051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » الگوریتم Mobilegeddon
الگوریتم Mobilegeddon
سئو و بهینه سازی سایت 7 آگوست 2018

الگوریتم Mobilegeddon

پرستو بخشی پرستو بخشی

الگوریتم Mobilegeddon

جدیدترین الگوریتمی که از طرف گوگل معرفی شده،  الگوریتم Mobilegeddon است. مهم ترین هدف الگوریتم Mobilegeddon حذف تمامی وب سایت هایی است که قابلیت نمایش بر روی موبایل و تبلت ها را نداشته باشند. اگر میخواهید که سایت شما جز این گونه سایت ها نباشد یعنی توسط موبایل و تبلت دیده شود، باید این امکانات را فراهم نمایید:

  • سایت شما باید دارای طراحی ای واکنش گرا یا اصطلاحا ریسپانسیو باشد
  • از فایل ها یا ابزار هایی مثل فلش که برای موبایل ها و تبلت ها کاربرد ندارد استفاده نشود
  • تعیین اندازه متن ها به طوری که خوانا بوده و نیازی به بزرگ نمایی نداشته باشند
  • قراردادن لینک های صفحاتتان در فاصله ای که کاربران بتوانند به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند
  • ربات گوگل باید قابلیت دسترسی صد درصدی به فایل های css و js شما داشته باشد.

الگوریتم Mobilegeddon

 

لازم به ذکر است که آن دسته از دوستان برنامه نویسی که قصد طراحی سایت برای موبایل به جای نسخه واکنش گرا را دارند باید این نکته به آنها بگوییم که با دو مسئله روبه رو میشوند که مشکل ایجاد میکند:

1.عکس ها قابلیت بزرگنمایی خود را از دست میدهند.

2. با مشکل duplicate content روبرو خواهند شد. که در واقع اینها اهمیت ویژه ای برای گوگل دارند.

در فوریه سال 2014 گوگل اعلام کرد که الگوریتم Mobilegeddon را در 21 آوریل راه اندازی خواهد کرد. به دنبال این خبر منتشر شده از شرکت گوگل در شبکه های اجتماعی سروصدای زیادی به پا شد. علت ایجاد این تنش  ها را میشود بیانیه گوگل دانست که گفته بود این الگوریتم باعث تغییر و تحول بسیار زیادی خواهد شد و بر روی رتبه های سایت هم تاثیر گذار است.

گوگل در 21 آوریل 2015، به‌روزرسانی mobile-friendly را گسترش داد که به‌سرعت چندین نام مستعار گرفتmobilepocalyse، mopocalypse ، mobocalypse و… . ولی درنهایت به “Mobilegeddon” معروف شد.

 

الگوریتم Mobilegeddon

 

شرکت portent یکی از فعالان حوزه سئو، ازمایشی را انجام داد. در این ازمایش  25 هزار سایتی که از لحاظ سایت های ALEXA و Majestic Million جز برترین ها بودند را در همان سال تست کرد و به نتایج عجیبی  رسید. نتایج حاکی از حذف 10 هزار سایت در این ازمایش بود. هرچند که این یک امتحان  بزرگ برای صاحبان کسب و کار است ولی این کار باعث بهبود سطح کیفی اینترنت و گشت و گذار راحت تر در اینترنت می شود.

حالا برای اینکه دچار این مشکل نشویم اول باید سایت خود را از طریق موبایل در گوگل جستجو کنیم تا ببینیم از لحاظ گوگل Mobile-Friendly هست یاخیر.

حالا پس از اینکه این بررسی ها  را انجام دادید و تغییرات لازم رو در سایتتان اعمال کردید باید سایتتان رو از نظر سرعت تست کنید که یک فاکتور  بسیار مهمی است که برای این کار ما تست سرعت موبایل رو به شما پیشنهاد می دهیم که برای خود گوگل است.

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
طراحی سایت کیف و کفش

طراحی سایت کیف و کفش

امروزه با همه گیر شدن اینترنت بسیاری از کار ها اسان شده است. افراد روزانه زمان قابل توجهی را در اینترنت میگذرانند و ترجیحا اکثر کار های خود را از طریق ان انجام میدهند. درصد بسیار زیادی از فعالیت های انلاین کاربران شامل خرید کردن کالا ها میشود، مثلا مواد غذایی، لوازم ارایشی بهداشتی، اوازم […]

طراحی سایت اموزشگاه زبان

طراحی سایت اموزشگاه زبان

طراحی سایت اموزشگاه زبان برای هر اموزشگاه در هر سطحی که باشند، قطعا در راستای معرفی کلاس ها و خدمات اموزشی خودشان نیاز به وب سایت دارند . طراحی سایت اموزشگاه زبان یک محیط مناسب است که می تواند معرف سابقه و فعالیت ها و مزیت های اموزشگاه شما در میان رقبایش باشد . علی […]

قوانین طراحی سایت مدرن قسمت1

قوانین طراحی سایت مدرن قسمت1

در این که هر کسب و کاری در حال حاضر به یک وب سایت برای ارتقای شغلی خود و پیشرفت بیشتر نیاز دارد شکی نیست اما هر نوع وب سایتی هم جواب گوی این نتیجه ی خوشایند نیست . طراحی وب سایت در این مسیر می تواند گام نخست باشد و در ادامه شما باید […]

طراحی سایت نمایشگاه پوشاک

طراحی سایت نمایشگاه پوشاک

امروزه با همه گیر شدن اینترنت بسیاری از کار ها اسان شده است . افراد روزانه زمان قابل توجهی را در اینترنت می گذرانند و ترجیحا اکثر کار های خود را از طریق ان انجام می دهند . درصد بسیار زیادی از فعالیت های انلاین کاربران شامل خرید کردن کالا ها می شود، مثلا مواد […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.