051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » تاثیر شگفت انگیز هوش مصنوعی در طراحی سایت
تاثیر شگفت انگیز هوش مصنوعی در طراحی سایت
طراحی سایت 29 آوریل 2020

تاثیر شگفت انگیز هوش مصنوعی در طراحی سایت

پرستو بخشی پرستو بخشی

تاثیر شگفت انگیز هوش مصنوعی در طراحی سایت

امروزه در هر زمینه ای که که فکر کنید از هوش مصنوعی استفاده می شود . هوش مصنوعی که artificial intelligence است برای گسترش بسیاری از فرآیند ها و علوم مورد استفاده قرار می گیرد و در هر سیستم اطلاعاتی هوشمند ردی از آن را می بینید . در زمینه طراحی سایت نیز از AI استفاده های بی شمار و موثری صورت گرفته است . امروزه از هوش مصنوعی در طراحی سایت و برنامه نویسی نیز استفاده می شود . استفاده از هوش مصنوعی در طراحی سایت مزایا و قابیلت های زیادی را در اختیار کاربران و مشتریان قرار می دهد که از این رو محبوبیت زیادی در بین طراحان وب پیدا کرده است .

اما سوالی در این جا مطرح می شود که آیا هوش مصنوعی را می توان با هر زبان برنامه نویسی منطبق کرد ؟!! در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد . همچنین به دلایل و نقش هوش مصنوعی در طراحی سایت می پردازیم .

زبان های برنامه نویسی قابل تطبیق

lisp , Prolog , clips , VP-Expert از متدوال ترین زبان های برنامه نویسی هستند که با هوش مصنوعی قابل تطبیق اند و برنامه نویسان آن ها را تایید کرده اند . و اما در مورد زبان های دستوری که برای طراحی وب سایت از آن ها استفاده می شود و قابلیت تطبیق با هوش مصنوعی را دارند می تواند به C++ , C# و C# .Net اشاره کرد . برنامه نویسان و طراحان با استفاده از این زبان ها می توانند سیستم های اطلاعاتی هوشمندی را ایجاد کنند که یک سری اعمال خاص را از طریق مراحل الگوریتمی که برای پردازش نمودن اطلاعات مختلف هستند به انجام برسانند و واکنش هایی مشابه با رفتار های هوشمندانه ی انسانی داشته باشند . این موضوع خود نیاز به فضایی جداگانه برای تعریف و بحث دارد که در در مطالب آینده به آن خواهیم پرداخت .

هوش مصنوعی در طراحی سایت

هوش مصنوعی در طراحی سایت نتایح منحصر به فردی را برای ما به دنبال خواهد داشت . با استفاده از هوش مصنوعی در وب سایت ها می توان به کسب و کارها و تجارت های اینترنتی سرعت بیشتری بخشیدن و کار ها را به سطح حرفه ای تری ارتقا داد . در واقع استفاده از هوش مصنوعی برای کاربران جذاب و جالب توجه است و تجربه کاربری خوشایندی را ایجاد می کند . و تمامی این ها به نفع کسب و کار شما خواهد بود .

مثال هایی از استفاده از هوش مصنوعی در طراحی سایت

  • پیش بینی پاسخ بهتر
  • بهبود تجربه کاربر
  • جستجوی مبتنی بر صدا

پیش بینی پاسخ بهتر

رابطه ای که بین رایانه ها و کاربران بوده هیچ گاه طبیعی جلوه نکرده است . دلیل آن هم بسیار ساده است . زیرا این دستگاه ها قادر به درک احساسات انسانی نیستند . برای مثال شما ربات های گپ هایی که جدید هستند را در نظر بگیرید . آن ها به کمک هوش مصنوعی که طراحی شده اند می توانند به طور موثرتر ارتباط برقرار کنند و کاربران را راضی نگه دارند . این موضوع در آینده ای نه چندان دور بهبود ویژه ای پیدا خواهد کرد . تا آن جایی که کاربران دیگر هیچ گونه کمبود ارتباطی در این دستگاه ها نخواهند داشت .

