051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » تفاوت وبلاگ و طراحی سایت بخش 1
تفاوت وبلاگ و طراحی سایت بخش 1
طراحی سایت 12 جولای 2020

تفاوت وبلاگ و طراحی سایت بخش 1

افسانه آشفته افسانه آشفته

تفاوت وبلاگ و طراحی سایت بخش 1

به سایت دهکده وب خوش آمدید ما در این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت های وبلاگ و طراحی سایت آشنا کنیم زیرا سوالات از قبیل اینکه تفاوت وبلاگ و طراحی سایت در چیست ؟ را می پرسند وسوالات گوناگون دیگری از این قبیل که تمام آنها محوریت یک چیز می چرخند آنهم تفاوت وبلاگ و طراحی سایت است که گاها به دلیل شباهت هایشان این دو را یک موضوع گمان میکنند اگر شما میخواهید یک وبلاگ ایجاد کنید باید ابتدا با خواندن مطالب زیر شما در ایجاد یک وبلاگ خوب بی مشکل باشید
ما در ادامه مطالبی را برای شما آماده کرده ایم و به وسیله آنها به شما خواهیم گفت که بلاگ چیست ما توضیح خواهیم داد که چه چیست و اینکه وبلاگ با طراحی سایت سنتی چه تفاوت هایی دارد

وبلاگ چیست؟ و تفاوت آن با طراحی سایت در چیست ؟

از زمانی که وبلاگ ایجاد شده است وبلاگ نوعی وب سایت میدانند که در آن مطالب به ترتیب زمانی معکوس ارائه می شود یعنی در آن هر وبلاگی که گذاشته می شود هر چه زمان نوشتن آن جدید تر باشد در راس وبلاگ ها و هر چه زمان نوشتن آن قدیمی تر باشد در پایین تر از بقیه قرار دارد محتوای وبلاگ اغلب به عنوان نوشته ها یا “پست های وبلاگ” گفته می شود.

وبلاگ

وبلاگ ها معمولاً توسط یک فرد یا گروه کوچکی از افراد ارسال یا نوشته می شوند تا اطلاعات را به شیوه مکالمه ارائه دهند. با این حال ، اکنون تعداد زیادی وبلاگ شرکتی وجود که که اطلاعاتی را از جمله سبک اطلاعاتی و رهبری فکری زیادی تولید می کنند.

پست های وبلاگ معمولی نیز دارای یک بخش نظرات هستند که در آن کاربران می توانند به مقاله پاسخ دهند.

تاریخ وبلاگ ها

نسل قدیم وبلاگ ها دفتر خاطرات و مجلات آنلاین بودند که ابتدا با آنها مطالب جدید را می نوشتند و تولید محتوا را انجام می دادند اما وبلاگها در اواسط دهه 90 از دفتر خاطرات و مجلات آنلاین تکامل یافتند و به وبلاگهایی امروزی و به شکلی که امروزه میبینید تبدیل شدند در آن زمان ، کاربران اینترنت صفحات وب شخصی را اجرا می کردند که در آن به روزرسانی های منظم درباره زندگی شخصی ، افکار و تفسیر اجتماعی خود را منتشر می کردند.

اولین ورود وبلاگ

اصطلاح ورود وب ابتدا در اواخر دهه 90 مورد استفاده قرار گرفت ، که بعداً تبدیل به “وبلاگ” ، سپس “ما وبلاگ” و سرانجام فقط “وبلاگ” شد.

با توجه به افزایش تعداد صفحات وب ، ابزارهای مختلفی ظاهر شدند که استفاده از مجلات و وبلاگ های آنلاین را برای کاربران آسان کرد این ابزارها به محبوبیت وبلاگ نویسی کمک کرده و این فناوری را در دسترس کاربران غیر فنی قرار داده است.

در سال 1999 ، وبلاگ محبوب وبلاگ نویسی Blogger.com راه اندازی شد ، که بعدا توسط Google در فوریه 2003 بدست آمد.

در همان سال ، وردپرس اولین نسخه خود را به عنوان پلتفرم وبلاگ نویسی در ماه مه 2003 منتشر کرد.

