد کنند . حال اتفاق وقتی بد تر می شود که این حملات از سمت کاربر واقعی نیست و به صورت DDOS توسط بات‌ هایی انجام می شود .

این بات ها قادر هستند با سرعت بیشتر و به دفعات خیلی زیاد این کار را تکرار کنند . تنها راه جلو گیری از این دست اتفاقات استفاده از کپچا است . زیرا تا امروز بات ها نتوانسته اند ان ها را بخوانند . بنابراین به شما توصیه می کنیم که با اضافه کردن کپچا در وردپرس یک تاییدیه قبل از ارسال فرم قرار دهید که اجباری است .

امنیت وردپرس با محدود کردن تعداد دفعات ورود

امنیت وردپرس با محدود کردن تعداد دفعات ورود

یکی از کار هایی برای افزایش امنیت وب سایت خود می توانید انجام دهید این است که تعداد دفعات ورود به وب سایت را توسط کاربرانتان محدود کنید . وردپرس به خودی خود این گونه عمل نمی کند . یعنی خودش قادر به این نیست که به صورت پیش فرض تعداد دفعاتی که کاربران قادر به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور هستند را محدود کند . بنا بر این شما نیاز به پلاگین هایی دارید که این کار را برای شما انجام دهند . شما می توانید با استفاده از افزونه محدودیت در تعداد دفعات ورود این قابلیت را پیاده سازی کنید .

در واقع با این کار می توانید مشخص کنید که، مثلا اگر تا 4 بار رمز و نام کاربری اشتباه وارد شود، اکانت کاربر برای این IP، که تلاش برای ورود در وردپرس داشته است، برای مدت زمانی که مشخص می کنید محدود شود . در این صورت کاربری که برای ورود در وردپرس تلاش کرده بعد از 4 بار تلاش برای مدتی که مشخص کردید بلاک شده و حتی با وارد کردن رمز و نام کاربری درست هم تا زمانی که IP از بلاک خارج نشده قادر به ورود در وردپرس نخواهد بود .

امنیت وردپرس با تغییر آدرس صفحه ورود

امنیت وردپرس با تغییر آدرس صفحه ورود

لازم به ذکر است که وردپرس خودش به صورت پیش فرض با استفاده از ادرس‌ های wp-login.php و wp-admin در دسترس است . شما می توانید با اضافه کردن این دو ادرس به انتهای ادرس دامنه ی یک سایت وردپرسی، می توانید به صفحه ی ورود در وردپرس دسترسی پیدا کنید . اما به صورت پیش فرض تنظیماتی برای تغییر ادرس ورود در وردپرس در نظر گرفته نشده است که بشود صفحه ی ورود را شخصی سازی کرد و از ادرس دلخواه در صفحه ورود به وردپرس استفاده کرد .

پس به شما توصیه می کنیم که از افزونه‌ های تغییر ادرس ورود که یکی از بهترین افزونه های امنیتی در وردپرس ” WPS Hide Login “ است استفاده کنید . افزون هایدیگری نیز وجود دارد که هر کدام از این افزونه‌ ها امکانات متفاوتی را در اختیارتان قرار می دهند .

امیداوریم که از مطالب ارائه شده در زمینه ی بهترین افزونه های امنیتی در وردپرس راضی باشید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در زمینه ی بهترین افزونه های امنیتی در وردپرس می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
بهبود جایگاه سایت در گوگل

بهبود جایگاه سایت در گوگل

با پیشرفت تکنولوژی و علم و فناوری و هجوم کاربران به بستر گسترده ی اینترنت و همچنین اینترنتی شدن کار ها موضوع طراحی سایت اهمیت ویژه ای یافت . صاحبین کسب و کار ها با طراحی سایتی با کیفیت در فضای اینترنت خودشان و محصولاتشان را معرفی میکنند . اما موضوع مهم تری که وجود […]

قوانین طراحی بیلبورد موثر

قوانین طراحی بیلبورد موثر

مدت طولانی است که تابلو های تبلیغاتی کنار بزرگ راه ها و جاده ها مشاهده میشوند و آنها سالیان زیادیست که راه اندازی شده اند و تنها هدف آنها تبلیغاتبرای صاحبان مشاغل و ارائه دهندگان خدمات است با اینکه از زمان ایجاد این بیلبورد ها میگذرد اما هنوز هم افراد زیادی برای تبلیغات سراغ آنها […]

طراحی سایت اموزشگاه رانندگی بخش3

طراحی سایت اموزشگاه رانندگی بخش3

طراحی سایت اموزشگاه رانندگی می تواند مزایای زیادی را هم برای کاربران و مراجعه کنندگان و هم برای صاحبین وب سایت ها و اموزشگاه ها داشته باشد . امروزه ما نمی توانیم وجود اینترنت و وابستگی زندگیمان را به ان انکار کنیم . تنها می توانیم خودمان را با ان همراه کنیم و حتی از […]

طراحی سایت گالری عکاسی

طراحی سایت گالری عکاسی

یک هنرمند در هر نقطه ای از جهان که باشد زمانی که یک اثر هنری را خلق می‌ کند بزرگترین خواسته اش این است که اثرش را تمام دنیا ببینند و بشناسند . زمانی این نظر غیر قابل تصور و دست یافتنی بود . اما امروزه بستر گسترده ی اینترنت بر هیچ کس پوشیده نیست […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.