051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » اهمیت گرافیک در طراحی سایت
اهمیت گرافیک در طراحی سایت
طراحی سایت, گرافیک سایت 27 نوامبر 2018

اهمیت گرافیک در طراحی سایت

پرستو بخشی پرستو بخشی

اهمیت گرافیک در طراحی سایت

اگر همه ی تلاش و هزینه شما برای طراحی سایت محدود به این موضوع باشد که صرفا کاربران و مخاطبان به وب سایت شما وارد شوند، ولی سایت شما گرافیک خوبی نداشته باشد و نتواند مخاطب را در سایت نگه دارد، ضرر کرده اید و هزینه شما هدر رفته است . اهمیت گرافیک در طراحی سایت بسیار زیاد است دلیل ان هم این است که اولین چیزی که وقتی کاربران وارد سایت می شوند به آن توجه می کنند جذابیت سایت و مرتب بودن آن است .

شاید باورتان نشود ولی اهمیت گرافیک در طراحی سایت به قدری زیاد است که کاربرن و شتریان پس از ورود به سایتی که جذابیتی نداشته باشد بلافاصله صفحه را می بندند . در نتیجه این موضوع باعث نرخ پرش بالا در سایت شما می شود . ممکن از خودتان بپرسید که نرخ پرش چیست ؟ و چه اهمیتی برای بازدید وب سایت ما دارد ؟

نرخ پرش به درصد تعداد افرادی که تنها یک صفحه از سایت شما را مشاهده می کنند و از آن خارج می شوند گفته می شود . به طور ساده تر فرض کنید سایت شما در روز ۱۰۰ بیننده دارد و ۷۰ نفر از آن ها با دیدن یک صفحه از سایت شما خارج شده اند، در این صورت مقدار نرخ پرش سایت شما ۷۰% است .

اهمیت گرافیک در طراحی سایت در بازار امروز

اگر وب اپلکیشن ها را بگذاریم کنار حالا دیگر زیاد مهم نیست که پایه نرم افزاری وب سایت شما از چه چیزی تشکیل شده است . البته این موضوع هر چند آن هم به وقت خود بحث دیگری دارد . اهمیت گرافیک در طراحی سایت به این دلیل است که خودش به تنهایی می تواند روی بازدید کننده تاثیر بگذارد . زیبایی یک وب سایت نشان جذاب است و منظم بودن نشان دهنده روش کار و شخصیت حرفه ای شما است .

هر چقدر هم که از نظر کد نویسی و برنامه نویسی سایت شما در ردیف بهترین ها قرار داشته باشد و شما از تمامی مهارت های برنامه نویسی و کد نویسی در طراحی سایت خود بهره جسته باشید، باز امتیاز نهایی سایت شما با گرافیک خوب یا بد آن تعیین می شود .

اهمیت گرافیک در طراحی سایت

طراحی گرافیک وب سایت شامل چیست ؟

موضوع طراحی گرافیک وب سایت موضوع تازه و نو در بین جوامع امروزی است . اما به جرئت می توان گفت که در کشور ما هنوز به طور کامل جا نیوفتاده است . افراد هنوز شناخت کاملی از ان ندارند . یک وب سایت خوب وقتی خلق می گردد که حوزه طراحی گرافیک با حوزه برنامه نویسی وب در هم آمیزد و شما بتوانید سایتی با گرافیک خوب و اصول برنامه نویسی درست را پیش روی خود داشته باشید .

طراحی گرافیک وب سایت نحوه و ترکیب استفاده از رنگ ها، چیدمان عناصر تصویری در سایت، نوع و سایز قلم ها، رنگ قلم ها، نمایش تصاویر و در کل موضوعاتی از این دست را شامل می شود . برخی هم گرافیک وب را منحصر به طراحی لوگو و بنر های تبلیغاتی در سایت می دانند که از نظر ما این ها بخش ناچیزی از طراحی گرافیک وب سایت است و در دل آن جای دارد .

طراحی گرافیک وب سایت شغلی پول ساز

دلایل و مزایای زیادی وجود دارد که همگی ان ها باعث اهمیت گرافیک در طراحی سایت می شوند . طراحی گرافیک وب سایت یکی از نکته هایی می باشد که باعث جذب ترافیک زیاد و به موازات آن کسب درآمد بیشتر در یک طراحی سایت می گردد . اما طراحی گرافیک وب سایت چه چیز هایی را پوشش می دهد ؟

جواب این است که طراحی گرافیک سایت دربرگیرنده : رنگ بندی، چار چوب عرضه داده ها، عکس های استفاده شده در طرح و حجم طرح گرافیکی می باشد .

طراحی گرافیک وب سایت باید نظیر دکوراسیون استفاده شده در یک مغازه، سبب جذب مشتری های زیادی به آن گردد . البته این به این موضوع نیز باید توجه داشت که طراحی سایت ها به همان اندازه که باید زیبا و جذاب باشند، باید روان و با سرعت لود عالی طراحی گردند تا کاربران در کم ترین زمان حداکثر اطلاعات را از طراحی سایت بگیرند و راضی از سایت بیرون بروند و راغب باشند دوباره به آن جا برگردند .

حال اگر برای طراحی سایت و یا گرافیک وب سایتتان قدمی بر نداشته اید، لطفا با شماره تلفن های موجود در وب سایت دهکده وب تماس بگیرید . ما در شرکت طراحی و توسعه ی سایت دهکده وب با تیم پشتیبانی و مشاوره ی خود اماده ی کمک به شما هستیم .

از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
نکات الکسا برای سئو – بخش دوم

نکات الکسا برای سئو – بخش دوم

در این مقاله قصد داریم نکات الکسا برای سئو را توضیح دهیم . امروزه با گسترش بستر اینترنت، اکثر کسب و کار ها در این زمینه سهمی برای خود کنار گذاشتند . اینترنتی شدن کسب و کار ها مزایای زیادی دارد . میتوانید برای درک بهتر اهمیت طراحی سایت دیگر مقالات ما را بخوانید . خب […]

امکانات طراحی سایت بانک اطلاعات

امکانات طراحی سایت بانک اطلاعات

بانک اطلاعاتی مکانی است که می توان تمامی موضوعات و مطالب و اطلاعات راجب به یک و یا چند موضوع را در یک جا جمع اوری کرد به صورتی که بتوان به راحتی به ان ها دسترسی داشت . در بخش قبلی راجب به طراحی سایت بانک اطلاعات و مزایا و ویژگی های ان و […]

طراحی سایت دانشگاهی

طراحی سایت دانشگاهی

اموزش مقوله ای است که در کل دنیا به ان اهمیت ویژه ای میدهند. بطوریکه امروزه افراد برای انتخاب موسسه اموزشی خود، دست به دامان اینترنت میشوند. انها در فضای مجازی و وب سایت ها به دنبال مرکز اموزشی مورد نظر خود میگردنند و اطلاعاتی که احتیاج دارند را از وب سایت ها استخراج میکنند. […]

طراحی سایت واکنش گرا

طراحی سایت واکنش گرا

اکثریت جامعه از دستگاه های جدید موبایل و تبلت که با نام “Smart Phone” هم شناخته میشوند، استفاده میکنند. این دستگاه ها به سرعت در حال افزایش هستند و استفاده کنندگان این دستگاه ها درصد زیادی از کار های روزمره ی خود را با استفاده از همین دستگاه ها انجام میدهند. با گسترش دستگاه های […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.