051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » منظور از Google Crawling و Indexing چیست ؟
منظور از Google Crawling و Indexing چیست ؟
سئو و بهینه سازی سایت, نکات کاربردی گوگل 30 ژوئن 2020

منظور از Google Crawling و Indexing چیست ؟

افسانه آشفته افسانه آشفته

منظور از Google Crawling و Indexing چیست ؟

نیازی نیست خیلی موضوع را پیچیده کنید بیایید سئو را یک دریای بزرگ در نظر بگیریم که برای لذت بردن از آن باید تن به آب بزنیم وودر این آبی بی پایان شنا کنیم و هر آنچه درون آن قرار دارد را بشناسیم ، برای فهمیدن سئو هم باید همین کار را انجام دهیم سئو مطالب و نکات زیادی دارد که بدون شناخت اجزا و نکات آن قادر نخواهیم بود سئو را بشناسیم ، پس ابتدا بیایید سئو را بهتر درک کنیم ابتدا معنی این دو عبارت بحث امروز را بیان می کنیم Google Crawling(خزنده گوگل ) و Indexing (نمایه سازی )

Google Crawling و Indexing چه می کنند ؟

اگر شما مدتی است که در دنیای وب سر میکنید و گشت و گذاری را در وب داشته اید هرچند این جستجو و سر کردن شما در دنیای وب و اینترنت محدود بوده باشد بازهم نمیتوانید بگویید که Google Crawling و Indexing به گوشتان نخورده است ، شاید بگویید که چرا این دو واژه برایم آشنا هستند و به گوشم خورده اما کاری که این دو کلمه انجام میدهند را نمیدانم ، نگران نباشید ما این دو و کاری که انجام می دهند را برای شما خواهیم گفت
Google Crawling و Indexing.
این دو عبارتی است که کل دنیای وب به آنها بستگی دارد. و میتوان گفت تا مقداری تحت سلطه آنها هستند ، بگذارید اطلاعات عمیق در مورد خزیدن و نمایه سازی را تعریف کنیم تا بهتر آنها را درک کنیم

خزنده:

درواقع گوگل همیشه برای ردیابی به سمت سایت ها می رود . این کار را خزنده عنکبوتی گوگل انجام می دهد
که در ادامه خواهیم گفت این کار را خزنده چگونه انجام می دهد

نمایه سازی:

پس از اینکه خزنده برای ردیابی به سمت سایت ها می رود و کارش را طبق معمول انجام می دهد ،نتایج کارش بر روی فهرست گوگل قرار می گیرد (منظور از قرار گرفتن نتایج بر روی فهرست جستجوی وب است ) به این کار نمایه سازی خزنده گوگل می گوییم ، که مختصر کار آن را در ادامه بیان خواهیم کرد
شما در ادامه مطلب خواهید خواند که :Google Crawling چیست؟نمایه سازی گوگل چیست؟چه عواملی مؤثر بر خزیدن هستند


Google Crawling یا خزنده گوگل چیست؟

اگر بخواهیم معنی کلمه خزیدن را بگوییم خزیدن اساساً به معنای پیروی از یک مسیر است.
اما این تعریف در دنیای سئو جایی ندارد در دنیای سئو خزیدن را طور دیگری تعریف کرده اند در دنیای سئو ، خزیدن به معنای دنبال کردن لینک ها و “خزیدن” در وب سایت شما است. هنگامی که ربات ها به وب سایت شما (هر صفحه) مراجعه می کنند ، آنها سایر صفحات مرتبط را نیز در وب سایت شما دنبال می کنند.

این یکی از دلایلی است که ما نقشه های نقشه را ایجاد می کنیم ، زیرا همه پیوندها در وبلاگ ما وجود دارد و ربات های Google می توانند از آنها برای جستجوی عمیق وب سایت استفاده کنند.روش جلوگیری از خزیدن قسمت های خاصی از سایت ما با استفاده از پرونده Robots.txt است.

نمایه سازی گوگل چیست؟

به عبارت غیرمستقیم ، فهرست بندی روند اضافه کردن صفحات وب به جستجوی Google است.
بسته به نوع متا تگ مورد استفاده شما (ایندکس یا NO-index، Google) قرار خواهد گرفت خزنده صفحات شما را خزیده و نمایه خواهد کرد. برچسب بدون فهرست بدین معنی است که آن صفحه به فهرست جستجوی وب اضافه نمی شود.

نمایه

بطور پیش فرض ، هر پست و صفحه WordPress ایندکس می شود.
ایده خوب برای رتبه بالاتر در موتورهای جستجوگر این است که فقط بخش های حیاتی وبلاگ سایت شما نمایه شوند.
شما در واقع میتواننید بایگانی های غیر ضروری مانند برچسب ها ، دسته ها و سایر صفحات بی فایده را ایندکس نکنید.

عوامل مؤثر بر خزیدن:

میلیون ها وب سایت در این زمین وجود دارد. آیا همه از نرخ خزنده و نمایه سازی راضی هستند ؟؟ نه !! بیشتر مردم بطور مداوم در حال تعجب هستند که چرا مقالات آنها ایندکس نمی شوند.

بیایید به برخی از عوامل اصلی که نقش مهمی را در پس زمینه خزیدن و نمایه سازی ایفا می کنند ، نگاهی بیندازیم.

