051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » بازاریابی دیجیتال » چگونه اعتماد مشتریان برای تجارت الکترونیک جلب کنیم ؟
چگونه اعتماد مشتریان برای تجارت الکترونیک جلب کنیم ؟
بازاریابی دیجیتال 22 جولای 2020

چگونه اعتماد مشتریان برای تجارت الکترونیک جلب کنیم ؟

افسانه آشفته افسانه آشفته

چگونه اعتماد مشتریان برای تجارت الکترونیک جلب کنیم ؟

اینکه شما در تجارت الکترونیک خود موفق به کسب اعتماد مشتریان خود شوید امری ضروری به حساب می آید…امروزه به دلیل کلاهبرداری های زیادی که از روش های مختلفی در حال انجام است…اینکه شما بتوانید اعتماد مشتری خود را به دست آورید تا بعد از بازدید از سایت شما بدون هیچ تردیدی اقدام به خرید از سایت شما کند موفقیت شما تضمین شده است شما علاوه بر این می توانید رضایت آنها را نیز در تجارت الکترونیک خود به دست آورید و این کار ها را می توانید به روش های مختلفی انجام دهید…از جمله افزایش کیفیت محصولات خود و چند مورد دیگر که آنها را در ادامه بیان می کنیم

تجارت الکترونیکی روند امروزی است

در واقع ، خرید آنلاین را امروزه همه در حال انجام دادن آن هستند…و کسی از این قافله عقب نمانده همگی سر در عقب نماندن از این روند دارند از مشتری تا فروشندگان در این قافله تلاش می کنند…مشتریان برای انجام خرید آسان تر و فروشندگان برای عقب نماند از کسب و کار و فروش بیشتر خود وارد دنیای اینترنتی شده اند قشر بیشتری از خریداران تجارت الکترونیک را جامعه جوان انجام می دهند…زیرا آنها با این دیجیتال رشد کرده اند و با آن خو گرفته اند به همین دلیل بیشتر کار های خود را از جمله خرید هایشلان را با اینترنت انجام می دهند

رقابت گسترده ای در تجارت الکترونیک

تجارت

رقابت گسترده ای که در بازار وجود دارد برای فروشندگان مشکلاتی را ایجاد می کند…ایننمشکلات می تواند تا حدود ی مبنی بر این باشد که دیگر رقبلان آنها محصولات خود را با سود پایین تر می فروشند…و خریداران نیز به سراغ اجناسی با قیمت پایین تر می روند…و این روند امری طبیعی به شمار می رود…در بازار تجارت الکترونیک مصرف کنندگان امروزی می توانند محصولات و قیمت ها را به راحتی آنلاین مقایسه کرده و بررسی ها را بخوانند تا ببینند مشتریان واقعی چه فکری می کنند… برای پیشرفت در چنین شرایط رقابتی ، شما باید واقعاً اعتماد آنلاین به برند خود با مشتریان برقرار کرده…و روابط مثبت مشتری را حفظ کنید.

سنگ بنای روابط مشتری در بازار تجارت الکترونیک

اعتماد ، سنگ بنای روابط مشتری در بازار تجارت الکترونیک است…در مقایسه با خرید داخل فروشگاه ، مصرف کنندگان هنگام خرید آنلاین به دلایل مختلف با عدم اطمینان بیشتری روبرو می شوند:

  1. برخی از مصرف کنندگان وقتی اطلاعات شخصی خود را بصورت آنلاین می دهند نگران مسائل مربوط به امنیت کارت و اعتباری هستند.
  2. آنها نمی توانند محصولات را از نظر جسمی مشاهده یا لمس کنند. بعضی اوقات محصولاتی که دریافت می کنند ، آن چیزی که انتظار داشتند نیست.
  3. آنها باید منتظر بمانند تا محصولات پس از سفارش برای آنها تحویل داده شود.

اما چگونه اعتماد آنلاین را با مشتری ایجاد می کنید؟ براساس تجربیات تحقیق و مشاوره خودم ، می خواهم پیشنهادات زیر را مطرح کنم.

از امنیت و حریم خصوصی داده های مشتریان خود محافظت کنید.

