051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » نکات مهم در گرافیک وب سایت
نکات مهم در گرافیک وب سایت
طراحی سایت, گرافیک سایت 27 نوامبر 2018

نکات مهم در گرافیک وب سایت

پرستو بخشی پرستو بخشی

نکات مهم در گرافیک وب سایت

گرافیک وب سایت اولین برخورد کاربران و مشتریان با نام تجاری و برند شما است . طراحی گرافیک وب سایت مشتری را به کند و کاو بیشتر در وب سایت و کسب و کار شما ترغیب می‌ کند . گرافیک وب سایت به طور خاص، با هنر گرافیک تفاوت دارد . طراحی گرافیک وب سایت جزیی از برنامه ریزی و روند طراحی سایت است و دلیل اصلی بیشتر تفاوت‌ ها با سایت‌ های مشابه و رقیب به حساب می اید . در این مقاله قصد داریم به نکات مهم در گرافیک وب سایت بپردازیم .

طراحی گرافیک وب سایت یا طراحی گرافیک چاپی

از نظر درجه ی سختی و پیچیدگی قطعا طراحی گرافیک وب سایت سخت تر و پیچیده تر است . به طوری که کسانی که کار گرافیک چاپی انجام داده اند، برای کنار آمدن با طراحی گرافیک وب سایت مدتی را باید تجربه کسب کنند . دلیل ان هم ساده است زیرا برای طراحی گرافیک وب سایت‌  نیاز به نگرش در مورد ساختار سایت است . گرافیک سایت با توجه به کارایی و کاربرد وب سایت باید طراحی شود .

منظور از جمه ی بالا کارکرد هایی در وب سایت مانند تغییر رنگ هنگام اشاره کاربر، اندازه ی عکس، حرکت‌ ها در بین عکس‌ ها و … باید در طراحی گرافیک وب سایت رعایت شوند . در ادامه به شاخص ترین نکات مهم در گرافیک وب سایت می پردازیم . دقت کنید که اگر این نکات را به درستی و به موقع به کار بگیرید قطعا وب سایت موفق و مشتری پسند طراحی خواهید کرد .

نکات مهم در گرافیک وب سایت : بخش هارمونی بین اجزا

اولین موضوعی که در طراحی گرافیک وب سایت به ان برخورد می کنید و دارای اهمیت بالایی نیز است، یک پارچه بودن تصاویر وب سایت می باشد . رعایت این گزینه باعث ارتقای و بهبود هر چه بیشتر گرافیک وب سایت شما می شود . وب سایت به عنوان یک کل از واحد، باید شکل و شمایل یک دست و منسجمی داشته باشد . در طراحی گرافیک چاپی ممکن است که تصاویر دو صفحه از یک کاتالوگ یا نشریه متفاوت باشد .

اما حساسیت این موضوع در طراحی گرافیک وب سایت چندین برابر می شود . باید تمام صفحات سایت را به یک شکل و رنگ طراحی کرد و یا طرح‌ های مشابه را به کار برد تا بازدید کننده، هنگام بازدید، با دیدن گرافیک سایت دچار سردرگمی نشود . انسجام و ترکیب بندی تصاویر به علاوه انتخاب رنگ صحیح برای کل سایت، در طراحی گرافیک وب سایت رعایت می‌ شود . طراحی گرافیک وب سایت کمک می‌کند که سایت به عنوان یک موجود واحد با اجزای به هم پیوسته دیده شود .

نکات مهم در گرافیک وب سایت

 نکات مهم در گرافیک وب سایت : بخش تایپوگرافی

یک موضوع دیگری که یک طراحی گرافیک وب سایت در روند طراحی وب سایت با ان رو به رو می شود کمبود فونت در طراحی گرافیک وب سایت است . دو فونت Tahoma و Arial تنها فونت‌ هایی هستند که در متن وب سایت‌ ها استفاده می‌ شوند . استفاده از تایپوگرافی در طراحی گرافیک وب سایت به همین دلیل است . ممکن است برای گرافیک سایت به ناچار فونت جدیدی نیز ایجاد کرد که فقط روی خود سایت استفاده شود .

برای همین موضوع رویکردی که طراحی گرافیک وب سایت از ان استفاده می شود این است که از تایپوگرافی کمتر استفاده شود . در واقع از متن بیشتر استفاده می شود . زیرا متن قابل جست و جو در موتور جست و جو ها است . اما تصویر به راحتی قابل جستجو نیست و ممکن است زحمات گرافیک سایت آن طور که باید و شاید دیده نشود .

نکات مهم در گرافیک وب سایت : بخش حجم عکس

در طراحی گرافیک چاپی اصرار به استفاده از تصاویر با حجم بالا وجود دارد . به خاطر اندازه بزرگی که تصاویر در طراحی گرافیک چاپی قرار است چاپ شود، عکس را با حجم بسیار بالا ذخیره می‌ کنند . اما در طراحی گرافیک وب سایت تا جایی که ممکن است، عکس باید حجم پایین و کیفیت بالایی داشته باشد که وب سایت بتواند به راحتی باز شود .

حال اگر برای طراحی سایت و یا گرافیک وب سایتتان قدمی بر نداشته اید، لطفا با شماره تلفن های موجود در وب سایت دهکده وب تماس بگیرید . ما در شرکت طراحی و توسعه ی سایت دهکده وب با تیم پشتیبانی و مشاوره ی خود اماده ی کمک به شما هستیم .

از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
نکات پولساز در ایمیل مارکتینگ بخش چهارم

نکات پولساز در ایمیل مارکتینگ بخش چهارم

در سه بخش قبلی این مطلب برای شما بخشی از نکات ایمیل مارکتینگ را توضیح دادیم اما به علت حجم زیاد مطلب و این که نکته ای حذف نکنیم مقاله ی ی ” نکات پولساز در ایمیل مارکتینگ ” را در چهار بخش برای شما آماه کرده ایم . امیدواریم که با مطالعه ای مطلب […]

ویژگی ها و امکانات وردپرس 5

ویژگی ها و امکانات وردپرس 5

وردپرس توانسته است بیش از 30 درصد از سهم بازار سیستم‌ های مدیریت محتوا را در سراسر وب به خودش اختصاص بدهد که بیش از 72 درصد سایت‌ های جهان با این سیستم مدیریت محتوا ساخته شد ه‌اند . برای این که با این سیستم مدیریت محتوا بیشتر آشنا بشید پیشنهاد می‌ کنم حتما سری […]

نرم افزار کاربردی بخش 1

نرم افزار کاربردی بخش 1

نرم افزار کاربردی نام دیگر (برنامه کوتاه مدت) است که گروهی از برنامه ها را شامل می شود که برای کاربران نهایی یا مصرف کننده گان طراحی شده است. در ادامه نمونه هایی از برنامه را ذکر خواهیم کرد که عبارتند از : یک پردازشگر کلمه صفحه گسترده یک برنامه حسابداری یک مرورگر وب یک […]

آموزش ترفندهای تلگرام

آموزش ترفندهای تلگرام

ما درسایت دهکده وب با آموزش ترفندهای تلگرام در خدمت شما هستیم تا شما را هر چه بیشتر با ترفند های تلگرام و نکاتی کلیدی در رابطه با تلگرام که شما را در انتخاب آگاهانه تر این شبکه راهنمایی میکند آشنا کنیم .تلگرام به دلیل امنیت بیشتر تلگرام در مقابل دیگر پیامرسان ها و شبکه […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.