051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » نرم افزار کاربردی » معرفی نرم افزار آموزشی
معرفی نرم افزار آموزشی
نرم افزار کاربردی 18 جولای 2020

معرفی نرم افزار آموزشی

افسانه آشفته افسانه آشفته

معرفی نرم افزار آموزشی

نرم افزار های زیادی در اطراف ما و توسط شرکت ها و افراد مختلف هر روزه مورد استفاده قرار می گیرند و ساخته می شوند اما این نرم افزار ها چگونه ساخته می شوند ؟ تا چه میزان نیاز های ما را حل می کند ؟ به چند دسته تقسیم می شوند ؟ در این نوشته قرار است نکاتی را راجع به نرم افزار جامع بگوییم معرفی کنیم منشأ نرم افزار را ذکر کرده ایم ابتدا به سراغ معرفی نرم افزار جامع برویم

معرفی نرم افزار مرجع

مرجع

برای معرفی نرم افزار مرجع باید بگوییم نرم افزاری است که پس از چاپ فرم های مرجع چاپ از جمله موارد زیر گسترش می یابد :

  • فرهنگ لغت
  • فرهنگ لغت ترجمه
  • دائرالمعارف
  • اصطلاحنامه
  • اطلس تقلی

مانند منابع چاپی ، نرم افزارهای مرجع هم می توانند یک دامنه عمومی باشند و هم خاص. و اغلب شامل نقشه ها و تصویر سازی ها و همچنین کتاب شناسی و آمار می شوند. نرم افزار مرجع ممکن است شامل محتوای چندرسانه ای از جمله انیمیشن ها ، صدا و فیلم باشد که بیشتر یک مفهوم را نشان می دهد. نرم افزار مرجع خوب طراحی شده با استفاده از قابلیت های جستجوی جستجو و لینک های نرم افزاری ، قابلیت استفاده در منابع را در اختیار شما قرار می دهد.

معرفی منشأ نرم افزار

بسیاری از فرهنگ لغت ها و دائرالمعارف ها بلافاصله پس از معرفی گسترده CD-ROM به رایانه های خانگی به نسخه های CD-ROM هجوم آوردند. دومین تحول بزرگ با وقوع اینترنت در خانه ها نیز صورت گرفت و آثار مرجع نیز به صورت آنلاین در دسترس قرار گرفتند. تبدیل مواد مرجع فقط چاپ شده به قالب الکترونیکی تغییر عمده ای در بازاریابی و دستیابی به چنین آثاری داشته است

دائر theالمعارف ارجمند

یک مطالعه مورد جالب از آن است که از دائر theالمعارف ارجمند ، که قبلاً فقط با قیمت 1500 دلار و بالاتر در دسترس بود ، محدود کردن آن به کتابخانه ها و ثروتمندان بهتر. امروزه ، دایره المعارف Encyclopædia Britannica و World Book Encyclopedia با فرمت الکترونیکی با قیمت حدود 50 دلار ، با نسخه های ارزان تر OEM که گاه با رایانه های جدید همراه است. چنین تحولات چشمگیر مخازن دانش را محدود به طور معمول در نوک انگشتان مخاطبان تقریبا جهانی در دوره کمتر از 11 سال به ارمغان آورد. فرصت های ایجاد شده توسط رسانه های جدید رقبای جدید را وارد بازار نرم افزار مرجع می کند.

معرفی نرم افزار Encarta

یکی از اولین و مشهورترین مایکروسافت Encarta بود که ابتدا بر روی CD-ROM معرفی شد و سپس به صورت آنلاین و سایر کارهای مرجع اصلی نیز به صورت آنلاین حرکت کرد. در بازار فرهنگ لغت ها ، از مارک های پرکارتر موارد زیر است :

  • Merriam-Webster
  • CD-ROM
  • نسخه های آنلاین دیکشنری های انگلیسی
  • اصطلاحات زبان های خارجی
  • دیکشنری های زبان های خارجی

از سال 2010 ، مواد مرجع به عنوان برنامه در تلفن های هوشمند ظاهر می شوند. در زمینه زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی یا دوم ، این به عنوان یک پیشرفت جالب در آموزش دیده می شود و بحث بسیاری است [1] ، زیرا زبان آموزان زبان به طور فزاینده لغت نامه های چاپی را برای نسخه های آنلاین و برنامه هایی مانند نسخه تولید شده توسط Macmillan Education رها می کنند.