طبق مصاحبه هایی که با خریداران انجام شده …و از آنها پرسیده شده که چگونه آنها تعیین می کنند که به یک فروشنده آنلاین اعتماد کنند یا نه…بیشترین پاسخ به این سؤال مربوط به مباحث امنیتی و حریم خصوصی بود…مصرف کنندگان می خواهند اطمینان حاصل كنند كه از اطلاعات شخصی آنها به ویژه اطلاعات كارت اعتباری محافظت می شود… آنها نمی خواهند شماره کارتهای اعتباری آنها به سرقت برود.

تجارت

برخی از مصرف کننده گان از سایت هایی که به آنها اعتماد دارند و آنها را می شناسند اقدام به خرید می کنند…و به دیگر سایت ها را اعتماد ندارند…شما برای محافظت از داده های مشتریان خود می توانید اعمال زیر را انجام دهید…می توانید از یک پلت فرم تجارت الکترونیکی قابل اعتماد استفاده کنید …نرم افزار امنیت سایبری را اتخاذ کرده و به کارمندان خود در مورد بهترین شیوه های امنیت سایبری و حفظ حریم خصوصی آموزش دهید.

مطابق انتظارات محصول مشتریان خود عمل کنید.

اطلاعات دقیقی در مورد محصولات و زمان تحویل تهیه کنید…و آنها را در اختیار مشتریان خود قرار دهید تا آنها به شما اعتماد کنند…و دوباره نیز از شما خرید کنند و این قول هایی را که در مورد محصول داده اید را به کارمندان خود بسپارید…مدام چک کنند تا اطمینان حاصل کنند که انتظارات مشتریان با کالای دریافت شده مطابقت دارد…به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید جزئیات مربوط به مواد ، اندازه و دستورالعمل های مراقبت از وسایل لباس را ارائه دهید…برای الکترونیک می توانید دستورالعمل هایی را برای استفاده از ویژگی ها و توابع ارائه دهید.

علاوه بر این ، تصویر باید محصول را تا حد امکان دقیق ارائه دهد…اگر تصویر محصول بزرگ شده است به جای نشان دادن اندازه واقعی محصول (مانند آویز) جزئیات را نشان می دهد ، باید این را در صفحه محصول قرار دهید…تا مشتریانتان نیز این مسئله را بدانند… همچنین می توانید فیلم های محصول را در وب سایت شرکت خود و سایت های رسانه های اجتماعی برای برخی از دسته بندی محصولات ، مانند محصولات فناوری و الکترونیک ارسال کنید…فیلم ها می توانند به مشتریان شما حس بهتری از ویژگی های محصولات و نحوه استفاده از آنها دهند.

تقویت کلمه الکترونیکی مثبت برای مار خود .

تجارت

مصرف کنندگان امروزی برای گرفتن تصمیمات خود به نظر دیگران توجه زیادی دارند…بعضی از آنها کامل متکی به نظر دیگران هستند…همانطور که در این مقاله گفتیم ، مصرف کنندگان ممکن است برای ارزیابی رتبه بندی شرکت یا محصولات ، به سایت های بررسی مشاغل مراجعه کنند…یا از دوستان رسانه اجتماعی خود برای توصیه‌های محصول بخواهند…بسیاری از مصرف کنندگان ترجیح می دهند به نظرات دوستان و سایر مصرف کنندگان نسبت به تبلیغات اعتماد کنند…بنابراین ، شما باید eWOM مثبت خود را با ارائه محصولات یا خدمات با کیفیت بالا ، تعامل با مشتریان و ارائه خدمات مؤثر به مشتری از طریق کانالهای ترجیحی مشتری تقویت کنید…بررسی و رتبه بندی مثبت آنلاین می تواند به شما در ایجاد اعتماد آنلاین با مصرف کنندگان کمک کند.

طراحی وب سایت خود را بهبود بخشید.