امروز ، وردپرس محبوب ترین سکوی وبلاگ نویسی در جهان است که بیش از 30٪ از کل وب سایت های اینترنتی را تأمین می کند.

تفاوت بین وبلاگ و طراحی سایت چیست؟

وبلاگ ها نوعی وب سایت هستند. تنها تفاوت واقعی بین یک وبلاگ و سایر انواع وب سایت در این است که وبلاگ ها همیشه با محتوای جدید به روز می شوند ، که به ترتیب زمانی معکوس (اولین ارسال های جدیدتر) نمایش داده می شوند.

سایت

وب سایتهای معمولی در جایی که محتوا در صفحات برگزار می شود ، از نظر طبیعت ایستا هستند و به روز نمی شوند. در حالی که یک وبلاگ پویا است و معمولاً بیشتر به روز می شود. برخی از وبلاگ نویسان روزانه چندین مقاله جدید منتشر می کنند.

شما میتوانید از ورد پرس استفاده های زیادی کنید مثلا شما می توانید برای ایجاد وب سایت و وبلاگ استفاده کنید ، به همین دلیل بسیاری از دارندگان مشاغل از WordPress برای ساخت وب سایت تجاری کوچک خود استفاده می کنند.

رابطه وبلاگ و وب سایت

وبلاگ ها می توانند بخشی از یک وب سایت بزرگتر باشند. اغلب مشاغل دارای یک بخش وبلاگ هستند که به طور مرتب محتوا برای اطلاع رسانی و آموزش به مشتریان خود ایجاد می کنند.
به طور کلی همه وبلاگ ها می توانند یک وب سایت یا بخشی از یک وب سایت باشند. با این حال ، همه وب سایت ها را نمی توان وبلاگ نامید. یعنی مانند شکل زیر است رابطه آنها را خواهید فهمید

 وب سایت

به عنوان مثال

WPBeginner یک وبلاگ است و یک وب سایت و وب سایت مطالب دیگری دارد که به صورت غیر بلاگ مانند واژه نامه ، در مورد ما و صفحات تماس منتشر می شود.اکنون ، بیایید به مثال دیگری نگاه کنیم. این بار وب سایتی بنام Awesome Motive. این وب سایت یک وب سایت تجاری است و متعلق به شرکت مدیریت WPBeginner است.

در این وبلاگ مطالب منتشر شده ترتیب خاصی ندارند و از صفحات برای سازماندهی و ارائه اطلاعات در مورد یک تجارت استفاده می کندو یک فرم به عنوان فرم تماس در آن قرار داده اند و بازخورد مخاطب را جمع میکنند

وبلاگ بهتر است یا وب سایت ؟

شما شاید یک فرد مبتدی در بحث وبلاگ باشید و آن زمان از شما سوال شود که بهتر اس وبلاگ راه اندازی کنم یا وب سایت ؟ به نظر شما کدام بهتر است ؟ و پاسخ شما چه خواهد بود ؟ اگر بخواهیم صادقانه به او پاسخ دهیم باید بگوییم هیچ یک از دیگری برتری ندارد و همه چیز بستگی به هدف شما از راه اندازی وبلاگ یا وب سایت دارد که کدام یک برای شما بازدهی بیشتری داشته باشد

سایت

تعداد زیادی از شغل ها در سر تاسر دنیا وجود دارد که از وب سایت های سنتی استفاده میکنند و از وبلاگ ها استفاده نمیکنند معنی وب سایت سنتی این است که فقط از صفحات و بدون وبلاگ تشکیل شده اند. چنین وب سایت های کوچک اغلب برای ایجاد یک حضور وب اطلاعاتی برای یک تجارت ، سازمان یا فرد ساخته می شوند.

مشاغل از کدام یک استفاده می کنند ؟

از طرف دیگر ، بیشتر مشاغل در حال تحقق پتانسیل یک وبلاگ هستند تا استراتژی بازاریابی خود را تغییر دهند آنها در حال اضافه کردن یک بخش وبلاگ جداگانه به وب سایت های سنتی خود هستند و از آن استفاده می کنند تا ترافیک بیشتری از موتورهای جستجو بدست آورند.