بهبود تجربه کاربر

تجربه کاربری همیشه مهم ترین موضوع در دنیای وب بوده و هست . با اطمینان کامل می توان گفت که هوش مصنوعی به راحتی می تواند بر طرف کننده اکثر نیاز های ارتباطی کاربران باشد . یکی از کار هایی که می توانید با استفاده از هوش مصنوعی برای ایجاد تجربه ی کاربری بهتر انجام دهید این است که در توسعه وب، شما می توانید تنظیمات کاربر را تغییر دهید و بر اساس آن می توانید متن دلخواه کاربر را حدس بزنید .

همیشه گفته ایم که اگر شما نیاز و خدمات و به صورت کلی شرایط کاربر را بهتر درک کنید می توانید تجربه ی کاربری منحصر به فردی را برای کاربران وب سایتتان رقم بزنید و وب سایت خود را ارتقا دهید . شما با کمک هوش مصنوعی می تواید بهتر مشتریان و کاربرانتان را تجزیه و تحلیل کنید .

جستجوی مبتنی بر صدا

جستجوی مبتنی بر صدا

در گذشته درک کاربران از زبان گفتار به دلیل تفاوت در تلفظ مشکل بود . اما امروزه این موضوع نیز به کمک و لطف هوش مصنوعی حل شده است و ما در برخی از پروژه های بزرگ در دنیا می بینیم که از این موضوع استفاده بهینه ای می کنند و کاربران نیز رضایت کامل و کافی را از آن ها دارند . حتما تا کنون برخی از این پروژه ها را نیز دیده و استفاده کرده اید . می بینید که تجربه بهتری را به شما می دهند . این تنها یک گام ساده و کوچک بوده که توسط هوش مصنوعی برداشته شده است . امیدواریم که در آینده بتوانیم در زمینه های گسترده تری در وب از آن استفاده کنیم .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
طراحی سایت شهرداری

طراحی سایت شهرداری

شهرداری ها ممکن است مشتری نداشته باشند ولی ساکنین یک شهر همه به نوعی کاربران سایت هستند. امروزه افراد ترجیح می دهند به جای مراجعه حضوری، به وب سایت یک سازمان یا نهاد مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز خود در مورد خدمات، رویدادها، تغییرات و قوانین جدید را دریافت کنند. به همین دلیل طراحی […]

روش های کسب درامد از طراحی سایت قسمت3

روش های کسب درامد از طراحی سایت قسمت3

در این سری از مقالات قصد داریم 7 تا از بهترین روش های کسب درامد از طراحی سایت را که هر کسی، حتی بدون داشتن دانش تخصصی در این زمینه می تواند انجام دهد را خدمت شما معرفی کنیم . اگر همان طور که برایتان شرح می دهیم عمل کنید قطعا به نتیجه ی مطلوبی […]

اهمیت سرعت در طراحی سایت

اهمیت سرعت در طراحی سایت

در این مطلب می پردازیم به اهمیت سرعت در طراحی سایت و این که اگر سرعت در طراحی سایت را بهینه سازی کنید چه مزایایی را برای شما به دنبال خواهد داشت . در واقع می خواهیم به شما نشان دهیم که با بهینه کردن سرعت در طراحی سایت چگونه می توان سئو را بهبود […]

محتوای ایمیل مارکتینگ باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

محتوای ایمیل مارکتینگ باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

تولید محتوای ایمیل مارکتینگ با تولید محتوا در وب سایت ها متفاوت است . از ان جایی که امروزه استراتژی محتوای ایمیل مارکتینگ بر روی کیفیت ان متمرکز شده است پس باید در نوشتن متن ان دقت و حساسیت به خرج دهید . همه ی ما می دانیم که بازاریابی ایمیلی چه مزایایی دارد و […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.