مصرف کنندگان احساس می کنند سایت های ضعیف سازمان یافته قابل اعتماد نیستند…بنابراین باید مطمئن شوید که وب سایت شرکت شما حرفه ای ، به روز و به خوبی سازمان یافته است…سایت شما باید این امکان را داشته باشد که مشتریان آنلاین خود به راحتی بتوانند در سایت تجارت الکترونیکی شما حرکت کنند…و محصولات مورد نیاز خود را پیدا کنند… شما باید محصولات خود را به روشی سازمان یافته ارائه دهید و اطلاعات دقیق و فعلی درباره آنها را ارائه دهید…وب سایت خود را مرتباً برای پیوندهای مرده بررسی کنید و آنها را حذف کنید…تا اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعاتی که مشتریان در سایت شما پیدا می کنند به روز است.

5- روی بازاریابی محتوای خود کار کنید.

محتوای پست های شما باید اصلی ، به روز ، آموزنده ، آموزشی و مرتبط با مخاطبان شما باشد…با داشتن محتوای معتبر ، می توانید رهبری فکری خود را در صنعت خود نشان دهید ، اعتبار شرکت خود را ارتقا داده و اعتماد مخاطبان خود را برای سازمان خود بسازید… هرگز مقالات وب سایت های سازمان های دیگر را سرقت ادبی نکنید… شما باید به حق چاپ سایر شرکت ها و مالکیت معنوی نویسندگان اصلی احترام بگذارید…اگر مخاطب شما متوجه شود ، نقض بزرگی از اعتماد خواهد بود… محتوای اصلی قوی قطعاً می تواند به شما در ایجاد اعتماد آنلاین با مخاطبان اصلی خود کمک کند.

در پایان… اعتماد یکی از مهمترین عوامل روابط مشتری در محیط آنلاین است… این ضروری است که شرکت تجارت الکترونیکی شما با محافظت از امنیت و حفظ حریم خصوصی داده های مشتریان…اعتماد به نفس مشتریان… واقعی ترین انتظارات مشتریان …، تقویت eWOM مثبت … ارتقاء کیفیت وب سایت تجارت الکترونیکی شما …استفاده از محتوا… اعتماد آنلاین را برای مخاطبان خود ایجاد کند.

به اشتراک بگذارید!
افسانه آشفته

افسانه آشفته

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
تاریخچه طراحی سایت بخش 2

تاریخچه طراحی سایت بخش 2

در بخش اول راجب به ظهور اینترنت و به دنبال ان نیز شروع عصر طراحی سایت صحبت کردیم . همچنین راجب به جنگی که بین جنگ ماکروسافت و Netscape رخ داده بود توضیحاتی را ارائه دادیم . در کل قصد ما از نوشتن این دو مطلب این بود که شما را بیشتر با تاریخچه طراحی […]

تفاوت های گرافیک وب سایت با گرافیک چاپ . قسمت اول

تفاوت های گرافیک وب سایت با گرافیک چاپ . قسمت اول

گرافیک به معنی ترسیم و نگارش است و به معنای آنچه مربوط به طرح زدن و طراحی است، می شود، استفاده از رنگ ها، فرم ها یا همان اشکال و استفاده از فونت ها و نوشتار ها و همچنین استفاده از تصاویر آماده، همان چیزی است که گرافیک را به وجود می آورد . گرافیک […]

طراحی سایت حمل و نقل باری

طراحی سایت حمل و نقل باری

امروزه بسیاری از مشکلات ما با پیشرفت تکنولوژی و اینترنت حل شده است. وقت ان رسیده است اکثر مشاغل به سمت فضای مجازی و کسب و کار اینترنتی روی بیاورند. پیدا کردن یک شرکت حمل و نقل باری با استفاده از روش های سنتی بسیار سخت و طاقت فرساست. اما با داشتن یک سایت حمل […]

اهداف ایمیل مارکتینگ چیست ؟

اهداف ایمیل مارکتینگ چیست ؟

از ان جایی که کسب و کار ها اینترنتی شدند پس تبلیغات برای افزایش فروش ان ها نیز باید اینترنتی باشد . در اینجا با مقوله ای به نام بازاریابی اینترنتی یا همان دیجیتال مارکتینگ رو به رو می شویم که شیوه های زیادی را شامل می شود . یکی از این شیوه های ان […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.