نگاهی به OptinMonster ، این یک نرم افزار تولید سرب است و وب سایت انها صفحاتی دارد که در آن ها فروش سنتی رعایت شده که ویژگی محصولات را نشان می دهد.

آنها یک وبلاگ اطلاعاتی هم دارند که در آن به کاربران می آموزد که چگونه تبدیل ها را بهبود بخشند وهر جا که نیاز داشتند راهنمایی های بیشتر ی کسب کنند این به آنها کمک می کند تا کلمات کلیدی صنعت خود را پوشش دهند تا از موتورهای جستجو ترافیک رایگان دریافت کنند و فروش بیشتری کسب کنند.

چه تفاوتی بین وبلاگ وصفحات آن است ؟

WordPress محبوب ترین پلتفرم وبلاگ نویسی و یک سیستم قدرتمند مدیریت محتوا است. به طور پیش فرض ، این دو نوع محتوا وجود دارد: پست و صفحه. افراد مبتدی این دو را با هم اشتباه می گیرند

وبلاگ

پست های وبلاگ به ترتیب زمانی معکوس (جدیدترین به قدیمی ترین) در صفحه وبلاگ شما نمایش داده می شود ، زیرا این مطالب به موقع هستند و این بدان معنی است که کاربران شما برای مشاهده پست های قدیمی تر باید حفر عمیق تر کنند.

صفحات محتوای نوع یکپارچه ایست مانند صفحه درباره شما ، صفحه تماس ، صفحات محصولات یا خدمات ، صفحه اصلی و موارد دیگر هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، به راهنمای مبتدی ما در مورد تفاوت بین پست ها و صفحات مراجعه کنید.

صفحات معمولاً برای ایجاد ساختار وب سایت و چیدمان استفاده می شوند. حتی وبلاگ ها می توانند صفحاتی در کنار آنها داشته باشند (لیست ما از صفحات مهمی را که باید هر وبلاگ داشته باشد را ببینید)

امیدواریم از مطالب ما استفاده کرده باشید نظرات خود را در رابطه با این مقاله با ما در میان بگذارید برای مشاهده ادامه مطالب اینجا کلیک کنید

به اشتراک بگذارید!
افسانه آشفته

افسانه آشفته

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
مهم ترین قوانین تولید محتوا در سایت بخش1

مهم ترین قوانین تولید محتوا در سایت بخش1

برای توسعه ی کسب و کارتان شما نیاز دارید که همیشه وب سایتتان را نیز توسعه و ارتقا دهید . یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در توسعه ی یک وب سایت تولید محتوای مناسب، جذاب و به روز می باشد . بدین جهت تصمیم گرفته شد تا در مورد داشتن بهترین عملکرد در […]

موشن گرافیک چیست ؟

موشن گرافیک چیست ؟

امروزه تولید و طراحی موشن گرافیک بسیار بیشتر از گذشته به چشم می خورد بدین جهت تصمیم گرفته ایم تا در باره این موضوع جذاب و کارامد توضیحاتی را خدمت کاربران عزیز ارائه کنیم . قبل از هر چیز می پردازیم با تعریف موشن گرافیک و این که چه کارایی هایی دارد . موشن گرافیک […]

ضرورت طراحی سایت شرکتی

ضرورت طراحی سایت شرکتی

در جامعه امروز داشتن يک وب سايت برای شرکت، سازمان، ارگان دولتی، دانشگاه و حتی اشخاص با تخصص های مختلف امری ضروري محسوب می شود . کاربران زیادی روزانه از طریق اینترنت به انجام کار های خود مشغول هستند و جالب است بدانید که با گسترش اینترنت و گوشی های موبایل این کاربران هر روز […]

نکات مهم در گرافیک وب سایت

نکات مهم در گرافیک وب سایت

گرافیک وب سایت اولین برخورد کاربران و مشتریان با نام تجاری و برند شما است . طراحی گرافیک وب سایت مشتری را به کند و کاو بیشتر در وب سایت و کسب و کار شما ترغیب می‌ کند . گرافیک وب سایت به طور خاص، با هنر گرافیک تفاوت دارد . طراحی گرافیک وب سایت […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.