فرهنگ لغت

لیستی از فرهنگ لغت آنلاین در زیر “فرهنگ لغت” نگهداری می شود. ویکی پدیا و نقاط ضعف آن (مانند ویکی پدیا) خروج جدیدی از نرم افزار مرجع آموزشی را نشان داد. دایره المعارف ها و فرهنگ لغت های قبلی مطالب خود را بر اساس تیم های دعوت شده و بسته از متخصصان گردآوری کرده بودند. مفهوم ویکی به هر کس و هر کس امکان ایجاد و ویرایش مجموعه مرجع آنلاین را می دهد.

نرم افزار آموزشی

دهه 1946 – 1970
استفاده از سخت افزار و نرم افزار رایانه ای در آموزش و آموزش به اوایل دهه 1940 ، هنگامی که محققان آمریکایی شبیه سازهای پرواز را تولید کردند که از کامپیوترهای آنالوگ برای تولید داده های شبیه ساز پردازنده استفاده می کردند. یکی از این سیستم ها ، مربی رادار مصنوعی Type19 بود که در سال 1943 ساخته شد. از این تلاش های اولیه در دوران جنگ جهانی دوم تا اواسط دهه 1970 ، نرم افزار آموزشی به طور مستقیم به سخت افزار وصل شده بود که روی آن اجرا شد.

سیستم های رایانه ای آموزشی پیشگام در این دوره شامل سیستم PLATO (1960) ، توسعه یافته در دانشگاه ایلینویز و TICCIT (1969) بود. در سال 1963 ، IBM با مؤسسه مطالعات ریاضی در علوم اجتماعی دانشگاه استنفورد (IMSSS) به کارگردانی پاتریک سوپس برای ایجاد اولین برنامه جامع درسی مدارس ابتدایی CAI که در مقیاس گسترده در مدارس چه در کالیفرنیا و چه در کالیفرنیا اجرا شد ، برقرار کرده بود.

می سی سی پی

در سال 1967 شرکت برنامه درسی رایانه برای تهیه کالاهایی که از طریق همکاری IBM تهیه شده است ، به مدارس شکل داد. ترمینال های اولیه که سیستم های آموزشی را اجرا می کردند بیش از 10،000 دلار هزینه داشتند و آنها را از دسترس بیشتر موسسات دور می کرد. برخی از زبان های برنامه نویسی از این دوره ، p3) ، و LOGO (1967) نیز می توانند آموزشی تلقی شوند ، زیرا آنها به طور خاص برای دانش آموزان و کاربران رایانه های تازه کار مورد استفاده قرار گرفتند. سیستم PLATO IV ، که در سال 1972 منتشر شد ، از بسیاری از ویژگیهای پشتیبانی کرد که بعداً در نرم افزارهای آموزشی در حال اجرا بر روی رایانه های خانگی استاندارد شد. از ویژگی های آن می توان به گرافیک bitmap ، تولید صدای اولیه و پشتیبانی از دستگاه های ورودی غیر کیبورد از جمله صفحه لمسی اشاره کرد.

دهه 1970 – 1980

ورود رایانه شخصی ، با Altair 8800 در سال 1975 ، زمینه نرم افزار را به طور کلی تغییر داد ، با پیامدهای خاصی برای نرم افزارهای آموزشی. در حالی که کاربران قبل از سال 1975 به رایانه های اصلی رایانه های اصلی دانشگاه یا دانشگاه وابسته به زمان وابسته بودند ، کاربران پس از این تغییر می توانستند نرم افزارهایی را برای رایانه ها در خانه ها و مدارس ایجاد و از آنها استفاده کنند ، رایانه هایی که کمتر از 2000 دلار در دسترس هستند.