بک لینک

بک لینک ها جایگاه ویژه ای را در نزد موتور های جستجو دارند یعنی شما هرچه بک لینک های بیشتری داشته باشید ، از نظر موتورهای جستجو اعتماد و اعتبار بیشتری خواهید داشت.
اگر رتبه های خوبی دارید اما از پس زمینه برای سایت خود به دست نمی آورید ، موتورهای جستجو ممکن است تصور کنند که شما محتوای کم کیفیت دارید.

پیوند داخلی

بحث های زیادی در مورد پیوند داخلی (همچنین به عنوان پیوند عمیق شناخته شده است) وجود داشته است. افراد حتی پیشنهاد می کنند از همان متن لنگر در همان مقاله استفاده کنید زیرا به خزیدن عمیق یک سایت کمک می کند.

داخلی

تنها چیزی که باید به یاد داشته باشید این است که پیوند داخلی نه تنها برای SEO بلکه برای حفظ کاربران فعال در وب سایت شما یک عمل خوب است.

نقشه سایت XML

وقتی که شما می خواهید سایتی را در ورد پرس ثبت کنید پیشنهاداتی به شما ارائه میشود یکی از این توصیه ها این است که از نقشه سایت XML استفاده کنید تا نقشه سایت شما به صورت خودکار ایجاد شود. از این طریق به Google اطلاع داده می شود که سایت شما به روز شده و می خواهد آن را خزنده کند.

محتوای تکراری

اگر میخواهید با فاجعه سایت آشنا شوید باید محتوای تکراری را در نظر بگیرید ، بلکه محتوای تکراری میتواند برای سایت شما (سئو یا موارد دیگر سایت ) بسیار مخرب باشد اخیراً سایتی را پیدا کردم که پاراگرافهای زیادی در آن منتشر شده است. به دلیل این عمل این سایت توسط Google ممنوع شده است.سعی کنید یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید همین است که هیچ محتوای تکراری در سایت خود نداشته باشید.
همه 301 و 404 دستورالعمل های خود را برای خزیدن و حتی بهتر جستجوگرها برطرف کنید.

ایجاد URL های دوستانه سئو در سایت

شما میتوانید با این کار سئو سایت خود را بالا ببرید این برای SEO مناسب مناسب است.

برچسب های متا

وب سایت خود را از هر نظر غیر قابل رقابت کنید مثلا شما میتوانید برچسب های متا بی نظیر و غیر رقابتی را ایجاد کنید . با اینکار شما میتوانید این اطمینان را حاصل کنید که سایت شما را در زمان بازدید موتور های جستجو تایید کنند یعنی سایت شما در بین موتور های جستجو رتبه بالایی داشته باشد برچسب های متا ثابت کرده اند که باعث کاهش رتبه بندی نیز می شوند.

پینگ

مطمئن شوید که تمام سایتهای اصلی پینگ را به سایت وردپرس خود اضافه کرده اید. WordPress یک ویژگی خودکار پینگ دارد که موتورهای جستجو را در مورد به روزرسانی وب سایت شما آگاه می کند.

لیست پینگ وردپرس

وقتی وب سایت خود را بر اساس این عوامل بهینه می کنید ، Google چاره ای جز خزیدن و فهرست بندی صفحه شما سریعتر و دقیق تر نخواهد داشت.

برای نمایه سازی سریعتر وب سایت خود چه می کنید؟ در نظرات زیر به بحث بپیوندید!

آیا این راهنما مفید بود؟ آن را با دوستان خود در فیس بوک ، توییتر و گوگل پلاس به اشتراک بگذارید!

به اشتراک بگذارید!
افسانه آشفته

افسانه آشفته

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
چگونه با طراحی سایت حرفه ای می توان به درامد رسید ؟

چگونه با طراحی سایت حرفه ای می توان به درامد رسید ؟

موضوع طراحی سایت ویژگی ها و مزایای زیادی دارد . یکی از مهم ترین ویژگی ها و مزایای ان این است که می توان به کمک طراحی سایت حرفه ای به درامد رسید . در این مقاله ما برای شما توضیح می دهیم که به کمک طراحی سایت حرفه ای چگونه می توانید کسب درامد […]

تجربه کاربری چیست؟

تجربه کاربری چیست؟

تجربه کاربری یا ” ux ” احساسی است که کاربران در تجربه ی اول استفاده از یک وسیله به دست میاورند . هر چه کاربران در تجربه اول استفاده از این وسیله احساس بهتری داشته باشند به استفاده دوباره از آن محصول ترغیب میشوند . این موضوع برای طراحان ” ux ” بسیار مهم است […]

اشتباهات رایج در طراحی سایت 2

اشتباهات رایج در طراحی سایت 2

در بستر گسترده ی اینترنت رقابت شدیدی در بین وب سایت های موجود به چشم می خورد . قطعا برای پیروزی در این رقابت و جلو زدن از رقیبان شما باید یک وب سایت عالی و بی نقص داشته باشید . در این مقاله قصد داریم تا در مورد اشتباهات رایج در طراحی سایت برای […]

آشنایی با معیار های شبکه های اجتماعی

آشنایی با معیار های شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی مفهوم جدیدی نیستند . شاید باورتان نشود اما انسان ها از قرن‌ ها پیش که گرد آتش می‌ نشستند و برای یکدیگر داستان می‌ گفتند در حال تشکیل شبکه های اجتماعی بودند . اما چیزی که باعث شده است امروزه شبکه های اجتماعی بیشتر از همیشه مورد توجه و استفاده قرار بگیرند، […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.