در دسترس بودن رایانه های شخصی

در اوایل دهه 1980 ، در دسترس بودن رایانه های شخصی از جمله Apple II (1977) ، Commodore PET (1977) ، Commodore VIC-20 (1980) و Commodore 64 (1982) امکان ایجاد شرکت ها و غیر انتفاعی هایی را فراهم کرد که تخصص در زمینه های آموزشی بودند. نرم افزار. Brøderbund و The Learning شرکتهای اصلی این دوره هستند و MECC ، کنسرسیوم محاسبات آموزشی مینسوتا ، یک توسعه دهنده کلیدی نرم افزار غیر انتفاعی. این و سایر شرکتها طیف وسیعی از عناوین را برای رایانه های شخصی طراحی کردند که بخش عمده ای از این نرم افزار در ابتدا برای Apple II تهیه شده است.

رایانه

دسته نرم افزارهای آموزشی

Courseware اصطلاحی است که کلمات “دوره” را با “نرم افزار” ترکیب می کند. در ابتدا برای توصیف مطالب آموزشی اضافی که به عنوان کیت برای معلمان یا مربیان و یا به عنوان آموزش برای دانش آموزان استفاده می شد ، معمولاً برای استفاده با رایانه بسته بندی می شد. معنی و کاربرد این اصطلاح گسترش یافته است و می تواند در هنگام استفاده از مرجع یک کلاس آنلاین یا رایانه ای با فرم کاملاً مربوط به کل دوره و هر ماده اضافی باشد.

“کلاس” یا “دوره”

بسیاری از شرکت ها از این اصطلاح برای توصیف کل “بسته” متشکل از یک “کلاس” یا “دوره” استفاده می کنند که همراه با دروس ، آزمون ها و سایر مطالب مورد نیاز است. خود این دوره آموزشی می تواند در قالب های مختلف باشد: برخی از آنها فقط به صورت آنلاین ، مانند صفحات وب در دسترس هستند ، در حالی که برخی دیگر می توانند به صورت فایلهای PDF یا انواع دیگر سند بارگیری شوند. بسیاری از اشکال فناوری آموزشی اکنون تحت پوشش اصطلاح Courseare قرار دارند. اکثر شرکت های آموزشی پیشرو با بسته های آموزشی خود دوره های آموزشی را به صورت انحصاری یا شامل رشته درسی می گذرانند.

به اشتراک بگذارید!
افسانه آشفته

افسانه آشفته

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
طراحی سایت دکوراسیون داخلی

طراحی سایت دکوراسیون داخلی

امروزه  دکوراسیون داخلی یکی از پر تقاضاترین  شغل ها و نیازهای جامعه محسوب می شود چراکه چیدمان  منزل  و لوازم منزل جزء اجتناب ناپذیری  از زندگی افراد می باشد و افراد مختلف  و زیادی وجود دارند  که ماهیانه علاقه مند به تغییر دکوراسیون منزل و خانه خود هستند و محدود به تغییرچیدمان برای سال نو […]

روش های شناخت وب سایت های وردپرسی

روش های شناخت وب سایت های وردپرسی

ممکن است به هر دلیلی تمایل به شناخت وب سایت های وردپرسی در اینترنت داشته باشید . برخی برای این که بتوانند وب سایتی مشابه سایت مورد نظر خود طراحی کنند نیاز به شناخت وب سایت های وردپرسی دارند . در ادامه ما به شما سه روش توضیح می دهیم تا بتوانید تشخیص دهید کدام […]

نحوه تغییر نام دامنه وب سایت !

نحوه تغییر نام دامنه وب سایت !

اگر مایل به ایجاد یک وب سایت برای تجارت یا وبلاگ خود هستید .ابتدا باید نام دامنه را ثبت کنید.انتخاب نام دامنه مناسب به سایت شما یک هویت متمایز می دهد .که آن را از میلیون ها وب سایت دیگر که در حال حاضر فعال هستند متمایز می کند .زیرا هیچ دو نفر نمی توانند […]

اعتبار سایت را چگونه می توان برسی کرد ؟

اعتبار سایت را چگونه می توان برسی کرد ؟

ارتقای رتبه ی یک سایت وظیفه ی سئو کار ها و متخصصین سئو است . یکی از مهم ترین کار هایی که سئو کار ها باید انجام دهند برسی رقبا و سایت های هدف برای لینک سازی است . اما در این زمینه همیشه یک مسئه مهم وجود دارد ان هم این است که برای […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.